45L - Moje pierwsze akwarium - Film i zdjęcia

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

kemyd
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2012-01-13, 02:14
Pojemność akwarium: 45
Imię: kemyd
Lokalizacja: PL

45L - Moje pierwsze akwarium - Film i zdjęcia

Post autor: kemyd » 2012-01-13, 02:17

Witam. Moje pierwsze akwarium. Dochodziło 5 dni, ale nie mogłem czekać dłużej. W sumie po fakcie przeczytałem na forum, że akwarium musi dochodzić aż 2-3tyg. Po 5 dniach dodałem welonkę, którą uratowałem z kuli (ktoś oddawał kulę z rybką). Ryba pływa już 5 dzień, karmiona 2 razy na dzień.

Zamówiłem z Polski Aquael Econoline 45L owalne - jakoś ładniej się prezentuje owal. Resztę kupiłem u siebie, czyli piach 5kg (płukany kilkakrotnie) i korzeń jati (moczył się kilka dni, dla pewności sparzyłem go kilka razy i płukany pod wysoką temperaturą). Roślinki były, ale zostały zjedzone :). Akwarium jeszcze nie odmulałem.

Pozdrawiam

Ps. Już planuję kupić inny filtr, kaskada odpada, bo nie będę ciął pokrywy, karnistry również, wew. jedynie wchodzi w grę i myślałem nad Aquael TURBO FILTER 500, ale nie wiem, czy nie będzie za duży bo lustro wody ma 26cm ewentualnie mogę dolać z 0,5cm, bo mam z 2,5cm wolnej przestrzeni.

Ps2. Zacząłem czytać o dojrzewaniu zbiornika i już niepokoją mnie włoski na korzeniu, może to kuż, albo włoski z ręcznika?


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=iVzlHu9IMp8&hd=1
Pozdrawiam

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 45L - Moje pierwsze akwarium - Film i zdjęcia

Post autor: Łoren » 2012-01-13, 07:12

Ładny karp na tym filmie :) To co pokazuje Ci się na korzeniu to moim zdaniem początki glonów.
Moja rada - poszukaj innego domku dla rybki - nie nadaje się do tak małego akwarium i o tak małej filtracji. Wszystkie karasie i inne welonki to straszne "brudasy" - walą kupy jak drągi - azotanów będzie bardzo dużo filtr nawet większy będzie miał problem żeby to przerobić - roślin nie utrzymasz ( a to one głównie pochłaniają azotany i fosforany) bo rybka je skonsumuje. Podłoże masz jałowe - bez wzbogacenia go szanse na rośliny są delikatnie mówiąc - mizerne.
Proponuję poczytać trochę o podłożach i oświetleniu jeśli planujesz jakieś rośliny jeśli roślin ma nie być tylko same ryby to filtracja musi być dużo lepsza (biologiczna)
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: 45L - Moje pierwsze akwarium - Film i zdjęcia

Post autor: blue_betta » 2012-01-13, 13:13

Obsada (jak już zostało wspomniane) niestety do wymiany.

Na jałowym podłożu i standardowym świetle rośliny będą rosły, ale tylko bardzo mało wymagające i bez rewelacji w kwestii wzrostu. Więc jeżeli oddasz/wymienisz welona nie musisz robić restartu.

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: 45L - Moje pierwsze akwarium - Film i zdjęcia

Post autor: TetriZ » 2012-01-13, 16:52

co do roślin to polecam rogatka na start
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

kemyd
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2012-01-13, 02:14
Pojemność akwarium: 45
Imię: kemyd
Lokalizacja: PL

Re: 45L - Moje pierwsze akwarium - Film i zdjęcia

Post autor: kemyd » 2012-01-15, 20:45

Dzięki za rady :padam: Co do rybki to wiem, że do oddania, ale nie wiem czy ktoś ją przyjmie. Z tego co widzę to jej lepie jak w kuli :)
Roślinki trzymały się jak rybkę karmiłem sałatą, teraz chcę kupić coś czego nie zje.
Co do podłoża to coś faktcznie muszę pomyśleć, ale nie chcę dawać ziemi tylko jej odpowiednik, albo jeszcze coś innego :looka:
Pozdrawiam

kemyd
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2012-01-13, 02:14
Pojemność akwarium: 45
Imię: kemyd
Lokalizacja: PL

Re: 45L - Moje pierwsze akwarium - Film i zdjęcia

Post autor: kemyd » 2012-02-05, 13:42

Ciut się pozmieniało :) W czwartek kupiłem (jak się okazało dobrze) dwa zmieniaki.
Mam problem z mchem, część lata po akwarium jak szalony.
Rybki czasem pływają góra-dół przy bocznej lewej, bądź prawej szbie. Sprawdzałem parametry wpdy i wyglądają na dobre poza KH.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: 45L - Moje pierwsze akwarium - Film i zdjęcia

Post autor: blue_betta » 2012-02-05, 15:11

Tą roślinę moczarko-podobną radziłbym porozsadzać, bo może zacząć padać od dołu. Cabombę też warto przesadzić w najspokojniejsze miejsce w baniaku - ta roślina nie znosi ruchu wody.
Widzę, że masz bąbelki między tłem, a ścianą akwarium - mógłbyś się ich pozbyć przekuwając je najcieńszą igłą, jaką tylko znajdziesz ;)

ODPOWIEDZ