za gęsty lotos

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

piekarz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2013-06-19, 17:33
Pojemność akwarium: 200
Imię: Arek
Lokalizacja: Siedlce

za gęsty lotos

Post autor: piekarz » 2013-06-19, 17:37

Witam Wszystkich,

Jestem nowy choć nie zielony, ale z lotosami nie miałem za wiele do czynienia. Kupiłem bulwę z kilkoma małymi liśćmi, po zasadzeniu wiadomo liście stare odpadły, ale już w między czasie wypuszczał nowe bo warunki ma dobre. Okazuje się że z bulwy idą 4 lotosy, na razie są małe i już mają gęsto, czy nie wpłynie to na jego wielkość, czy nie będą miały ścisku? Rozmiary bulwy to 5x2cm.

Pozdrawiam
nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: za gęsty lotos

Post autor: Timur » 2013-06-24, 20:34

Lotos się rozrasta i walczy sam ze sobą że tak powiem. Ja rwę "na żywca" większe liście, które zbytnio przysłaniają resztę. Poza tym zauważyłem, że pogorszenie mu warunków świetlnych wpływa korzystnie dla jego wyglądu bo działa niekorzystnie ;) Czyli przesadziłem na zacieniony bok akwarium. Nie puszcza już tylu kłączy, liście są mniejsze i ładniej wybarwione (mniej zielonego).
Pozdrawiam Krzysiek

piekarz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2013-06-19, 17:33
Pojemność akwarium: 200
Imię: Arek
Lokalizacja: Siedlce

Re: za gęsty lotos

Post autor: piekarz » 2013-06-25, 15:58

Timur pisze:Lotos się rozrasta i walczy sam ze sobą że tak powiem
i faktycznie tak jest, w ciągu tygodnia jedno z kłączy, które było mniejsze stało się największe i przysłoniło resztę. Na razie największe liście mają ok 3cm, ale jak będą większe to tak jak mówisz trzeba zrobić przycinkę. Jeśli chodzi o barwę to obecnie są ładnie różowe i nie wiem czy jest potrzeba zwiększyć żelazo, używam Intermag mikro Plus bez dodatkowego chelatu Fe w roztworze 1:9 w dawce 5ml dziennie na 150l wody netto (zbiornik 200l), ale w każdej chwili mogę mieć chelat Fe 13% Intermagu. Oczywiście do tego sole. Wolałbym go nie przesadzać bo to by się wiązało z przesadzeniem innych roślin żeby zrobić miejsce.
Dzięki za odpowiedź :)
nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz

ODPOWIEDZ