Rybki nie chcą mi się rozmnażać. :(

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
aqwa
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2010-07-20, 14:17
Pojemność akwarium: 112
Imię: Radek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Rybki nie chcą mi się rozmnażać. :(

Post autor: aqwa » 2011-03-21, 11:17

Temat zmienił swój tok co prawda pytanie dotyczyło co może być przyczyną że ryby się nie rozmnażają a nie o rodzajach sterylizacji. :D Wszystko zależy od parametrów wody. I od zmian temperatury dobowej i sezonowej. Oraz jak i czym karmisz. Podnieś temperaturę do 25-27*C Ja utrzymuję około 27*C intensywnie karmię rybki. Ale w małych ilościach by zjadły wszystko w ciągu 1-2 minut. Podaj też żywy pokarm. I najważniejsze Czy ryby nie mają zapalenia żołądka lub jelit. Bo w tedy są obojętne płciowo. Poobserwuj ryby czy samiec goni samice "używając" gonopodium(penisa) bo jeśli sobie pływa po akwarium i nie zabiera się za panny :D To albo zły nastrój(parametry wody), choroba, Może jest nieśmiały by wziąć pannę na warsztat. Albo jest ped... Nie no z tym ostatnim żartuję. Podaj więcej informacji o zbiorniku to łatwiej będzie doradzić. Nie wiem co to za neony jeśli inessa to po obniżeniu temperatury i intensywnym karmieniu żywcem też powinny się dać rozmnożyć.
Stosuj CHEMIĘ ŚMIAŁO !! Przecież to naturalne środowisko ryb!Obrazek

Bydgoski Akwarysta <=kliknij

Awatar użytkownika
hidax
Stały bywalec
Posty: 375
Rejestracja: 2010-09-01, 14:10
Pojemność akwarium: 60
Imię: Kamil
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Rybki nie chcą mi się rozmnażać. :(

Post autor: hidax » 2011-03-21, 14:21

aqwa pisze:Temat zmienił swój tok co prawda pytanie dotyczyło co może być przyczyną że ryby się nie rozmnażają a nie o rodzajach sterylizacji. :D Wszystko zależy od parametrów wody. I od zmian temperatury dobowej i sezonowej. Oraz jak i czym karmisz. Podnieś temperaturę do 25-27*C Ja utrzymuję około 27*C intensywnie karmię rybki. Ale w małych ilościach by zjadły wszystko w ciągu 1-2 minut. Podaj też żywy pokarm. I najważniejsze Czy ryby nie mają zapalenia żołądka lub jelit. Bo w tedy są obojętne płciowo. Poobserwuj ryby czy samiec goni samice "używając" gonopodium(penisa) bo jeśli sobie pływa po akwarium i nie zabiera się za panny :D To albo zły nastrój(parametry wody), choroba, Może jest nieśmiały by wziąć pannę na warsztat. Albo jest ped... Nie no z tym ostatnim żartuję. Podaj więcej informacji o zbiorniku to łatwiej będzie doradzić. Nie wiem co to za neony jeśli inessa to po obniżeniu temperatury i intensywnym karmieniu żywcem też powinny się dać rozmnożyć.
Zacznę od Neonków, mam inessa i czerwone. I wątpię by w normalnym zbiorniku się rozmnożyły... Są do tego specjalne akwaria przygotowane do tego. Temperatura jest 27*C A nie karmię żywym bo już ostatnio mi zmarło 5 rybek przez to g**** Dałem rybkom 1 raz żywy pokarm i 5 rybek padło... Karmię suchym 4 rodzaje.
60 Główne
30 Narybkowe

Awatar użytkownika
aqwa
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2010-07-20, 14:17
Pojemność akwarium: 112
Imię: Radek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Rybki nie chcą mi się rozmnażać. :(

Post autor: aqwa » 2011-03-22, 15:25

Neony się nie rozmnożą przy 27*C gupiki tak. neony potrzebują zmiany temperatury (spadku). Ale nie gwałtownej. nawet do 19*C (ale tego nie sprawdzałem bo gupiki nie znoszą takiej temperatury) No i rzecz istotna woda musi mieć odpowiednie parametry. Czyli bardzo miękka lub zbliżona do niej. oraz zawierać garbniki. (można kupić gotowe preparaty, albo dać korzeń lub kokos do wody, torf) Pokarm żywy wspomaga rozmnażanie. Gdy jest pokarmu pod dostatkiem to się rozmnażają. Neony sprowokować można do tarła ale jak już zaczną się trzeć (jak by się goniły i tłukły między sobą) zaczyna się eksperyment. Trzeba zaciemnić akwarium z ikrą a woda musi być czysta. Ikra jest wrażliwa na światło. Ja osobiście umiem sprowokować neony do tarła ale narybek miałem kilka razy jak się wykluje oczywiście jest wybredny w pokarmie. I często giną z głodu.

czerwone wymagają większej detrminacji osobiście ich nie miałem ale od sąsiada i mojego taty który za czasów "komuny" próbował jeden i drugi z mizernymi skutkami. Tu proszę opis ze strony superakwarium

Kod: Zaznacz cały

Ze względu na bardzo wysokie wymagania odnośnie parametrów wody, gatunek ten jest trudny do rozmnożenia. Może wyprodukować do 500 jaj. Najłatwiej doprowadzić do tarła od października do kwietnia. Do tarła wybieramy tylko te ryby, które wykazują wzajemne zainteresowanie sobą i chęć do tarła. Parę umieszczamy w akwarium o pojemności około 15 litrów z siatką ochronną na dnie, ustawione w spokojnym miejscu. Para przystępuje zwykle do tarła po 3-5 dniach i zazwyczaj odbywa się przed świtem. Jeżeli po 6 dniach nie nastąpiło tarło to parę przenosimy do zbiornika ogólnego i w przyszłości próbujemy z inaczej zestawioną parą. Po zakończeniu tarła usuwamy dorosłe osobniki, a akwarium tarliskowe mocno przyciemniamy. Młode wylęgają się po około 24 godzinach. Młode najlepiej jest karmić larwami solowca lub widłonogów. W odpowiednich warunkach osiągają dojrzałość płciową po około 6-8 miesiącach (samce trochę później) 
Stosuj CHEMIĘ ŚMIAŁO !! Przecież to naturalne środowisko ryb!Obrazek

Bydgoski Akwarysta <=kliknij

ODPOWIEDZ