Jak założyć akwarium roślinne

Moderator: ModTeam

Tomcor
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2013-07-14, 21:23
Pojemność akwarium: 112
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Zwardń

Jak założyć akwarium roślinne

Post autor: Tomcor » 2013-07-14, 22:07

Witam jak w temacie, chciał bym sobie założyć Akwarium typowo roślinne od zawsze mi się to bardzo podobało lecz nie wychodziło nie wiem dlaczego słuchałem dorad i czytałem na ten temat ale nie wiem co jest nie tak więc proszę o porady.

A więc posiadam Akwa 102l dokładnie takie:
http://allegro.pl/zestaw-aquael-pearl-1 ... 00887.html

Zakupiłem go jakieś 8 lat temu miałem go przez 3 lata tylko że miałem tylko sztuczne rośliny a wiadomo że to nie jest dla rybek rybki.

Więc proszę o wskazówki co muszę zrobić:
Jaki : Filtr , podłoże, oświetlenie, czy jakieś dozowanie, przy zbiorniku 112l jak tak to jakie czytałem różne rzeczy są sprey butle co2 bimbrownie jakie mają być parametry wody w takim baniaku czym to sprawdzić ,i co ile dolewać jakieś nawozy lub suplementy interesuje mnie wszystko
Jak by ktoś chciał mi wypisać to wszystko kolejnością był bym wdzięczy pozdrawiam.


Akwarystyczny24
Zainteresowany
Posty: 32
Rejestracja: 2013-06-18, 08:27
Pojemność akwarium: 0
Imię: Andzej
Lokalizacja: POLSKA

Re: Jak założyć akwarium roślinne

Post autor: Akwarystyczny24 » 2013-09-01, 20:53

W zasadzie powyżej masz szereg odnośników,które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc. Najpierw poczytaj,ewentualnie potem w razie wątpliwości zadawaj pytania.

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak założyć akwarium roślinne

Post autor: Timur » 2013-09-01, 22:00

Kurcze tak Ci się spieszy że nawet w profilu zgubiłeś literę (Zwardń - Zwardoń?). Do tego tyle chaotycznych pytań... zacznij od czegoś - czegokolwiek... Na razie wiemy jedną rzecz: 112l :D to już coś ale nie za wiele.
Pozdrawiam Krzysiek

ODPOWIEDZ