Problemy z reaktywacją baniaka

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

VanKiin
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-27, 18:44
Pojemność akwarium: 0
Imię: Micha³
Lokalizacja: Resko

Problemy z reaktywacją baniaka

Post autor: VanKiin » 2012-12-27, 20:42

Witam,
po kilku miesiącach przerwy zdecydowałem się na reaktywację mojego 54 litrowego akwarium, które teraz ma posłużyć za krewetkarium. Wziąłem więc żwirek Manado, który mi pozostał po poprzednim wcieleniu akwa. Płukałem go 2 miesiące temu, lecz jak tydzień temu otworzyłem wiadro z nim, to zapach, a raczej smród amoniaku był wręcz zniewalający. Wypłukałem więc go dwa razy i stwierdziłem, że wszystko powinno być ok. na dno akwa wsypałem 2 pokrywki (tylko tyle miałem) Tetra Nitrate Minus Pearls i przysypałem żwirkiem, jednak po napełnieniu wodą z uzdatniaczem zobaczyłem, iż jest ona mętna i dalej wali "moczem". Zdenerwowany wlałem ok 10ml Sera Torfin i kilka kropel Sera Nitrivec. Wsadziłem również 3 korzenie w nadziei, że obniżą pH. Włączyłem filtr (Aquael FAN 1 plus ze zdjętą osłoną gąbki) i grzałkęi w licząc,ze to pomoże wrzuciłem 2 anubiasy, które ostatnie dwa miesiące spędziły w zimnym wiaderku. Niestety woda jest mętna nawet po tygodniu a przyssawki od filtra i grzałki sparciały, więc urządzenia unoszą się żałośnie. I tutaj rodzą się moje pytania:
-Co dalej z wodą (pH 8)(innych parametrów nie znam)?
-Czy mogę jakoś reaktywować przyssawki?
-Czy zdjęcie osłony z filtra jest dobrym posunięciem jeśli chcę hodować krewetki(większa powierzchnia=mniejszy zasys)?
Proszę o odpowiedzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Problemy z reaktywacją baniaka

Post autor: kbtor » 2012-12-28, 00:22

VanKiin pisze:Zdenerwowany wlałem ok 10ml Sera Torfin i kilka kropel Sera Nitrivec. Wsadziłem również 3 korzenie w nadziei, że obniżą pH.
To raczej nie pomoże. Tu już musisz bawić się z mieszaniem wody kranowej z destylowaną.
VanKiin pisze:]-Co dalej z wodą (pH 8)(innych parametrów nie znam)?
A warto by poznać, zwłaszcza NO3 i NO2
VanKiin pisze:-Czy mogę jakoś reaktywować przyssawki?
Ja próbowałem wielu sposobów, żaden się nie sprawdził, więc stawiam na zakup nowych.
VanKiin pisze:-Czy zdjęcie osłony z filtra jest dobrym posunięciem jeśli chcę hodować krewetki(większa powierzchnia=mniejszy zasys)?
To już raczej kwestia wygody późniejszego czyszczenia.


Z tego co wiem ten substrat z początku może barwić wodę, natomiast nie wiem jak z tym zapachem. Ten substrat leżał dłuższy czas pewnie bez dostępu powietrza i coś się z nim działo. Ja bez testów bym tam ryb nie wsadził.
Planujesz jakieś rośliny? Zdecydowanie przyspieszyłyby start zbiornika.
Obrazek

VanKiin
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-27, 18:44
Pojemność akwarium: 0
Imię: Micha³
Lokalizacja: Resko

Re: Problemy z reaktywacją baniaka

Post autor: VanKiin » 2012-12-28, 01:20

Ma to być krewetkarium, więc planuje zakupić Eleocharis Parvula i trochę różnych mchów.

ODPOWIEDZ