Zmiana oświetlenia na led

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
asiara73
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: 2012-11-17, 18:21
Pojemność akwarium: 112
Imię: Joanna
Lokalizacja: GDAŃSK-KARTUZY
Kontakt:

Re: Zmiana oświetlenia na led

Post autor: asiara73 » 2012-11-20, 17:37

swietlówki maja 74 cm i do tego masz dwie koncówki po 1,5 cm, czyli razem 77 cm. Da rade.A nic sie nie stanie jak pod lekkim ukosem 0,5 cm bedzie.Wazne ze na calej dlugosci akwarium.I ja dokupilam jakis bubel na aledrogo jakies paski ledowe na noc :) tanie bo 30 zl jakos,ze nie szkoda wrazie co.Ale zobaczym :)
http://allegro.pl/36-led-oswietlenie-ak ... 01640.html

cleo1985
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2012-08-11, 21:26
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kasia
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zmiana oświetlenia na led

Post autor: cleo1985 » 2012-11-20, 17:59

Jak zamontujecie to swiatło to z chęcią obejrzałabym efekt na fotkach, również oświetlenie przed zmianą żeby zobaczyć różnicę. A diody będą dobre, na noc to chyba każde mogą być :)
Ja też planuję jakieś nocne oświetlenie. A jaki kolor wybrałaś? Mnie się najbardziej niebieskie podoba...

Awatar użytkownika
asiara73
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: 2012-11-17, 18:21
Pojemność akwarium: 112
Imię: Joanna
Lokalizacja: GDAŃSK-KARTUZY
Kontakt:

Re: Zmiana oświetlenia na led

Post autor: asiara73 » 2012-11-20, 18:18

No chce zamontowac te ledy na noc.Tanie i kleisz na tasme ze jakby co odklejasz i heja.
Zapodam fotki tylko na wystroj nie patrzcie bo zakupiłam roslinki i wsadziłam na razie w koszykach aby poczekały do soboty.W sobote dodaje żwir i rosliny.Niestety zakupiłam za mało zwiru 0,3-0,5 mm bo tylko 10 kg czyli 5 woreczkow.Dokupilam nastepne 10 kg ale tym razem 5 workow o ziarnistosci 0,1-0,3 na spód.
bede miała z GŁUPOTY sporo pracy bezsensownej. Odławianie ryb do wiadra 30 litrów z woda z akwa,reszta wody do pozostałych wiader,wkladanie na nowo wszytkiego :(. Dobrze ze mam filtr taki ktory włoze do rybek we wiadrze 30 litra i zwykle oswietlenie. Bo rybki beda musialy tam noc wytrzymac.No mysle aby na dwa wiadra je wlozyc i kombinuje od kolegi porzyczyc drugi filtr.
Taka madra byłam :( .Spijam konsekwencje.Ale dam rade i mam nadzieje ze rybki nie padna-ani jedna.A akwa mam dopiero od 10 listopada czyli restart robie po 2 tygodniach na niedojrzałym akwa gdzie nie mam złych pomiarów jak na razie.

cleo1985
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2012-08-11, 21:26
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kasia
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zmiana oświetlenia na led

Post autor: cleo1985 » 2012-11-20, 18:26

Na początku każdy jest głupi :)
Chciałabym teraz mieć tą kasę, którą wydałam od lipca i z wiedzą, którą mam teraz zakładać akwa XD

Awatar użytkownika
asiara73
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: 2012-11-17, 18:21
Pojemność akwarium: 112
Imię: Joanna
Lokalizacja: GDAŃSK-KARTUZY
Kontakt:

Re: Zmiana oświetlenia na led

Post autor: asiara73 » 2012-11-20, 18:35

No ja cos tam poczytałam ale powiem ze jak ma sie dwie córki male to i jak sie czyta gdzie słysze jak krzycza to jakos SKUPIENIE uwagi mi nie wychodzi :niewiem:
No ja jak na razie wywaliłam pieniadz na bezsensowna ozdobe z ceramiki-chociaz imituje konar drzewa dosc solidnie.'Chciałam włozyc tylko ozdoby naturalne ale córki wybrały cos od siebie.
Ale obiecałam córkom(3 i 6 lat) ze bedzie NASZE wspolne akwa.No i mialy cos wybrac i musze słowa dotrzymac.mam z łupka zrobione mini grote(mąz kleił a łupek dostal),konar za qrcze 79 zł masakra,kokosa .I córki wybrały wulkan a druga aby bombelki z niego leciały.
Niestey kaski nie wystarczyło na wulkallub korzen z drewna do którego sie włzoy leda z bomblami-a i córka powiedziala ze ma byc taki i juz.
No musze słowa dotrzymac :):) ale lepsze to niz jakies koloroe żabki ceramiczne :):)pocieszam sie :).
kaske wydałam na rosliny które zmarniały 3 sztuki .Padło mi 3 rybki.Dwie mi wyskoczyły.
Ale jesli chodzi o to ze musze swiatlo zmieniac i podlicze to i tak nie jest żle,bo mi sie oplacalo kupic zestaw akwa i osobno dokupic lepszy filtr.Osobno wyszło SPOOORO.
No ale chciałam miec akwa z ładnymi roslinami i mam zamiar nawet rotale walichii i vietnam hodowac za jakis czas :) a moze sie uda

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana oświetlenia na led

Post autor: maol » 2012-11-20, 19:09

Proszę trzymać się tematyki wątku
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

cleo1985
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2012-08-11, 21:26
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kasia
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zmiana oświetlenia na led

Post autor: cleo1985 » 2012-11-26, 12:47

No i jak tam, po montażu? Bardzo jestem ciekawa efektu...

ODPOWIEDZ