Moje 243 litry:)

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Lukiki
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: 2008-09-07, 11:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje 243 litry:)

Post autor: Lukiki » 2011-02-16, 23:18

Gamaran pisze:2:Dlaczego wnioskujesz ze nic o akwarystyce nie wiem,przez brak znajomosci NAZWY 1 roslinki??
No wiesz zawsze jest gdzieś punkt zaczepienia po którym mogę tak wnioskować,a ten punkt jest słuszny.
To tak jak by nie wiedzieć jak wygląda gupik.
Gamaran pisze:nie pisze ze nie moge sprostac wymaganiom finansowym takiego zbiornika
Nie piszesz,ale jak tak wnioskuję,bo inaczej,to byś zamontował porządną belkę,ale nawet jak Cię nie stać,to nie oznacza,że ja Ci tym ujmuję i że to wstyd ma być jakiś.
Gamaran pisze:nie kupilem tak duzego akwa by trzymac w nim 50 oszolomionych skalarow lecz by moja skromna obsada " dobrze" (na ile to jest to mozliwe w sztucznym zbiorniku ) sie czula...
I to jedyne zdanie, które jest dla mnie zrozumiałe i mądre.

Awatar użytkownika
wojtek229
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: 2007-11-10, 18:09
Pojemność akwarium: 112
Imię: wojtek
Lokalizacja: Nowa Wieś

Re: Moje 243 litry:)

Post autor: wojtek229 » 2011-02-16, 23:21

Dobra spokojnie nic się nie dzieje. Może i duży zbiornik.. ale jak się postarasz to dasz radę :) Pytaj dużo.. pomożemy :hyhy:

Awatar użytkownika
Gamaran
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: 2010-10-17, 11:13
Pojemność akwarium: 243
Imię: Kamil
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Re: Moje 243 litry:)

Post autor: Gamaran » 2011-02-17, 11:02

Nie piszesz,ale jak tak wnioskuję,bo inaczej,to byś zamontował porządną belkę,ale nawet jak Cię nie stać,to nie oznacza,że ja Ci tym ujmuję i że to wstyd ma być jakiś.

Akurat nie masz racji bo zadna "porzadna belka" nie zmiesci mi sie w meble ani taka za 200 ani taka za 1200...:)(sprawdzane imierzone wiele razy) wiec wybralem opcje gorsza,-pokrywe. Fakt moglem pokusic sie o zrobienie oswietlenia samemu lecz nie mialem wtedy na to tyle czasu( niektorzy pracuja)
A z zamontowaniem swietlowek chcialem sie wstrzymac gdyz dzis na miesiac sluzbowo wyjezdzam;)
Ale z tym akurat miales racje zeby to zrobic teraz i wlasnie zabieram sie do montowania nowego swiatelka:)
Co do mojej "lisciastej roslinki"( tak to byla moja gafa:) to w DANYM MOMENCIE nie pamietalem nazwy , a skoro bylem na forum i akurat pisalem,wiec pomyslalem ze po prostu zapytam... rozwiazanie szybsze niz szukanie na necie atlasu roslin...

[ Dodano: 2011-02-17, 10:09 ]
wojtek229 pisze:Dobra spokojnie nic się nie dzieje. Może i duży zbiornik.. ale jak się postarasz to dasz radę :) Pytaj dużo.. pomożemy :hyhy:
ok:) jak tylko wroce na pewno sie odezwe:)

[ Dodano: 2011-03-01, 22:10 ]
I powrocilem:) (troche wczesniej niz planowalem)
Akwa zastalem w stanie wskazujacym ze moje rady co do pielegnacji byly przez moja druga polowke sumiennie przestrzegane:)
Przybylo rogatkow i moczarek i zbrojek jakis taki dluzszy sie wydaje:) W najblizszym czasie postaram sie wrzucic jakies foto bo narazie na necie jade z komorki:)

[ Dodano: 2011-03-03, 21:17 ]
A wiec:)
Z akwa wylecialy kiryski(oprocz jednego uratowanego ,ktory wpuszczony zostal dzis)
z powodu iz na dno,ze wzgledu na gibbiego,ktory powinien byc karmiony wylacznie pokarmem roslinnym, praktycznie nie dostawal sie pokarm pochodzenia zwierzecego wiec kiryski niestety troszke glodowaly :( Doszlo 5 otoskow i niestety pojawily sie slimaki (godzine nowe roslinki plukalem ) grrrr... Wyroslo troszke glonow punktowych ale otoski sprawnie sobie z nimi radza :) Myslalem o kupnie neritinek ,ale z drugiej strony rozwazam tez kupno helenek na slimaki i nie wiem ktora opcje wybrac:) moze ktos zyczliwy podpowie ;)
oswietlenie to teraz 2x40 wat oraz 2moduly deco light po 11 w kazdy
nawoze tetra crypto,tetra planta min oraz easy carbo z easy life (4ml/dzien)
i zdjecia:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

koscielski8
Zainteresowany
Posty: 32
Rejestracja: 2011-04-03, 00:41
Pojemność akwarium: 0
Imię: Adam
Lokalizacja: Konin

Re: Moje 243 litry:)

Post autor: koscielski8 » 2011-04-05, 19:55

jeżeli moglbym cos zasugerowac, to moze daj jakas fotke calego zbiornika :) bo szczerze mowiac jestem ciekawy jak to wszystko wyglada ;)

Awatar użytkownika
Gamaran
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: 2010-10-17, 11:13
Pojemność akwarium: 243
Imię: Kamil
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Re: Moje 243 litry:)

Post autor: Gamaran » 2011-04-06, 13:26

Jasne napewno zrobie aktualizacje bo akwa cale ladnie zaroslo jednak narazie musze sie uporac z pewnym problemem : http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... htm#136676
.......

[ Dodano: 2011-05-16, 12:58 ]
Hejka pora chyba na aktualizacje akwa;)
Wszystkie pomysle oraz rady mile widziane ;) Szczegolnie te jak zagospodarowac prawy tylny rog oraz prawa boczna scianke akwa. Rosl tam nurzaniec ,dzis jednak zrobilem mu eksmisje (stad moze lekko metna woda ;) i dopadl mnie brak weny co tam zasadzic :( a wiec :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Moje szkielko:)-Aktualizacja ;)
./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/17671.htm#144447

Kulturystyka - gdy pasja staje sie zyciem

ODPOWIEDZ