JBL CRISTALPROFI GreenLine e701-moja krótka opinia

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
dariusz_119
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 2011-11-12, 16:29
Pojemność akwarium: 65
Imię: Darek
Lokalizacja: Otmuchów

JBL CRISTALPROFI GreenLine e701-moja krótka opinia

Post autor: dariusz_119 » 2011-12-16, 20:12

Witajcie moi drodzy , od niedawna zajmuje się akwarystyka, to widać :-)
Szybko jednak przeszedłem przez etap filtrów , bo jakoś miałem trochę uzbieranego grosza.
Wcześniej wewnętrzny , 2 tyg. później kaskada. Już myślałem że doszedłem do końca i to mi wystarczy ale jakoś nie byłem zadowolony z filtracji , coś tam drobnego w wodzie nadal pływało.
Więc postanowiłem postawić wszystko na jedna kartę , nie zadając już standardowych pytań na forum ( pełno już tu jest mądrych odpowiedzi ) kupiłem JBLa 701 , filtr doszedł błyskawicznie , cena 242 zł , czy wiele ?? To zależny od zasobności portfela. To sprzęt wysokiej klasy , podłączenie go to bajka , ale filtracja..... ocho to już mnie z nóg ścięło , woda kryształ, cisza w uszach,efektywność filtracji oszałamiająca.Teraz wiem że warto zainwestować w kubełek :-) Jedna uwaga moje akwa to 65 litrów , spraybar strasznie mieli wodę , roślinki kołyszą się jak w czasie sztormu na Atlantyku . Założyłem deszczownię , lekka poprawa ale nadal wiry . Zanurzyłem całość pod wodę , lepiej .... ale nadal to nie to . Postanowiłem rozwiercić otwory w deszczowni wiertarką wiertło 4 mm . I to pomogło . Ciśnienie wody spadło na dyszach i prąd wody już jest spokojny .A więc do akwa 65 daje dużego kopa , pewnie do 112L tak popularnego będzie w sam raz bez ingerencji wierteł .
Podsumowując krótko:-)
Filtr bardzo dobry , warto zbierać kasę by go mieć , w 100% spełnia swoje zadanie.
POLECAM
p.s. pobór prądu 9 WAT jak na taki mebel to niewiele.
Darek

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: JBL CRISTALPROFI GreenLine e701-moja krótka opinia

Post autor: kbtor » 2011-12-16, 21:10

Myślę że chyba jednak przesadziłeś z wielkością filtra w stosunku do akwarium. Ale na przyszłość będzie jak znalazł :)

Ten model nie ma zaworów regulujących przepływ?
Obrazek

Awatar użytkownika
dariusz_119
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 2011-11-12, 16:29
Pojemność akwarium: 65
Imię: Darek
Lokalizacja: Otmuchów

Re: JBL CRISTALPROFI GreenLine e701-moja krótka opinia

Post autor: dariusz_119 » 2011-12-16, 21:23

Może i przesada , dlatego rozwierciłem otwory , przepływ jest akceptowalny . A i tak mam zamiar na wiosnę zmienić baniak na większy . Więc problem filtra już z głowy :-) W/g instrukcji jest , można regulować przepływ jednym z zaworów odcinających dopływ do filtra. Ale od razu jest tam zaznaczone ze przymkniecie tego zaworu powyżej 50 % spowodować może szybsze zużycie części głowicy i innych tam znajdujących się podzespołów.Druga sprawa w opisie jest zaznaczone od 60-200 L . Ale jak wiemy producenci napiszą wszystko by to właśnie ich produkt kupić.
I jeszcze jedno w opisach które można znaleźć w necie jest wszędzie że pociągnie 700L /h
A w instrukcji już stoi inaczej .... 400L . Jedni liczą teoretycznie , na sucho a licząc z obciążeniem zanieczyszczeń które od samego początku będą się tam gromadzić to już wychodzi im 400L/h.
Darek

ArturW
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2013-01-17, 13:01
Pojemność akwarium: 84
Imię: Stanis³aw
Nazwisko: Wojciechowski
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: JBL CRISTALPROFI GreenLine e701-moja krótka opinia

Post autor: ArturW » 2013-01-17, 13:10

dariusz_119, Cześć,
piszesz, że masz akwarium 65 litrów. Czy jest 65 litrów samej wody czy pojemność całego akwarium ? pzdr ArturW

Proszę o nie odkopywanie starych tematów, w tym przypadku z przed ponad roku. Zamykam. matrix82
Ostatnio zmieniony 2013-01-17, 13:25 przez ArturW, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: JBL CRISTALPROFI GreenLine e701-moja krótka opinia

Post autor: matrix82 » 2013-01-17, 13:24

dariusz_119 pisze:A więc do akwa 65 daje dużego kopa , pewnie do 112L tak popularnego będzie w sam raz bez ingerencji wierteł .
Po tym zdaniu można wywnioskować że odnosi się do pojemności 65l całego akwarium (bez podłoża itp)...
Obrazek

Zablokowany