Dziwny kozuch

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

Crimson
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2011-11-23, 18:56
Pojemność akwarium: 112
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Dziwny kozuch

Post autor: Crimson » 2012-04-01, 10:32

Jak w temacie, parze dzisiaj rano do akwarium a na tafli wody jakis dziwny kozuch. Jak sie wezmie to na palec to takie to sliskie, jakby rozpuszczone mydlo.

Niedawno wygralem walke z glonami po destabilizacji zbiornika wywolanej wymiana wiekszosci roslin. Zaczelo sie od krasnorostow i dlugich nitek. Pozniej krotkie nitki porastrajace roslinki jak jakas wata, pozniej krotkie nitki w kepkach przy dnie miedzy gesto posadzonymi roslinami. I na koniec krociutkie nitki w wodzie. Nie wiem czy to istotne moze tak wiec napisalem o tych glonach.
Wode podmienialem cztery dni temu i wtedy wymienialem jedna warstwe waty w kuble.
Jak na razie nie leje wody z RO.

Co to moze byc?

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Dziwny kozuch

Post autor: blue_betta » 2012-04-01, 12:03

Moim zdaniem masz kożuch bakteryjny. Dość fajnie się to zbiera ręcznikiem papierowym.

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: Dziwny kozuch

Post autor: matrix82 » 2012-04-01, 12:20

Są dwa sposoby na pozbycie się go:

1. Zastosowanie skimera do filtra, który zasysa ten kożuch z tafli wody.

2. Molinezje, ja w swoim 96l wpuściłem młodą parę a na drugi dzień prawie nie było śladu kożuchu. Niestety po kilku dniach samica postanowiła się wybrać na spacer po za akwarium i już nie wróciła.
Obrazek

Crimson
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2011-11-23, 18:56
Pojemność akwarium: 112
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwny kozuch

Post autor: Crimson » 2012-04-01, 15:29

Zdjalem papierowym recznikiem ten kozuch. Dziwne bo wczesniej go nie bylo, teraz tez nie widac zeby sie tworzyl na nowo.

Jezeli sytuacja bedzie sie powtarzac to zastosuje porade matrix82 i kupie skimmer do filtra.

Paqu
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 2011-12-21, 23:20
Pojemność akwarium: 375
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny kozuch

Post autor: Paqu » 2012-04-02, 07:58

A nie przekarmiasz ryb ostatnio? Jeśli na ręczniku papierowym widać szarawy nalot - jest to białko, często powstałe właśnie z powodu nadmiernego karmienia. Jeśli ma zabarwienie zielonkawe, są to glony, z którymi prawie się ostatnio uporałeś. Tak czy inaczej skimer albo molinezja. Nie ma lepszych sposobów na to, prócz zmniejszenia ilości pokarmów ;)

Crimson
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2011-11-23, 18:56
Pojemność akwarium: 112
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwny kozuch

Post autor: Crimson » 2012-04-02, 19:22

Karmienia ryb nie zwiekszyem. Karmie raz, dwa razy dziennie neony. Szczypta suchego pokarmu, ktora w wiekszosci dosc szybko znika z lustra wody. Sa resztki, ktore oczywiscie zostaja w sladowych ilosciach. Co opadnie, z dna zjadaja piskorki.

Lustro wody prawie sie nie porusza, z miesiac temu obnizylem wylot z filtra. Mam dyfuzor narurowy i szkoda mi strat gazu przy wylocie. Ryby (przetestowane) nie dusza sie. Jedynie sprzyja to powstawaniu wlasnie tego kozucha bakteryjnego. Dzis go na przykad nie zaobserwowalem w takiej ilosci jak wczoraj, choc lustro wody do krystalicznie czystych to nie nalezy. Jak wspomnialem, gdy stanie sie to problemem zakupie skimer.

kozaczy
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-23, 08:18
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marek
Lokalizacja: elektryk
Kontakt:

Re: Dziwny kozuch

Post autor: kozaczy » 2013-01-08, 19:22

tu można poczytać i obejrzeć film jak się tego pozbyć

LINK DO STONY Z KOŻUCHEM

FILM
eglon.pl

ODPOWIEDZ