Nicienie/Wypławki

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

KasandraB
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2013-04-29, 23:20
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kasandra
Lokalizacja: Z Płocka

Nicienie/Wypławki

Post autor: KasandraB » 2013-04-29, 23:30

Witam dziś zauważyłam na szybach mojego akwa. bardzo wąskie białe ruszające się niteczki oraz malutkie białe robaczki z odnóżami.
Mam akwarium 60l. prowadzone od czerwca ubiegłego roku. W obsadzie mam hodowlę gupików. I to właściwie tyle.
Walczę w tej chwili z plagą ślimaków dziś połowę wody odlałam dolałam chemię na ślimaki wszystkie ryby i rośliny zostały usunięte z zbiornika w zbiorniku utrzymywałam temperaturę około 25 stopni C. Stała filtracja oraz napowietrzanie.
Czytałam trochę o nicieniach ale było tyle sprzecznych informacji o walce z szkodnikami iż stwierdziłam że może zapytam tutaj aby dostać rzetelne informacje i porady. A o białych robaczkach nic nie udało mi się zrobić zdjęć niestety. Żyjątka są za małe.
Jestem zrozpaczona. Jeżeli nic nie pomoże będę musiała restartować akwarium drugi raz w ciągu dwóch lat. (Wcześniej miałam problem z okrzemkiem.)
Proszę o pomoc. :(

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Nicienie/Wypławki

Post autor: Timur » 2013-04-30, 14:36

Te białe małe paskudztwa i wszystko co żyje, a jest małe i względnie do przełknięcia, zwykle redukują lub wykańczają rybki. U mnie z taki mieszkańcami poradziły sobie malutkie razborki. Nie karm tych gupików przez kilka dni. Głodówka dobrze im zrobi, a na pewno nie zaszkodzi, zobaczysz, że zaczną szukać i znajdą coś do zszamania ;)
Pozdrawiam Krzysiek

ODPOWIEDZ