Podłoże do nowego akwarium

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Zbynek
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2012-04-15, 03:09
Pojemność akwarium: 0
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Sieradz

Podłoże do nowego akwarium

Post autor: Zbynek » 2012-10-16, 05:06

Jak zapewne nie którzy już czytali przymierzam się do startu baniaczka 200L-240L. Jestem na etapie obmyślania podłoża. Więc jeśli chodzi aranżację to fanem tanganika/malawi nie jestem więc roślinki muszą być. Nie ma to też być akwarium roślinne, jednak chciałbym aby znajdowały się w nim ładne rośliny w optymalnej ilości. I teraz jakie zrobić podłoże aby ładnie rosły i się ukorzeniały ? Na wierzch chcę dać jakiś drobny żwirek kwarcowy, ale co pod spód ? Myślałem O podłożach Aquael'a -Aqua Floran, lub Aqua Grunt, tylko czym one się różnią poza kolorem i ceną bo opis ten sam.
I teraz czy pod ten podkład dawać coś jeszcze, ewentualnie zmieszać z czymś ?
Jak tak to co/ z czym mieszać , zwykła ziemia ogrodowa, jakiś substrat , nawóz ?
Myślałem o JBL AquaBasis Plus, lub AquaSubstrate? A może coś innego ? Mile widziane budżetowe produkty. Co do planowanych roślin to na pewno początkowo będą to średnio wymagające abym sobie z tym poradził. Ale z czasem chciałbym aby były to jakieś ładne rośliny (nie wiem czy wygląd przekłada się na wymagania) Jeśli chodzi o oświetlenie to będę pokrywę budował od podstaw więc oświetlenie postaram się zrobić odpowiednie, na pewno aby te 0,5W/L było, z czasem może coś jeszcze dołożę w miarę potrzeb. Na razie CO2 nie planuję, bynajmniej z butli chyba, że w płynie lub bimbrownia o butli mogę pomyśleć na wiosnę. To chyba tyle , będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Podłoże do nowego akwarium

Post autor: Łoren » 2012-10-16, 06:25

http://e-akwarystyka.pl/topics29/18201.htm#149197 - tu znajdziesz trochę wskazówek jak to zrobić w miarę sensownie.
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

ODPOWIEDZ