Pomocy !! Poszukuję filtra do akwarium ok. 100l

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

Zeruu98
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2013-04-03, 23:59
Pojemność akwarium: 100
Imię: Damian
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Pomocy !! Poszukuję filtra do akwarium ok. 100l

Post autor: Zeruu98 » 2013-04-04, 00:07

Witam ! Od wczoraj jestem posiadaczem 10-cio letniego żółwia wodno lądowego czerwonolicego. Żółwika otrzymałem w małym akwarium bez żadnych sprzętów. Dostałem informacje że tak wychowywany był od małego, lecz gdy po jednym dniu zobaczyłem jaką ma wodę, postanowiłem że trzeba to zmienić. W piątek otrzymam akwarium ok. 100l, 1m długie, 30cm szerokie i 25 cm wysokie. Poszukuję filtra odpowiedniego do tego akwarium. Nim dostałem żółwia czytałem dużo o tym jak się nim zajmować i jakiego potrzebuje sprzętu. Wiem że do akwarium 100l potrzeba filtra na 200l, lecz nie umiem takiego znaleźć. Więc moja proźba brzmi, czy mógłbym prosić o podanie nazwy, bądź linka do filtra, które byłoby dobre do tego akwarium

Takie moje pytania poboczne.. Ile razy dziennie i ile czasu żółw ten może spacerować po mieszkaniu, czy po trawie na dworze Jak długo zajmie mu się zaklimatyzowanie w nowym domu Czy można mu w jakiś sposób obcinać pazury? Ze skorupy z góry i z dołu schodzą mu pojedyncze płatki pancerza, od byłych właścicieli dowiedziałem się że to dla tego że rośnie, i raz na tydzień muszę smarować go olejem, czy jest to prawda, czy trzeba się z tym gdzieś zgłosić Czy należy podawać mu jakieś witaminy?? Je on tylko suszone krewetki, otrzymałem też informacje że bardzi lubi wędzonego kurczaka, i od czasu do czasu można dać mu ociupinkę mięsa, czy to mu nie zaszkodzi ?? Przepraszam, jeżeli zły dział i proszę o ewentualne przeniesienie.


Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam
Damian

Awatar użytkownika
malutki32
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 2011-01-09, 22:57
Pojemność akwarium: 160
Imię: £ukasz
Lokalizacja: M-ce
Kontakt:

Re: Pomocy !! Poszukuję filtra do akwarium ok. 100l

Post autor: malutki32 » 2013-04-04, 17:01

Ile chcesz wydać na filtr i czy interesują Cię wewnętrzne czy zewnętrzne filtry?
Ostatnio zmieniony 2013-04-04, 17:04 przez malutki32, łącznie zmieniany 1 raz.

Zeruu98
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2013-04-03, 23:59
Pojemność akwarium: 100
Imię: Damian
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Re: Pomocy !! Poszukuję filtra do akwarium ok. 100l

Post autor: Zeruu98 » 2013-04-04, 21:08

Nie gra roli ile chcem wydać, ważne żeby cena nie była z kosmosu, najważniejsze jest dobro żółwia :)

ODPOWIEDZ