www.kasyfiskalne2018.pl | http://www.elevatio.pl/czyszczenie-mycie-tynkow.html

Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: OTTO » 2013-04-11, 18:16

Jak w temacie potrzebuję Waszej opinii i podpowiedzi, co lepiej będzie się sprawowało aby oczyścić powierzchnię wody (tu pewnie skimmer) ale i resztę wody w zbiorniku z pływających farfocli ???
Mam filtr JBL e1500 i nie specjalnie wciąga farfocle.
Wiadomo że skimmer jest tańszy i lepiej się prezentuje w zbiorniku niż filtr wewnętrzny, ale jest tylko do wysokości zbiornika 35 cm:
http://allegro.pl/jbl-topclean-ii-skimm ... 20019.html

Tylko że skimmer będzie mi wciągał również krewetki, więc tu mamy problem którego nie będzie przy filtrze, ale znów filtr wewnętrzny nie ściąga tak osadu z powierzchni wody.

Więc mam mętlik w głowie i proszę Was nakierujcie mnie, co byście polecili do 240 l

xXSoobekXx

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: xXSoobekXx » 2013-04-11, 20:29

Skimmer wciagnie krewetki ? Ustawisz zeby wiekszosc wody pobieral z gory a nie z dolu i nie powinno ich wciagnac, skimmer nie kosztuje majatku mozesz kupic i sprawdzic.

Ja w swoim mam 2 skimmery :)

W akwarium otwartym bez skimmera...:)

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: OTTO » 2013-04-12, 16:25

No tak tylko że skimmer jest do 35 cm wysokości zbiornika, a ja mam 50 cm :bezradny:

xXSoobekXx

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: xXSoobekXx » 2013-04-12, 17:25

On jest regulowany, min. 30 cm lub 40 cm wody, wiec z 50cm spokojnie da sobie rade :)

Koncowka na gore sie sama dostosowywuje do poziomu wody w zbiorniku .

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: OTTO » 2013-04-12, 17:30

A to co zbierze, np resztki Eleocharis z przycinki gdzie trafia ? Do filtra czy zostaje w skimerze i trzeba to jakoś wyciągać, te dolne kratki jakiej są grubości ? Pewnie małe ślimaki-zatoczki mi zaciągnie i trafią do filtra ?

Masz dwa skimery na jednym filtrze ?

xXSoobekXx

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: xXSoobekXx » 2013-04-12, 17:51

Dwa filtry i dwa skimmery, ciezko powiedziec jakiej sa grubosci, ale to tez jest regulowane, jeden skimmer ciagnie 100% od gory a drugi bardziej od dolu :)

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: Łoren » 2013-04-12, 22:27

No to jak masz 50 cm wysokości to polecam Juwel Bio-Flow 3.0 - filtr który bierze z toni wody i zbiera z powierzchni - duza ilość mediów filtracyjnych , czyszczenie bajka - system zapobiegania zanieczyszczeniu wody w trakcie wyjmowania mediów - można je wyciągać w czasie pracy filtra (!) bezpieczny dla krewetek nawet jak je wciagnie to mogą sobie spokojnie żyć na mediach filtracyjnych i nic się im nie dzieje. Do filtra mozemy włożyć grzałkę. Wydajność rzeczywista 600L/l - filtr jest idealnie cichy.
Jedyna wada - cena - tani nie jest - ale coś za coś - ja mam dwa takie ok półtora roku i uważam ze to był najlepszy zakup. jako filtr mechaniczno - biologiczny - rewelacja - polecam .
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: OTTO » 2013-04-13, 11:17

Zastanawiam się nad czymś takim, wygląda solidnie zresztą jak sama firma-ale mniejsza o to, konkretne wloty zasysana wody i możliwość czyszczenia bez demontażu, oszczędny, ktoś miał z tym styczność ?
http://allegro.pl/eheim-pick-up-2012-fi ... 54381.html

Nie mam problemu z osadem bakteryjnym bo woda mi faluje, jedynie resztki roślin pływają i potem piana robi się w rogach, dlatego chyba zrezygnuję ze skimmera na rzecz dodatkowego filtra.

Tu przy okazji, chyba zrezygnuje ze sprzedania filtru z mojego starego zbiornika 112 l, jest to Fluval 205 i zostawię go na zapas, gdyby mi tak nie daj Boże zepsuł się kubeł JBL to zostanę na lodzie a tak podepnę na ten okres Fluvala i będę funkcjonował :killer:

Robert cena faktycznie powala jak na filtr dodatkowy, gdybym jednak dopiero stratował i kompletował sprzęt, można by go wykorzystać jak filtr podstawowy bo jest dość pojemny i wtedy można wydać tą kasę (prawie 300 zł)
Ale przeraża mnie jego wielkość, widziałem na zdjęciach, u Ciebie w 500 l to jeszcze ujdzie, ja musiałbym kupić większy baniak :mysli:

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: Łoren » 2013-04-13, 12:21

Jest wielki - to prawda ale pomimo dużych gabarytów nie widać go w akwarium - i to jest właśnie to - jego nie widać nawet w 180 l RIO - http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=6872 no ale...każdy wybiera co uważa za słuszne. Ja nie dawałem sie przekonać Zdzisławowi (właściciel RIO180 akwarium z linku) przez rok - ze to najlepszy wybór - też wydawało mi się że ta cena zabija - ale jak kupiłem to wiedziałem za co zapłaciłem. Dlatego dokupiłem drugi ....tak dla odmulenia :D
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: OTTO » 2013-04-13, 20:56

Naczytałem się trochę na temat filtrów firmy JBL i ilu zadowolonych tylu i załamanych jego jakością i wydajnością, i niestety trafiłem do tej drugiej grupy :mur:
Przed zakupem pytałem na forach i nikt mi nie sugerował że biologicznie to on może być ok, ale jako mechanik to porażka, więc muszę się ratować innym sposobami np. takim prefiltrem:
http://allegro.pl/eheim-prefiltr-modulo ... 84529.html
Kupię coś takiego i zobaczę co będzie, nie jest to wielka inwestycja a przynajmniej nie będzie mi zasysać drobnych zwierzaków do kubła no i syfu.

Ale ale dal ścisłości czy ktoś tu z zaglądających słyszał aby to było takie ciulstwo jak JBL z serii Cristal profi ????
żebym znowu nie wdepnął w g....

xXSoobekXx

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: xXSoobekXx » 2013-04-14, 13:53

Ja mam JBL Cristal Profi e901 GreenLine, co masz na mysli mowiac ciulstwo ?

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: Łoren » 2013-04-14, 14:09

:fiufiu: "Ciulstwo" w języku Indian Połabskich oznacza że coś jest ch...we jak barszcz :taakie:
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

xXSoobekXx

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: xXSoobekXx » 2013-04-14, 14:27

Ma wieksza wydajnosc niz Eheim oraz wieksza objetosc mediow filtracyjnych jest tanszy oraz ma dluzsza gwarancje.

No i ladniejszy, kwestia gustu.

Za jednego Eheima kupisz 2 JBL'e :)

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: OTTO » 2013-04-14, 15:45

Łoren pisze: "Ciulstwo" w języku Indian Połabskich oznacza że coś jest ch...we jak barszcz
Po śląsku znaczy to samo :killer:
xXSoobekXx pisze:Ma wieksza wydajnosc niz Eheim oraz wieksza objetosc mediow filtracyjnych jest tanszy oraz ma dluzsza gwarancje.
I tu się zgadzam, większa pojemność mniejsza cena, dla mnie gorsza skuteczność i wykonanie niż Fluval, co z tego że woda bucha tak że nie wiem jak ustawić jej wylot żeby mi roślin nie wyrywało, skoro jakoś słabo zasysa drobinki wokół wlotu ???
Zapowietrzony nie jet bo wir jest, może z czasem się rozkręci ale na razie jest kicha.

A o tej dziwnej uszczelce na koszach to już się nawet nie wypowiadam.

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Otwarty zbiornik-co dokupić skimmer czy filtr wenętrzny ???

Post autor: Łoren » 2013-04-14, 16:38

Może wystarczyłoby włożyć na jakiś czas trochę waty perlonowej do kosza z mediami
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

ODPOWIEDZ