240L skalary, paletki, mieczyki neony i zbrojniki ?

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

czyczu
Zainteresowany
Posty: 29
Rejestracja: 2012-12-02, 23:20
Pojemność akwarium: 112
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

240L skalary, paletki, mieczyki neony i zbrojniki ?

Post autor: czyczu » 2013-03-09, 22:46

Jak w temacie, planuję obsadę nowego zbiornika 240L. Niestety nie wiem na co się zdecydować :/
Czy wymienione w temacie ryby mogą żyć ze sobą ? Z Neonkami czytałem że może być problem, ale chciałbym spróbować (mam obecnie chyba z 8 sztuk).
Również widziałem gdzieś na Youtube że koleś miał paletki wraz z mieczykami i nie zauważyłem żeby im się coś działo.... Poradźcie proszę....

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: 240L skalary, paletki, mieczyki neony i zbrojniki ?

Post autor: maol » 2013-03-10, 09:51

Generalnie tak, możesz mieć taką obsadę. Jednak palety to bardzo wrażliwe ryby i trzymanie ich z innymi gatunkami może źle się skończyć.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

czyczu
Zainteresowany
Posty: 29
Rejestracja: 2012-12-02, 23:20
Pojemność akwarium: 112
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: 240L skalary, paletki, mieczyki neony i zbrojniki ?

Post autor: czyczu » 2013-03-10, 12:17

Dzięki za odpowiedź. Nie pozostaje mi nic innego jak porównać ich "parametry życiowe" i założyć pewne optimum dla wszystkich domowników :ok:

multi
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 2012-08-16, 18:56
Pojemność akwarium: 500
Imię: s³awek
Nazwisko: zawadzki
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

zły wybór

Post autor: multi » 2013-03-22, 18:59

Palety żyją w innym biotopie niż mieczyki i lubią inne parametry wody ,nie radzę zaczynać akwarystyki od palet ryby są latwe w hodowli jak sie wie jak je hodować i wiem co piszę od kilkunastu lat jestem akwarystą i jak zaczołem z paletkami nie było łatwo głównie za sprawą wody i nie odpowiednich parametrów KH,PH,I NO2,dziś sie z tego śmieje kiedyś płakałem jak ryby wędrowały do toalety, zastanów się nad tym i zacznij np od skalara manacapuru podobne wymagania
multi

ODPOWIEDZ