Bojownik (pytania o trzymaniu samca z samicami)

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

PompoN
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-03, 08:39
Pojemność akwarium: 0
Imię: Maciej
Lokalizacja: Toruń

Bojownik (pytania o trzymaniu samca z samicami)

Post autor: PompoN » 2012-04-03, 08:41

Witam. Dzisiaj zakupiłem sobie jednego bojownika (samca). Dostałem ulotkę ze sklepu dotycząca pielęgnacji tych rybek. Mam kulę o pojemności ok. 6-8l, ta rybka po prostu w niej ginie i chciałem jej kupić towarzystwo. W ulotce było napisane, że na jednego samca przypada od 3 do 6 samic, i chciałbym zapytać, czy jeżeli kupie filtr i rośliny, to będę mógł je trzymać razem? Jeżeli do odpowiedzi potrzebne jest wam foto kuli, mogę wstawić. Aha, od razu mówię, że nie kupię akwarium, bo ta kula jest naprawdę duża.



Jeżeli zły dział to wybaczcie, ale jestem nowy i nie wszystko ogarnąłem ;d

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Bojownik (pytania o trzymaniu samca z samicami)

Post autor: Morter » 2012-04-03, 10:55

od razu mówię, że kula 6 litrów wcale nie jest duża...Tyle co banaik po wodzie mineralnej... Nawet microrazbora galaxy by w tym nie zginęła a już na pewno nie bojownik...

jakby kula miała zamiast 6 choćby 30l i najlepiej trochę inny kształt, najlepiej zbliżony do sześcianu, to było by ok ale to też wcale nie koniecznie na samca i 3-6 samic...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Bojownik (pytania o trzymaniu samca z samicami)

Post autor: blue_betta » 2012-04-03, 19:14

No początki bywają bardzo ciężkie.
1. 1 sztuka bojownika należy trzymać w akwarium o pojemności minimum ok 20l + grzałka, filtr, pokrywa, żwir i żywe rośliny.
2. Kula nie jest odpowiednim domem dla jakiejkolwiek ryby (no, przynajmniej o takiej pojemności)
3. Jeżeli przyszłoby trzymać samca z samicami, to tak, 1samiec i 3 lub więcej samic. Jednak takie połączenie ryb wymaga odpowiedniego litrażu, którym jest 60l. Druga sprawa, to to, że łączenie samca z samicami to wyższa szkoła jazdy i naprawdę początkującemu nie warto się za to brać (szkoda nerwów). Bojowniki mogą być w stosunku do siebie bardzo agresywne (mogą nawet się wzajemnie pozabijać).

ODPOWIEDZ