złe parametry

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

opa
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2013-03-15, 20:01
Pojemność akwarium: 0
Imię: pawe³
Lokalizacja: radom

złe parametry

Post autor: opa » 2013-03-15, 20:03

Witam.
moje akwarium to 25l
3 red cherry
10 neonki
mchy i trochę roślin

filtr aquale fun 1 plus

na testach tropical wychodzi mi:
no2 - <0,3
no3 - między 10 a 20 mg/l
kh 6
ph ostatnio podskoczyło nawet do 9

w kranie mam
ph 7.5
kh 9
no3 między 10 a 20

przy podmianach stosuje easy balance i microbe-lifta/quarium balancer

dodatkowo mam plage glonów.


co mam robić z tą wodą?

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: złe parametry

Post autor: Timur » 2013-03-15, 20:44

nie znam tych specyfików, więc co do Twojego generalnego pytania się nie wypowiadam, niech radzą mądrzejsi ;) ale, zwróciłem uwagę na filtrację. Masz wewnętrzny aquela. Ja też mam to cudo i co zauważyłem, on tak na prawdę filtruje wodę tylko od połowy wkładu gąbkowego, który za duży nie jest. W 112L zależało mi na filtracji mechanicznej nim, więc wymieniłem oryginalną gąbkę na tą białą włókninę. Natomiast w krewetkarium z kolei zależało mi tylko na filtracji biologicznej, więc wywaliłem tą obudowę, i wsadziłem zamiast tej małej gąbeczki oryginalnej o wiele większą z innego filtra. Spokojnie filtr daje radę, tylko bug konstrukcyjny tego filtra powodował, że gąbka na sztyfcie zasysającym odpadała z głowicy (nie ma tam żadnego mocowania, tylko na wsuwanie) więc poradziłem temu żyłką (obwiązałem kilka razy, żeby się trzymało). Może Ci się przyda ta uwaga;)
A co do takiego skoku ph w górę, to masz coś co może zatwardzać wodę w akwa i przy okazji podnosić jej ph? Np kamienie wapienne, albo z dodatkiem wapienia, może w podłożu zamiast białego kwarcu jest marmur? No nie wiem, tak trochę strzelam, bo glony lubią niestabilne i wysokie ph.

ODPOWIEDZ