Umiejscowienie filtra w akwarium roślinnym

Moderator: ModTeam

piotrde2806
Stały bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 2012-03-09, 10:44
Pojemność akwarium: 160
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Mazowsze/Płońsk
Kontakt:

Umiejscowienie filtra w akwarium roślinnym

Post autor: piotrde2806 » 2012-03-21, 15:51

Mam pytanie odnośnie umiejscowienia filtra w akwarium z dużą ilością roślin. Czy może on być ukryty za roślinami? Nie spowolni to procesu oczyszczania wody? Czy woda zostanie w pełni oczyszczona czy może jednak rośliny będą ten proces trochę blokować? To samo odnośnie grzałki.

arczif01
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 2012-03-09, 18:02
Pojemność akwarium: 375
Imię: Artur
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Umiejscowienie filtra w akwarium roślinnym

Post autor: arczif01 » 2012-03-21, 16:02

Ale odnośnie grzałki to c omasz na mysli?? ona wody nie filtruje;p;p XD
Co do filtra na pewno cos na roślinach sie zatrzyma ale jak masz duzooo roslin to gdzie bys go nie umiescil i jak bys nie robil to zawsze ci cos rosliny zatrzymaja a pozniej opadnie na dno,
A jesli chodzi o akwa roślinne to jest to pojecie względe i zalezy od punktu odniesienia, inaczej to postrzegam ja i inaczej ty, bedzie fotka to cos bedziemy myslec , bez fotki to jak bicie jajkami do wróbli z zamknietymi oczami;p
pozdro,

piotrde2806
Stały bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 2012-03-09, 10:44
Pojemność akwarium: 160
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Mazowsze/Płońsk
Kontakt:

Re: Umiejscowienie filtra w akwarium roślinnym

Post autor: piotrde2806 » 2012-03-21, 16:21

arczif01 pisze:Ale odnośnie grzałki to c omasz na mysli?? ona wody nie filtruje;p;p XD
Nie filtruje? A ja byłem pewien, że tak hahahahahaha :fiufiu: :fiufiu: :fiufiu: i że filtr ogrzewa wodę :hahaha:
Chodzi mi o to czy może być umieszczona za roślinami, czy nie ogranicza to pracy sprzętu w akwarium.

arczif01
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 2012-03-09, 18:02
Pojemność akwarium: 375
Imię: Artur
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Umiejscowienie filtra w akwarium roślinnym

Post autor: arczif01 » 2012-03-21, 16:32

no nie ogranicza bo w jaki sposób, ;p o grzałke sie nie martw jak masz dobry ruch wody to jest spoko gdzie bys jej nie umiescil,
dodaj zdj pierw to cos poradzimy odnosnie filtra

Linf
Akwarysta
Posty: 504
Rejestracja: 2009-06-28, 20:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umiejscowienie filtra w akwarium roślinnym

Post autor: Linf » 2012-03-21, 20:00

piotrde2806 pisze: że filtr ogrzewa wodę :hahaha:
Nieznacznie ale ogrzewa ;)

Grzałkę umieść w miarę blisko wylotu filtra wtedy będzie ładnie rozprowadzana temp.

Masz chyba filtr wewnętrzny więc możesz go troszkę schować w rogu.Rośliny napewno troszkę będą tłumiły ruch wody ale nadmiar syfku możesz zbierać podczas podmian wody.
Loża Szyderców

Awatar użytkownika
lol2000k
Akwarysta
Posty: 422
Rejestracja: 2011-01-03, 18:46
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartek
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: Umiejscowienie filtra w akwarium roślinnym

Post autor: lol2000k » 2012-03-25, 16:19

Nie bój się, u mnie jest gąszcz, że palca nie idzie włożyć a wszystko daje radę. Woda może przecież być zaciągana nad roślinami, nie spowolni to przepływu na tyle, żeby spowodować jakieś negatywne skutki. Grzałka umieszczona w gąszczu bez przepływu wody rzeczywiście jednak może nie wykonywać swojego zadania prawidłowo. Może być różnica temperatur po dwóch stronach akwarium, a im większe akwarium tym to wahanie może być większe. Grzałka ustawiona nawet przy wlocie filtra spełni swoje zadanie, byle by filtr wystarczająco dobrze cyrkulował wodę.

ODPOWIEDZ