Trwałe sposoby?

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

kamil_pce
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2013-03-18, 14:03
Pojemność akwarium: 0
Imię: kamil
Lokalizacja: Pabianice

Trwałe sposoby?

Post autor: kamil_pce » 2013-04-23, 04:35

Witam jakie znacie trwałe sposoby na utrzymanie niskiego Ph w baniaku ?

Kolega poradził mi w sumie kilka metod ale nie do końca są skuteczne na dłuży czas :(

1) Szyszki Olchy - Nie przeszkadza mi kolor wody lecz stosuje 1 szyszkę na 10L wody ale Ph rośnie po 2-3 dniach.

2) Filtracja przez torf może skuteczniejsza ale też wodę trzeba podmieniać przefiltrowaną wodę co 3-4 dni w ok 20 %

3) Chyba najskuteczniejsza to doprowadzenie do wrzątku wody utrzymanie je przez ok 5-8 minut. Faktycznie Ph wody jest najdłużej stabilne. No ale jest to metoda dobra na krótki czas.

4) Preparat Ph- lecz nie jestem pierwszy do tego aby chemie stosować. No ale nie ukrywajmy najbardziej skuteczne.


Myślałem nawet nad połączeniem tych metod czyli 1 szyszka olchy na 25 l podmiana wody po 10 % filtrowanej przez torf i gotowanej. Lecz nie wiem czy efekt będzie stabilniejszy. Nie chce też zbytnio szaleć ponieważ nie wiem czy pielegniczki to wytrzymają.

A i kolejny mój może głupi pomysł ale kto wie. Trzymam akwarium na LT więc myślę czy aby nie dać warstwy 0.4-0.6 cm torfu na LT. Czy to w jakiś sposób nie pomoże?

Więc jak ktoś zna jakiś dobry sprawdzony pomysł proszę o niego aa mój baniak to 144L.

Ogólnie Ph chce trzymać na ok 5-6 Ph

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Trwałe sposoby?

Post autor: bercia289 » 2013-04-23, 13:43

Żeby ph spadło trzeba także zakwasić wodę. Jedna szyszka olchy na 10l :D żart? weź garść szyszek zalej gorącą( ale nie wrzącą wodą)(nie przegotowaną). Poczekaj aż zmieni kolor wlej do akwarium.
Na dno liście dębu, korzenie( najlepsze te barwiące- wtedy widzisz garbniki, że są w wodzie).
Filtracja przez torf podstawa.
No i podmieniaj wodą destylowaną lub osmozą.

po co Ci tak niskie ph?
Najlepsze jest 6-6,5.
W 5 ryby nie przetrwają.

ODPOWIEDZ