Krewetki Amano?

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

Wrzosek
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2013-01-16, 22:00
Pojemność akwarium: 150
Imię: Marek
Lokalizacja: Sierpc/Torun
Kontakt:

Krewetki Amano?

Post autor: Wrzosek » 2013-02-21, 12:27

Witam. Zakupiłem krewetki "Amano" jednak jak zauważyłem ze 4 mają jajka przygotowałem drugie akwarium i 3 z nich odłowiłem. Jednej nie mogłem znaleźć i przed wczoraj zauważyłem jedną bardzo małą krewetkę. Wnioskuje po tym iż nie są to jednak Amano. Po dokładnym przejrzeniu sporej ilości zdjęć z wujka google nie mogę dopasować ich do żadnego zdjęcia. Może ktoś z was będzie wiedział co to za krewetki. Dodam jeszcze że są jakby w 2 kolorystykach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Tissien
Stały bywalec
Posty: 161
Rejestracja: 2012-05-27, 16:26
Pojemność akwarium: 98
Imię: Marta
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Krewetki Amano?

Post autor: Tissien » 2013-02-21, 14:44

Według mnie to są słabo wybarwione Babaulti, po samych zdjęciach widać że mają po 2-3 cm, czyli są znacznie mniejsze od Amano.
Przeglądając Google za Babaulti zauważyłam, że są pokazane zazwyczaj piękne, mocno wybarwione sztuki - zielone, brązowe, nawet wpadające w czerń. Bladych szaraczków możesz nie znaleźć przeglądając strony z katalogami krewetek, musisz szukać po zdjęciach zamieszczanych przez akwarystów z ich domowych hodowli.


Amano nie rozmnożą się w "domowych" warunkach, potrzebują lekko zasolonej wody. Młode może przetrwają 2-3 dni, ale potem umrą. Obserwuj maluchy, jeśli będą dalej żyły za kilka dni to na pewno nie masz Amano.

Wrzosek
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2013-01-16, 22:00
Pojemność akwarium: 150
Imię: Marek
Lokalizacja: Sierpc/Torun
Kontakt:

Re: Krewetki Amano?

Post autor: Wrzosek » 2013-02-21, 15:48

Dzięki za szybką odpowiedź. Faktycznie po przejrzeniu zdjęć autorstwa akwarystów młodych krewetek mogę jednoznacznie stwierdzić ze to co mam to nie Amano tylko Babaulti.

ODPOWIEDZ