AQUAEL UNIMAX 700 czy Eheim Professionel 3 2078?

Moderator: ModTeam

PREDATORPOLAND
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 2013-03-30, 17:49
Pojemność akwarium: 0
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Tychy

AQUAEL UNIMAX 700 czy Eheim Professionel 3 2078?

Post autor: PREDATORPOLAND » 2013-04-09, 19:35

Szukam odpowiedniego filtru do 300l akwarium.
Nistety na forach nie znalazłem bezpośredniego porównania. Czy mieliście okazję posiadać jeden i drugi? Który wybralibyście? Dlaczego? Aspekt jakościowy przemawia za Eheimem, aczkolwiek opinie są podzielone.

endrias_g
Stały bywalec
Posty: 210
Rejestracja: 2013-05-03, 19:58
Pojemność akwarium: 408
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Ciechocinek

Re: AQUAEL UNIMAX 700 czy Eheim Professionel 3 2078?

Post autor: endrias_g » 2013-05-04, 19:42

Wybacz ,że się wtrące w temat,bo nie do końca Ci podpowiem-z tego względu że obu firm nie miałem okazji korzystać.Ja sam osobiście mam Tetre Ex1200 + wew.filtr.Aczkolwiek jak szukałem dla siebie filtra to jakoś seria Unimax jakoś mi nie podchodziła(więc odpadła w przedbiegach)-ale używający moga mieć inne zdanie-każdy chwali to co ma.Co do Eheima,hmmm,jak czytam,czy rozmawiam w akwarystycznym to wręcz niektórzy porównują go do przysłowiowego "mercedesa" wśród filtrów,sam chetnie bym kupił ,ale cena niestety nie na mój portfel(jak narazie niestety).Więc reasumujac moją skromną i niewiele pewnie pomocną wypowiedź,ja na Twoim miejscu brałbym odpowiedni pod litraż model Eheim-a.Wielu użytkowników sobie chwali,podobno mało awaryjne (ale to tylko podaję z tego co sam zdołałem wyczytać).Mam nadzieję że jeszcze dorzuci ktoś tu swoje 5groszy z użytkujących podane firmy przez Ciebie.

Awatar użytkownika
spicy99
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 2011-03-30, 22:41
Pojemność akwarium: 128
Imię: Maciej
Lokalizacja: Słoneczne południe

Re: AQUAEL UNIMAX 700 czy Eheim Professionel 3 2078?

Post autor: spicy99 » 2013-05-05, 23:38

Jeśli nie masz kasy na eheima to spokojnie bierz unimaxa ;) To dwa najlepsze filtry na rynku. Tylko eheim i unimax robi tak pojemne filtry. Poza tym masz sławną ,,gwarancję aquaela'' no i wspierasz polski rynek :)
Było m.in. ~60l
Jest - 128l - ogólne
Obrazek
''Rybom woda, ludziom zgoda'' - Aleksander Fredro
www.akwaczest.pl - częstochowskie forum akwarystyczne

ODPOWIEDZ