Moje małe akwarium ;)

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Udzio
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-31, 21:56
Pojemność akwarium: 25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Moje małe akwarium ;)

Post autor: Udzio » 2007-05-31, 22:04

Mam akwarium od około 4 lat. Nigdy mnie ono jakos nie pociągało, ale od kiedy moj chłopak sprawił sobie swoje, zaczełam sie jako tako tym interesować. Moje akwarium jest małe. Ma zaledwie 25l, a w nim znajduja sie:
- milion gupikow (no dobra, bez przesady, ale troche ich jest)
- dwa Danio (były trzy, ale jeden sie wchłonął)
- dwa glonojady
- i dwie takie płaskie rybki z dwoma wąsami pod spodem (nie wiem jak sie nazywają)
- oprócz tego mam 3 roślinki (nie wiem jak sie nazywaja)
- jednego kokosa
- filtr AQUAEL 2.2W 260l/h
Wklejam kilka zdjęć na początek i prosze o jakies rady, które pomoga mi poprawić stan tego akwarium (zdaje sobie sprawe ze jest nieco zaniedbane) ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Inos
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2007-05-16, 23:30
Pojemność akwarium: 0
Imię: Iwona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje małe akwarium ;)

Post autor: Inos » 2007-05-31, 22:31

Żeby ładnie się prezentowało trzeba trochę nad nim popracować...
Filtr najlepiej przesunąć do narożnika i obsadzić jakąś roślinką np.vallisneria tortifolia,oczywiście w pewnej odległości od filtra żeby nie blokować przepływu wody...
Podłoże najlepiej ciemne i drobniejsze(optycznie powiększy akwa)...
Tło też najlepiej ciemne, sprawia wrarzenie głębi i uwydatnia kolory ryb...
Tylną ściankę obsać drobnolistnymi roślinami, nie stawiaj w doniczce tylko zasadź...
Kokos do tego akwa jest za duży , wymień na mniejszy lub zrezygnuj...możesz zamiast kokosa włożyć jakiś fajnie ukształtowany korzeń tylko pamiętaj żeby nie był za duży...
Po tych zmianach Twoje akwa może być całkiem fajne...ale to tylko moje sugestie :-)


Jeśli bardzo Ci zależy to możesz przeciąć kokosa,ważne żeby był mniejszy...możesz też obsadzić go jakimś mchem ;-)
Ostatnio zmieniony 2007-06-01, 13:55 przez Inos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubutek
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 2007-05-30, 15:17
Pojemność akwarium: 240
Lokalizacja: Wieliszew
Kontakt:

Re: Moje małe akwarium ;)

Post autor: Kubutek » 2007-05-31, 22:41

Udzio pisze:- dwa glonojady
- i dwie takie płaskie rybki z dwoma wąsami pod spodem (nie wiem jak sie nazywają)
Te rybki o ktore Ci chodzi to prętniki karłowate :-D

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moje małe akwarium ;)

Post autor: D4ni3l » 2007-05-31, 23:42

Wyjmij roslinke z doniczki, bo predzej czy pozniej zgnije w tym czyms w czym jest. Umiesc ja w podlozu, oraz dokup innych roslinek, zaslon filtr. Ja bym wyjal kokos, bo masz malutkie akwarium, a kokos zajmuje za duzo miejsca. W miejsce jego bym dal wlasnie kilka roslinek.
Nastepna WAZNA SPRAWA :!: Widze, ze akwarium masz na gazecie.. wiesz co? wylej 50% wody, podłóż jakąś karimate, a jak nie masz to chociaż gruby koc pod akwarium, bo walniesz lekko w stół i ci pęknie od spodu. Ja tak mialem ze swoim 40l, bo zapomnialem podlozyc koca..
Zrob to jak najszybciej. Pozdrawiam!
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Udzio
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-31, 21:56
Pojemność akwarium: 25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje małe akwarium ;)

Post autor: Udzio » 2007-06-01, 12:41

Inos pisze:Żeby ładnie się prezentowało trzeba trochę nad nim popracować...
Filtr najlepiej przesunąć do narożnika i obsadzić jakąś roślinką np.vallisneria tortifolia,oczywiście w pewnej odległości od filtra żeby nie blokować przepływu wody...
Podłoże najlepiej ciemne i drobniejsze(optycznie powiększy akwa)...
Tło też najlepiej ciemne, sprawia wrarzenie głębi i uwydatnia kolory ryb...
Tylną ściankę obsać drobnolistnymi roślinami, nie stawiaj w doniczce tylko zasadź...
Kokos do tego akwa jest za duży , wymień na mniejszy lub zrezygnuj...możesz zamiast kokosa włożyć jakiś fajnie ukształtowany korzeń tylko pamiętaj żeby nie był za duży...
Po tych zmianach Twoje akwa może być całkiem fajne...ale to tylko moje sugestie :-)
Teraz wyjezdzam na tydzien, ale po powrocie zrobie tak jak mi radziłeś. Kupie mniejsze ciemne kamyczki i jakas tapetke z tyłu takze ciemna. A gdybym wsadziła połowke kokosa? Bardzo mi sie on podoba w akwarium i szkoda mi go tak całkiem wywalać. Roslinke juz wyjełam z tego czegos.. ;)

[ Dodano: 2007-06-01, 12:41 ]
Kubutek pisze:
Udzio pisze:- dwa glonojady
- i dwie takie płaskie rybki z dwoma wąsami pod spodem (nie wiem jak sie nazywają)
Te rybki o ktore Ci chodzi to prętniki karłowate :-D
Dzieki ;)

[ Dodano: 2007-06-01, 12:43 ]
D4ni3l pisze:Wyjmij roslinke z doniczki, bo predzej czy pozniej zgnije w tym czyms w czym jest. Umiesc ja w podlozu, oraz dokup innych roslinek, zaslon filtr. Ja bym wyjal kokos, bo masz malutkie akwarium, a kokos zajmuje za duzo miejsca. W miejsce jego bym dal wlasnie kilka roslinek.
Nastepna WAZNA SPRAWA :!: Widze, ze akwarium masz na gazecie.. wiesz co? wylej 50% wody, podłóż jakąś karimate, a jak nie masz to chociaż gruby koc pod akwarium, bo walniesz lekko w stół i ci pęknie od spodu. Ja tak mialem ze swoim 40l, bo zapomnialem podlozyc koca..
Zrob to jak najszybciej. Pozdrawiam!
Ale kiedy ma mi pęc? Jak bede wode zmieniać? Gazeta jest dosyć gruba, pozatym od ponad 4 lat stoi na gazecie :P No, ale w porzadku, w koncu Wy sie pewnie lepiej znacie, w najlbizszym czasie to poprawie..dziekuje wszystkim za rady :)

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moje małe akwarium ;)

Post autor: D4ni3l » 2007-06-01, 17:05

Udzio pisze:Ale kiedy ma mi pęc? Jak bede wode zmieniać? Gazeta jest dosyć gruba, pozatym od ponad 4 lat stoi na gazecie :P No, ale w porzadku, w koncu Wy sie pewnie lepiej znacie, w najlbizszym czasie to poprawie..dziekuje wszystkim za rady :)
No to jak dla mnie masz szczescie. Akwarium ma peknac wtedy, gdy np. pukniesz w stolik czyms, lub szturchniesz go. Stol jest sztywny, szyba w akwarium jest sztywna, bo trzyma ją silikon. Lekkie drganie i moze peknac od spodu. Ja tak mialem akwarium tydzien i peklo.
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Crow
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2007-05-12, 00:57
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle

Re: Moje małe akwarium ;)

Post autor: Crow » 2007-06-02, 00:11

Zgadzam sie w kwestii podkładki pod akwarium. Chodzi o to, żeby szyba( w tym przypadku dno zbiornika), nie pękła w skutek naprężenia czy innych "sił". Ja osobiście podłożyłem taka piankę którą daje się pod panele podłogowe(dwie warstwy). sprawdziła się. A co do wnętrza zbiornika: ciemniejsze tło, roślinki bez doniczek no i może połowa kokosa skoro Ci się podoba. Na początek powinno być OK :lol:
Gdyby Mi Się Tak Chciało, Jak Mi Się Nie Chce

ODPOWIEDZ