problemik z wodą

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

shihan92
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 2013-08-04, 11:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Arek
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

problemik z wodą

Post autor: shihan92 » 2013-08-16, 23:01

Witam. Dzisiaj jest 6 dzien od zalania 112l baniaczka. Mam w nim 3 korzenie(1 mangrowca a 2 chyba mahoniu) i dobre kilka roślinek. Problem w tym ze 2 dni temu zrobiła mi się herbaciana woda jest w miarę przejzysta ale ten kolor mnie delikatnie mówiąc denerwuje;/ oczywiscie korzenie wygotowane moczone i wg no ale nadal zaczęły puszczać kolor. I moje pytanie to czy mam podmieniać wodę przed wpuszczeniem rybek? bo boje się ze przez to zniszcze wytwarzające sie bakterie w nowo założonym baniaczku. I po drugie to mam dość duzą pleśń na jednym z korzeni mam go wyjąć i wyczyścić? no i jeszcze roślinki mi brązowieją:(

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: problemik z wodą

Post autor: maol » 2013-08-17, 12:01

Korzeń barwi wodę - to normalne i za jakiś czas samo powinno przejść. Wody nie podmieniaj, a pleśń po prostu usuń, jest ona częstym gościem w świerzym zbiorniku. Podobnie jak okrzemki na roślinach -jeżeli masz dobre światło za kilka dni same znikną.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

shihan92
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 2013-08-04, 11:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Arek
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Re: problemik z wodą

Post autor: shihan92 » 2013-08-17, 13:38

Aa filtr mam przeczyścić? mam kaskade FZN-3 :) w jednym koszyczku mam gąbke a w drugim mam na dole 1/3 gąbki a resztę wypełniłem ceramiką po samą górę wiec nie wiem czy mam tą ceramike wyciągać? co do roslin to leje im codziennie easycarbo 1,5ml i kalium potas 1ml
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ