ameryka południowa - 220l

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

tomekkk
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2011-03-15, 21:42
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomek
Lokalizacja: Polska

ameryka południowa - 220l

Post autor: tomekkk » 2011-04-14, 22:08

Witam. Wydaje mi się, że tanganika to nie jest to co chciałem (choć mogę się mylić), dlatego mam w planach biotop ameryki południowej i albo rezygnacja z obecnego zbiornika albo założenie nowego.

Nowy zbiornik podporządkowany akarom z maroni. 5 sztuk akary, aż do dobrania się w parę, 7 tetry, 5 kirysków, 7 zwinników, i albo bystrzyki, pstrążenice, ukośniki, ponoć trudne w hodowli.

Czytałem, że roślin powinno być mało, choć przy opisach ryb jest, że lubią ich obecność i teraz nie wiem jak to wygląda dokładnie. Wstępnie planuje na tył akwarium dać nurzance i kabomby, w środku żabience, na górę limnobium, rzese albo pistie. Oprócz tego korzenie, kryjówki z kokosów, kilka kamieni tylko nie wiem czy łupki się nadają. Tak samo nie wiem czy będzie dobry piasek kwarcowy.

Sprzęt był by w przypadku zmiany obsady tetra tec 1200 i turbo 750, grzałka 150w. Jak był by drugi to był by wewnętrzny 450 l/h i filtr kaskadowy fzn3.

Pytania do was o obsadę, roślinność, wystrój, o to czy roślin ma być mniej czy więcej i jakie oświetlenie ile wat powinno być aby rośliny się trzymały i kwestia miękkiej wody, dotąd musiałem mieć twardą, czy korzenie i kokosy odpowiednią ją zmiękczą?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: ameryka południowa - 220l

Post autor: Plewek01 » 2011-04-14, 23:21

tomekkk pisze:rdą, czy korzenie i kokosy odpowiednią ją zmiękczą?
A jaką masz w kranie?

tomekkk
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2011-03-15, 21:42
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomek
Lokalizacja: Polska

Re: ameryka południowa - 220l

Post autor: tomekkk » 2011-04-15, 11:15

w kranie pewnie jest w granicach 7-7,5, więc była by za twarda.

pomożecie w sprawie oświetlenia, roślinnośći, obsady i otrzymania/utrzymania miękiej wody?

[ Dodano: 2011-04-25, 00:32 ]
6x akar z maroni do momentu nie dobrania się w pary,
6x kirys
8x hokejówka krótkopręga
8x bystrzyk ozdobny
8x drobnoustek
para gupików

Czy taka obsada może być?

ODPOWIEDZ