[500] Łorenowe bajorko :)

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

[500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: Łoren » 2013-04-14, 21:32

Nowa odsłona - tym razem aranżacja będzie oparta o rośliny niskie z jakimiś niewielkimi akcentami , tu i ówdzie troszkę czerwieni i długaśnych roślin.
Podłoże ziemia + grys bazatowy 1-3mm
oświetlenie 4x70W HQI - docelowo +80W T5
Nawożenie sole + CO2
Filtracja Jebo 1400l/h +2x Juwel Bio-Flow 3.0
Grzałka Jager 300W
Roślinność - jest
Ryba - nie ma
Więcej szczegółów wkrótce
Na razie jedna fota całości - doba po zalaniu zbiornika
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2013-04-15, 06:02 przez Łoren, łącznie zmieniany 2 razy.
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

Seba111
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 2013-04-13, 10:32
Pojemność akwarium: 300
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mikołów

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: Seba111 » 2013-04-14, 21:41

Ładnie się prezentuje ;)

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: bercia289 » 2013-04-14, 22:27

Łoren brak słów:) zaniemówiłam :) cudownie się zapowiada:)

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: Jarus » 2013-04-14, 22:31

Pięknie się zapowiada - znowu się będzie (w zasadzie już jest) czym zachwycić.
Ta trawka z lewej i prawej - co to?
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Seba111
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 2013-04-13, 10:32
Pojemność akwarium: 300
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mikołów

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: Seba111 » 2013-04-14, 23:15

Ile władowałeś już w to pieniedzy ?
Jakie rybki planujesz tam wpuścić ? ;]

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: Łoren » 2013-04-15, 05:34

Całość aranżacji ma wyjść w stylu japońskim - ma być zimno ;) Trawka to prawa i lewa strona blixa japońska , prawy tył blyxa auberti, i kilka krypotokoryn z dlugimi wąskimi liśćmi - nazwy nie pamietam ale znajdę to napiszę :) jest też Crynium calamistratum - marna jest ale mam nadzieję że odbije - cebulę ma zdrową . Na korzeniu anubias barteri Środek - Higrophilia corybosa minima , Higrophilia diformis, i między nimi czerwono - alternanthera reineckii środek - kyptokoryna brązowa (nazwy oczywiście nie pamietam) i trzeci plan środek hemianthus callitrichoides. Pod korzeniem prawa strona to hediotis salzmani - pierwszy plan glossostigma elatinoides i strona lewa - na korzeniu microsorium narrow - tyle że jakieś takie wyrośnięte ...nie mogę uhodować małych mikrozoriów - rosną jakieś mutanty wielgachne . Drugi plan blixa japońska i przód eleocharis parvula - zarzekałem się kiedyś że już nigdy więcej dziadostwa sadzić nie bedę...a jednak :) i pod korzeniem kryptokoryna nevil no i w zasadzie to wszystko - docelowo jeszcze trochę mchów przyjdzie na ten plackowaty kamień i poupychałem po dziurach w korzeniu też jakieś mchy - nawet nie wiem dokładnie co - jest trochę christmasa :)
Ile władowałeś już w to pieniedzy ?
Relatywnie nie tak wiele - ten zbiornik zacząłem kompletować jakieś pięć lat temu łącznie kosztował mnie ok 4 tys złotych - teraz czeka mnie wymiana filtra - kupiłem tańszy...chiński - wytrzymał trzy lata w zasadzie od początku chodził jak traktor , pierdział strzelał, bulgotał i się zapowietrzał, zamknięty w szafce i obłożony ręcznikami żeby było ciszej - teraz juz ciężko przy nim spać - na razie udajemy z żoną że go nie słyszymy....prawie hahahhaha :D
Co do ryb - nie wiem - pewnie jakaś ławica ..nachodzi mnie na oryzias woworae ale jeszcze nic nie jest przesadzone - zresztą ryby dla mnie najważniejsze nie są - kiedyś miałem w tym zbiorniku 10 molinezji :D i tez było dobrze . Dla mnie Ryby to jedynie dodatek do akwarium - cos tam musi pływać ale nie przywiązuję do tego wagi. Tzn...żeby było jasne - obojętnie co mam w akwarium zawsze pochodzi przynajmniej z jednego kontynentu - nie są to skalary i razbory klinowe np , obsada jest dobrana tak aby nie niszczyła roślin , i no i nie zjadała się wzajemnie.
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: OTTO » 2013-04-15, 20:36

Ja już nic nie mówię, bo wiesz................
Twój baniak po dobie od zalania jest piękniejszy niż mój po 3 tygodniach i pewnie jak mój będzie miał rok, dwa, trzy to i tak Twój teraz jest piękniejszy niż mój kiedykolwiek będzie.

Ale to cieszy że ktoś ma taką rękę i serce do tego pięknego hobby :brawo: :brawo: :brawo:

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: Monique » 2013-04-15, 22:01

No i znowu cudo :D

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: Łoren » 2013-04-15, 22:29

OTTO pisze:Ja już nic nie mówię, bo wiesz................
Twój baniak po dobie od zalania jest piękniejszy niż mój po 3 tygodniach i pewnie jak mój będzie miał rok, dwa, trzy to i tak Twój teraz jest piękniejszy niż mój kiedykolwiek będzie.

Ale to cieszy że ktoś ma taką rękę i serce do tego pięknego hobby
Słowa uznania są budujące ale nie przesadzajmy ;) Do pewnych rzeczy dochodzimy z czasem i jest to nie tylko wynik talentu ale przede wszystkim uczenia się i obserwacji . Ta aranżacja powstawała w zasadzie bez żadnego projektu - tak naprawdę do ostatniej chwili nie wiedziałem nawet jaką ilością i jakich roślin będę dysponował. Przyjechała ekipa podforaków z pomocą (rośliny) i się zaczęło tworzenie - ustawić korzenie - jak? Oczywiście kupa śmiechu i dobrej zabawy , ktoś zawsze coś skoryguje...czyli po polsku mówiąc stwierdzi ze jest do dupy - można to poprawić , zmienić...i powoli zaczyna się wylaniać coś co ma potem cieszyć :)
Moje najnowsze akwarium wstawiłem też na moje rodzime forum Podforak i jeden komentarz podobał mi się bardzo
To nie jest styl japoński, to już jest podkarpacki styl
pewnie jest w tym trochę prawdy - mamy na moim lokalnym forum kilku świetnych speców od aranżacji ...no i to są skutki czy tez efekty wymiany poglądów , podglądania ich pracy czy też zapraszania do wspólnego tworzenia nowych zbiorników. Należy uczyć się od najlepszych - a to że są dobrzy może świadczyć grand prix za najlepszą aranżację na targach ZOOBOTANICA 2012. Jest się od kogo uczyć :) Chwała im za to - staram się być pilnym uczniem :)
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: Łoren » 2013-04-29, 22:37

W dniu dzisiejszym zamontowałem nowe eksperymentalne oświetlenie - są to lampy led - na razie 2 X80W 6500K + 2x 75W HQI -za kilka dni dojdzie trzecia i z HQI zrezygnuję jeśli okaze się że te lampy są skuteczne to je zostawię - światło jest niesamowite - 75 W HQI świeci przy tym jak lampa naftowa - rośliny zaczęły natychmiast bomblować . Zastosowane lampy to >>> http://www.artneon.pl/o-wietlacz-led-80 ... ria-a.html
Na razie jestem pod wielkim wrażeniem jakości i ilości światła - zobaczymy jak to się sprawdzi - mam nadzieję że efekt będzie pozytywny.
Od dziś co drugi dzień będę robił fotę akwarium żeby mieć pogląd na działanie nowego oświetlenia.
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

Seba111
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 2013-04-13, 10:32
Pojemność akwarium: 300
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mikołów

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: Seba111 » 2013-04-29, 22:45

Jestem ciekawy Twojego nowego projektu Azji :)

Daj jakieś zdjęcie .. z przyjemnością zobaczę :)
Pozdrawiam

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: Łoren » 2013-04-29, 22:53

Seba111 pisze:Jestem ciekawy Twojego nowego projektu Azji
No to jest projekt który dotyczy dotarcia do miejsc występowania w naturze fauny i flory rzek i jezior Azji :) a nie akwarium jako takiego. Przedsięwzięcie jest bardzo poważne i wymagające długich przygotowań które już się zaczęły i mam nadzieję je zrealizować w przyszłym roku:)
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

Seba111
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 2013-04-13, 10:32
Pojemność akwarium: 300
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mikołów

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: Seba111 » 2013-04-29, 23:04

Łoren, Wierzę w Ciebie , że dasz rady :)
Dobrze sobie radzisz w tym temacie :)


---

Jakbyś miał jakieś aktualne zdjęcie tego bania 500l to wstaw :)

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: OTTO » 2013-04-30, 08:59

Łoren pisze:światło jest niesamowite - 75 W HQI świeci przy tym jak lampa naftowa
Czy ja dobrze rozumiem Ledy świecą lepiej nić HQI ?
Jeśli tak to jak zwykle Łoren masz patent, bo wielu jet niezadowolonych z ledów.
Łoren pisze: dotarcia do miejsc występowania w naturze fauny i flory rzek i jezior Azji :)
Poproszę o jakieś fajne odszczepki niespotykanych roślin :oczko:

No i morze zdjęć z tej wyprawy, której Ci zazdroszczę :ok:

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [500] Łorenowe bajorko :)

Post autor: Łoren » 2013-04-30, 16:41

Jeśli chodzi o te lampy które podałem w linku to jestem zdumiony że tak dają - światło jest nieporównywalnie mocniejsze niż HQI. Przypuszczam że różnica wynika głownie z jakości zastosowanych diod - te są wysokiej jakosci i nie pochodzą z Chin - mają na pewno dokładnie te parametry które podaje producent po jednej dobie widzę różnicę we wzroście roślin - wiem ze brzmi to nieprawdopodobnie ale tak jest. Jak dołożę trzecią lampę to powinno być rewelacyjnie. Na razie jednak żeby nie zapeszyć... tfu :fiufiu:
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

Zablokowany