Nadpobudliwość krewetek Amano

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

m@ciek
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 2011-12-20, 21:07
Pojemność akwarium: 54
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radom

Nadpobudliwość krewetek Amano

Post autor: m@ciek » 2012-02-21, 12:05

Mam 6 krewetek Amano w akwarium ogólnym od 10.02.2012.
Pierwszego dnia wszystkie się gdzieś pochowały. Drugiego dnia jedna już spacerowała przy świetle po dnie. Trzeciego dnia spacerowały już 4.
Wczoraj podczas podmiany wody w akwarium (to 2 podmiana z krewetkami) moje spokojne do tej pory krewetki nabrały wigoru...
Zaczęły pływać po całym zbiorniku pomiędzy rybami jak oszalałe.
Dwie walczyły z mocnym prądem u wyjścia filtru by zrobić za chwilę szybkie kółko wokół akwarium tuz pod lustrem wody i znów walczyć z prądem przy filtrze. I tak w koło Macieju... :) Dwie inne na zmianę pływały i żwawo spacerowały wysoko po roślinach i filtrze czego wcześniej nie robiły.
Tymczasem jedna, jak zwykle wszystkie do tej pory, spacerowała spokojnie po dnie przebierając "łapkami" po kamyczkach.
Co sprawiło tę nagłą zmianę zachowania?
Chce zaznaczyć, ze jeszcze nie zdążyłem podmienić wody... Przez 10 minut była tylko podniesiona pokrywa i wyłączony filtr.
Po podmianie troszkę się uspokoiły, ale to już nie były te same nieśmiałe krewetki jak do tej pory.
Woda w akwarium przed podmianą: NO3 - 10, PO4 - (0,5-1,0), TwO - 14, pH - 7,3, temp. 25oC.

PS Dzisiaj znowu dwie walczą na tylnej szybie z prądem filtra tuż pod taflą wody... by po kilku minutach pływać między rybami po całym akwarium jak u siebie w domu i po chwili znowu walczyć z prądem... :)

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nadpobudliwość krewetek Amano

Post autor: marthinez » 2012-02-21, 19:32

Normalka.
U mnie często jest to samo.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

ODPOWIEDZ