Trening - https://www.prolabgliwice.com.pl - Trening | Testosteron - https://www.sorontar.pl - Testosteron

Samiczka gupika pływa przy powierzchni

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

pawloxd
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2013-06-10, 13:00
Pojemność akwarium: 45
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Lubin

Samiczka gupika pływa przy powierzchni

Post autor: pawloxd » 2013-06-10, 19:10

Witam wszystkich forumowiczów. Akwarium ma około 4 tygodni jako podłoże mam Biały żwirek rzeczny filtr wewnętrzny wraz z deszczownią która napowietrza akwarium, temperatura wody wynosi 24.5 stopnia niestety nie robiłem żadnych testów wody. Oświetlenie z pokrywy.

Moja obsada to:
-3 bystrzyki,
-1 neonek( tylko on przeżył podczas awarii grzałki woda miała 34 stopnie),
-6 rodostomusów,
-2 gupiki

Rośliny które kojaże i posiadam to:
-Kryptokoryna Brown,
-Hygrophila polysperma,
-Subulata sagittaria,
-Moczakra kanadyjska.


Kupiłem 2 gupiki samca i samiczkę. Samiczka 2 dni po wpuszczeniu pływa ciągle przy tafli i tak jak by czerpała powietrze z powierzchni. Doczytałem że samice robią tak czasem gdy są w ciąży ale czy to możliwe że po tak krótkim czasie... Wygląda dobrze ma apetyt. Brak powietrza raczej odpada inne rybki i samczyk mają się dobrze proszę o wasze opinie i o pomoc w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Samiczka gupika pływa przy powierzchni

Post autor: Timur » 2013-06-10, 20:28

Raczej to normalne zachowanie. Może być w stanie błogosławionym, ponieważ mogłeś kupić już taką w sklepie. To dość szybko się okaże :) Jeśli nie, może sobie łyka coś z powierzchni, moje molinezje tak robiły, a nic im nie dolegało. Nawet to dość pożyteczne się okazało, bo jak kupiłem brudzący taflę wody pokarm, to ładnie "spijały" tłuszcz z powierzchni.
Pozdrawiam Krzysiek

pawloxd
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2013-06-10, 13:00
Pojemność akwarium: 45
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Lubin

Re: Samiczka gupika pływa przy powierzchni

Post autor: pawloxd » 2013-06-10, 23:24

Możliwe że będą maluszki :) Bo troche to dziwne pływa tak już 3 dzień prawie czasami bardzo rzadko popłynie gdzies jak ją samczyk podrywa i z powrotem do tafli :) Okaże się o co jej chodzi narazie żadnych oznak ciąży nie widzę :)

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Samiczka gupika pływa przy powierzchni

Post autor: xkameliax » 2013-06-11, 11:51

Gupika trzyma się w proporcjach 1+2 czyli 1 samiec i 2 samiczki :)
Neonki potrzebują długiego akwarium i żyją w ławicach :)
co do samicy gupika to tak jak pisze Timur możliwe że to ciąża :) ale możliwe że po prostu coś łapie z powierzchni :) nie ma co się martwić. No chyba, że mały ruch tafli wody i słabo natleniona jest. Ale skoro robi tak tylko jedna rybka to powinno być ok :)

pawloxd
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2013-06-10, 13:00
Pojemność akwarium: 45
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Lubin

Re: Samiczka gupika pływa przy powierzchni

Post autor: pawloxd » 2013-06-11, 12:48

Kolejne co zaobserwowałem to delikatnie biała płetwa odbytowa. Nie jest postrzępiona ani nic tylko delikatnie biała bardziej od strony ciała niż przy jej zakończeniu. Zauważyłem też że robi cieniutkie białe odchody z przerwami może dlatego że zjada coś z powierzchni i dlatego takie są. Płetwa ogonowa sie regeneruje zrasta bo bojownik którego miałem zniszczył ogon samczykowi i delikatnie samiczce nie ma już go w akwa. Może niepotrzebnie się denerwuje :bezradny:

pawloxd
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2013-06-10, 13:00
Pojemność akwarium: 45
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Lubin

Re: Samiczka gupika pływa przy powierzchni

Post autor: pawloxd » 2013-06-12, 09:53

Dzisiaj gupica siedzi przy dnie zobaczcie sami.. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49c ... cd381.html#

adrian995
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2013-06-11, 15:42
Pojemność akwarium: 60
Imię: Adrian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Samiczka gupika pływa przy powierzchni

Post autor: adrian995 » 2013-06-12, 21:08

Myślę że jak na razie wszystko jest ok, możliwe że będziesz miał małe, te rybki często dochodzą do tarła - dochodzi do tego że co 4-6 tygodni rodzą się mioty, ja radził bym ci obserwować te ogryzione płetwy, choć generalnie to jest wytrzymały gatunek.

Kiedyś czytałem że na te rybki korzystnie wpływa dodawanie do wody niewielkiej ilości soli
I nie wiem czy wiesz ale rekordowy miot gdzieś tam liczył 193 młode :ok:

pawloxd
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2013-06-10, 13:00
Pojemność akwarium: 45
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Lubin

Re: Samiczka gupika pływa przy powierzchni

Post autor: pawloxd » 2013-06-13, 11:05

Samiczka zdechła kilka godzin po moim poście... niestety

adrian995
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2013-06-11, 15:42
Pojemność akwarium: 60
Imię: Adrian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Samiczka gupika pływa przy powierzchni

Post autor: adrian995 » 2013-06-13, 16:03

Możliwe że rybka którą kupiłeś była już na coś chora, niestety nie mamy zbytnio wpływu na to pod jaką opieką są rybki w sklepie, niestety już nie raz spotkałem się z tym że sprzedawca w sklepie nie miał bladego pojęcia o akwarystyce

Ja zawsze przed zakupem sprawdzam czy ma zdrowe płetwy, zdrowo wyglądające ciało, jasne oczy i zawsze prosze o nakarmienie ich, zdrowa ryba będzie wydalać w trakcie powrotu do domu

Na pewno sprawdź w jakim stanie masz wodę.

butti
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-22, 10:14
Pojemność akwarium: 0
Imię: qw
Lokalizacja: gdynia

Re: Samiczka gupika pływa przy powierzchni

Post autor: butti » 2013-08-22, 10:43

o kurcze niezłe, niezłe patenty :) o patrzeniu na płetwy i ogólny wygląd ciała wiedziałem ale o tym karmieniu to niezłe

ODPOWIEDZ