Kilka pytań o akwarium LT

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

storck
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-20, 23:15
Pojemność akwarium: 72
Imię: Daniel
Lokalizacja: Rybnik

Kilka pytań o akwarium LT

Post autor: storck » 2013-08-20, 23:21

Witam,
dziś zrobiłem restart mojego baniaka(72l) i jako podłoże użyłem ziemi ogrodowej bez nawozów i przykryłem żwirkiem. Na opakowaniu z ziemią pisze tak: "Podłoże jest doskonałą mieszanką torfu łąkowego z torfem sphagnowym co nadaje jej próchniczy efekt. Polecana do kwiatów doniczkowych balkonowych rabatowych i warzyw."
Moje pytanie brzmi czy światło jakie mam w pokrywie (18W T8) wystarczy na to akwarium żeby roślinki dobrze rosły oraz ile godzin dziennie naświetlać?.
Drugie pytanie to czy filtracja będzie odpowiednia mój filtr to Eheim 2012.
Trzecie pytanie mam zamiar kupić kiryski i kosiarki albo otoski (zależy co będzie w sklepie zoologicznym) i nie wiem ile ich ma być...

Pozdrawiam,
storck :)

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kilka pytań o akwarium LT

Post autor: Jarus » 2013-08-21, 20:26

Przy takim światełku tylko rośliny cieniolubne. Kryptokoryny, nurzaniec, anubiasy, mchy. Ja świecę w swoich LT po 10h i jest ok.

Wątek dotyczący prawidłowego funkcjonowania baniaka LT masz tu: http://e-akwarystyka.pl/topics5/18038.htm - DO PRZECZYTANIA!

Kirysków lub otosków możesz dać 6 szt (kirysy panda, sierpoplame lub pigmeje).
Filtracja ma być głównie mechaniczna - filtr musi powodować dobre mieszanie wody więc ten wystarczy. Ważne żeby był zamocowany na węższym boku.
Pojemność wkładów filtracyjnych nie jest w LT aż tak istotna.
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Akwarystyczny24
Zainteresowany
Posty: 32
Rejestracja: 2013-06-18, 08:27
Pojemność akwarium: 0
Imię: Andzej
Lokalizacja: POLSKA

Re: Kilka pytań o akwarium LT

Post autor: Akwarystyczny24 » 2013-09-01, 20:59

Eheim 2012 do tego typu akwarium bezie odpowiedni,chociaż moze podaj jaki masz budżet na ten cel i postaram się wybrać coś lepszego,jeżeli temat jest w dalszym ciągu aktualny.

ODPOWIEDZ