problem z umierającą rośliną?

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
kachnanachna
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 2013-03-03, 12:07
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kasia
Lokalizacja: Gdynia

problem z umierającą rośliną?

Post autor: kachnanachna » 2013-05-10, 12:09

Po 1. chciałam się upewnić, czy to jest żabienica amazońska? Kiedy kupowałam roślinę, facet z zoologa powiedział, że to "amazonka".

Po 2. proszę o podpowiedź, co się z nią dzieje? Za zdjęciu widać uszkodzone liście, i nie wiem, czy roślina jest chora, czy jest zjadana, czy co? Mam kosiarki i platynki, które są roślinożerne, mogą ją po prostu podgryzać? Roślina ma też chyba pogniłe (żółte) liście, czy to normalne? No i na liściach są brązowe przebarwienia, na 1 to na końcu taka brązowa plama, na innych małe brązowe kropki.

Pomoże ktoś?

Podłoże to ziemia i bazalt, temperatura ok 24 stopnie, nawożenia brak. Oświetlenie to 2 standardowe świetlówki x 30 W.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: problem z umierającą rośliną?

Post autor: blue_betta » 2013-05-10, 14:19

Kupując tą żabienice musiałaś dostać roślinę z hodowli szklarniowej - po przełożeniu takiego okazu do wody liście nadwodne padły - to całkowicie normalne i nie ma się czym denerwować (no chyba, że padają świeże listki-to co innego) :)

Awatar użytkownika
kachnanachna
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 2013-03-03, 12:07
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kasia
Lokalizacja: Gdynia

Re: problem z umierającą rośliną?

Post autor: kachnanachna » 2013-05-10, 18:49

Nie, świeże chyba nie padają. Kupiłam w małym "osiedlowym" sklepie, nie myślałam, że tam też sprzedają rośliny szklarniowe... :/ No nic, będę obserwować. :)

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: problem z umierającą rośliną?

Post autor: Jarus » 2013-05-10, 21:01

Michał pisząc 'szklarniowej' miał na myśli hodowlę emersyjną. Czyli rośliny częściowo zanurzone - szybciej przyrastają i 'lepiej' wyglądają. Tak hoduje rośliny wielu sprzedawców. Twoja żabienica z czasem się przystosuje i zacznie normalnie rosnąć (o ile ma jakieś sensowne podłoże).
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

ODPOWIEDZ