W czym przenosi się ryby ze sklepu do domu?

Moderator: ModTeam

fififi
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2012-11-05, 12:59
Pojemność akwarium: 0
Imię: aneta
Lokalizacja: koźle
Kontakt:

W czym przenosi się ryby ze sklepu do domu?

Post autor: fififi » 2012-11-05, 15:39

Witam, mam pytanie jak w temacie, tzn czy idąc do sklepu po nowe ryby potrzeba wziąc ze sobą czysty dość duży słoik do przyniesienia ryb czy teraz już w każdym sklepie pakują ryby do czegoś przezroczystego i trwałego jak szklany słoik? Wolałabym widzieć jakie ryby mi zapakują do pojemnika więc musi być przezroczysty...

Molpyd
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-04, 04:00
Pojemność akwarium: 240
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: W czym przenosi się ryby ze sklepu do domu?

Post autor: Molpyd » 2012-11-05, 16:49

W sklepach maja grubsze torebki foliowe, nie boj sie sa przezroczyste wiec bedziesz widziala co sprzedawca do nich wrzucil a jak sie ladnie usmiechniesz to jednorazowke dorzuci gratis ;-)

Ze sloikiem... tez da rade...

Pozdrawiam

Linf
Akwarysta
Posty: 504
Rejestracja: 2009-06-28, 20:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa

Re: W czym przenosi się ryby ze sklepu do domu?

Post autor: Linf » 2012-11-05, 19:55

Sprzedawca raczej wyławia i pakuje ryby w foliowy worek przy Tobie możesz również wybrać sobie ryby i poprosić o te konkretne.Pamiętaj o tym,że jest już dość chłodno na dworze i worek z rybami trzymaj pod kurtką aby ich nie wychłodzić.

Czy wiesz jak zaaklimatyzować ryby w swoim zbiorniku ?
Loża Szyderców

GreQu
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 2012-11-10, 21:44
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: NS

Re: W czym przenosi się ryby ze sklepu do domu?

Post autor: GreQu » 2012-11-10, 22:04

Otóż mi sprzedawca pakował ryby w foliowy worek, poprosił mnie nawet którą dokładnie chcę rybę i oczywiście dał gratisy w postaci karmy i powiedział mi co i jak o danej rybie;]

Awatar użytkownika
mich55555
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-09, 19:58
Pojemność akwarium: 72
Imię: Micha³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: W czym przenosi się ryby ze sklepu do domu?

Post autor: mich55555 » 2012-11-11, 13:19

Kupujesz rybki z różnych akwariów w których jakiś czas przeżyły i przyzwyczaiły się do temperatury pH i innych parametrów dlatego przed wpuszczeniem ryb wyrównaj temperaturę w worku czy kubeczku w którym przyniosłas zwierzaki z tymi panującymi w Twoim akwarium i po trochę dolewaj wody ze swojego baniaka do pojemnika z rybkami by przyzwyczaić je do Twoich warunków wodnych. Oczywiście nie ma tez co przesadzać jednak zawsze lepiej dmuchać na zimne i wiadomo że inaczej będzie wyglądało przeniesienie gupika a inaczej jakiegoś wyszukanego rodzaju krewetki czy pielęgnicy na to tez należy wziąć poprawkę. Po wpuszczeniu ryb daj im chwile na przystosowanie i zadomowienie nie molestuj ich wkładaniem rak do baniaka podmianką wody(woda już powinna byc podmieniona) oraz pierwszego dnia nie karm ich. W akwarystyce liczy się opanowanie i czas.gdy dokupujesz nowe ryby do istniejącego już dłużej akwarium w którym pływają jakieś osobniki pamiętaj by poobserwować je :P :P :P pozdrawiam
JUVENTUS TURYN TEZ LUBI RYBKI

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: W czym przenosi się ryby ze sklepu do domu?

Post autor: Jarus » 2012-11-11, 13:35

Mich55555, akwarysta tak samo będzie dbał o gupika jak i o pielęgnice. Trzeba pamiętać że to wszystko żywe stworzenia i należy (wg mnie przynajmniej) im zapewnić takie same warunki. A każda ryba źle zaaklimatyzowana przy zmianie zbiornika przeżywa stres i wtedy może nam zachorować.

Fififi, GreQu, poczytajcie o metodzie kropelkowej wpuszczania ryb do nowego zbiornika.
Ostatnio zmieniony 2012-11-11, 20:07 przez Jarus, łącznie zmieniany 1 raz.
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Awatar użytkownika
mich55555
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-09, 19:58
Pojemność akwarium: 72
Imię: Micha³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: W czym przenosi się ryby ze sklepu do domu?

Post autor: mich55555 » 2012-11-11, 19:48

[quote="Jarus"]Mich55555, akwarysta tak samo będzie dbał o gupika jak i o pielęgnice. Trzeba pamiętać że to wszystko żywe stworzenia i należy (wg mnie przynajmniej) im zapewnić takie same warunki. A każda ryba źle zaaklimatyzowana przy zmianie zbiornika przeżywa stres w wtedy może nam zachorować.

nei chodzi o dbanie ryb bo wiadomo ze kazdy chce jak najlepiej dla swoich stworzeń ale o ich adaptacje i im bardziej wyuzdana ryba tym moze byc inna adaptacja.
JUVENTUS TURYN TEZ LUBI RYBKI

Linf
Akwarysta
Posty: 504
Rejestracja: 2009-06-28, 20:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa

Re: W czym przenosi się ryby ze sklepu do domu?

Post autor: Linf » 2012-11-12, 00:03

mich55555 pisze:nei chodzi o dbanie ryb bo wiadomo ze kazdy chce jak najlepiej dla swoich stworzeń ale o ich adaptacje i im bardziej wyuzdana ryba tym moze byc inna adaptacja.
Nie zabardzo to zrozumiałem :/ Tak naprawdę szok termiczny czy nagły skok parametrów wody odbije się tak samo na gupiku czy na L-46.
Loża Szyderców

ODPOWIEDZ