Problem z reduktorem?

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
dariusz_119
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 2011-11-12, 16:29
Pojemność akwarium: 65
Imię: Darek
Lokalizacja: Otmuchów

Problem z reduktorem?

Post autor: dariusz_119 » 2011-12-03, 11:02

Witam moi drodzy .
Jednak nadal mam problem z ustawieniem bąbelków.
Już mówię co jest nie tak . Odkręcam główny zawór na butli na max- minus 1 obrót .
elektrozawór otwarty , zaworek precyzyjny zamknięty ( tak mi się przynajmniej wydaje) otwieram zawór reduktora.... gaz jak szalony leci do akwa.Więc reguluje póki co przepływ gazu zaworem reduktora co jest niestety czasochłonne i nie do końca dokładne. Zaworek precyzyjny zachowuje się jak by był cały czas otwarty na maxa. nic nie odcina ani nie otwiera . Cały czas leci tyle gazu ile puszcze pokrętłem reduktora .
Co Wy o tym sądzicie ?
I jeszcze jedno , jak tylko delikatnie dotknę śruby zaworka precyzyjnego natychmiast idzie więcej bąbelków ale tylko w momencie jego dotknięcia.
Darek

Suja
Rekin forum
Posty: 1881
Rejestracja: 2008-06-18, 23:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kuba
Nazwisko: Ptasie xD
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Re: Problem z reduktorem?

Post autor: Suja » 2011-12-03, 12:02

Jaki zaworek?
Czy prawidłowo podłączony? Na pewno jest zamknięty?
On ma chyba lewy gwint.
"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

63L z roślinami

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: Problem z reduktorem?

Post autor: Mikos » 2011-12-03, 12:09

Spróbuj odwrócić zaworek zwrotny bo byc moze zamontowales go w zlym kierunku bo w brew pozorom ma to znaczenie. Na butli otwórz na max a na red. ustaw tak aby na drugim zegarze wskazówka wskazywała cyferke (o ile pamietam) 5.
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Suja
Rekin forum
Posty: 1881
Rejestracja: 2008-06-18, 23:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kuba
Nazwisko: Ptasie xD
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Re: Problem z reduktorem?

Post autor: Suja » 2011-12-03, 12:11

Mikos pisze:) 5.
Jeszcze przydałoby się powiedzieć w jakich jednostkach ;]
Bo 5 Barów to nie to samo co 5 l/min
"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

63L z roślinami

Awatar użytkownika
dariusz_119
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 2011-11-12, 16:29
Pojemność akwarium: 65
Imię: Darek
Lokalizacja: Otmuchów

Re: Problem z reduktorem?

Post autor: dariusz_119 » 2011-12-03, 12:43

Moi drodzy dziękuję za szybki odzew, podszedłem do problemu jeszcze raz i co się okazało:
Tak jak sugerował Mikos zaworek oczywiście był zamontowany odwrotnie :-) w pośpiechu i ku radości syna szybko zmontowaliśmy sprzęt nie bacząc na szczegóły.
Odwróciłem zawór i wszystko gitara tyle że .... słyszę jak gaz wali gdzieś bokiem. No to znów taśma teflonowa i znów na nowo zacząłem uszczelniać . Włączam a tu dalej daje bokiem.
Myślę sobie coś nie tak , biorę szklankę z wodą wkładam cały ten bajer do szklanki i widzę jak pięknie wali gaz ale przez gwint śruby regulacyjnej w obudowie w zaworku precyzyjnym. Odkręcam i co ? Uszczelka za mocno dokręcona i ścięta, uszczelniłem i to i w końcu DZIAŁA :-)
całe szczęście że na noc zakręcałem butle bo by już było po gazie .
Dzięki jeszcze raz za odzew , mogę na Was liczyć :-)
Pozdro!
Darek

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: Problem z reduktorem?

Post autor: Mikos » 2011-12-03, 12:46

Masz calkowita racje oczywiscie chodzi l/min i sprawdzilem dokladniej u siebie i mam przy wyl. elektrozaworze 7 l/min
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Suja
Rekin forum
Posty: 1881
Rejestracja: 2008-06-18, 23:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kuba
Nazwisko: Ptasie xD
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Re: Problem z reduktorem?

Post autor: Suja » 2011-12-04, 00:50

Ja mam na stałe 10 jakoś tak mi się odkręciło.
5l/min to ciśnienie około 1.5 bara, 10 to około 3, a zaworek precyzyjny dobry wytrzymuje ciśnienie do 10 :)
Ja mój zaworek festo tak rozwaliłem bo dałem na niego 18.5 ;/ niestety nie do odratowania.
"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

63L z roślinami

ODPOWIEDZ