Pielęgniczki kakadu

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Okses
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 2013-10-21, 18:08
Pojemność akwarium: 112
Imię: Kamil
Lokalizacja: Okolice przemyśla

Re: Pielęgniczki kakadu

Post autor: Okses » 2013-10-23, 09:31

nie martwię się po prostu chce zrobić wszystko jak najlepiej :D



A jaki pokarm byście mi doradzili do "kakadu" i " zwinników"?

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Pielęgniczki kakadu

Post autor: maol » 2013-10-23, 09:35

To po prostu zrób tak, jak piszemy. To wystarczy żeby ryby czuły się dobrze. Nic więcej nie poprawisz, za to jak zaczniesz kombinować z np. parametrami wody (bo ktoś ci podpowie że kakadu lubią twardszą wodę) to tylko zbiornikowi i rybom zaszkodzisz. A pokarm... kup coś w płatkach a potem się zobaczy.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Okses
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 2013-10-21, 18:08
Pojemność akwarium: 112
Imię: Kamil
Lokalizacja: Okolice przemyśla

Re: Pielęgniczki kakadu

Post autor: Okses » 2013-10-23, 09:40

A jakieś takie porady od Cb dla mnie jako początkującego akwarysty???

Może jakaś ekipa sprzątająca ?

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Pielęgniczki kakadu

Post autor: maol » 2013-10-23, 11:39

SPOKOJNIE!!! Przeczytałeś artykuł o którym bodajże Timur napisał? Tak naprawdę jest wszystko co musisz w tym momencie wiedzieć. Akwarystyka to nie sztuka tajemna, to co piszemy, na pewno wystarczy. W dobrze działającym akwarium "ekipa sprzątająca" nie jest potrzebna - bo o porządek i tak to Ty musisz zadbać.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Pielęgniczki kakadu

Post autor: Timur » 2013-10-23, 12:22

nie martwię się po prostu chce zrobić wszystko jak najlepiej :D
To pamiętaj o podmiankach cotygodniowych, nie wyłączaj filtra, nie przekarmiaj rybek, nie przesadź z obsadą, nie lej co wpadnie w ręce do akwa od razu i chyba tym zrobisz najlepiej :)

Co tu więcej pisać. Pierwsze akwarium jeśli nie chcesz mieć za wiele problemów odpal standardowo zgodnie z kierunkami ogólnie uznawanymi za słuszne, opisanymi w artykułach. Zrób ładne estetyczne akwarium towarzyskie, które będzie cieszyć głównie Twoje oko pamiętając, że wpuścisz tam ryby o określonych wymaganiach. Tu właśnie nie właduj się w kanał z cudami na kiju i nie przesadź z ilością i będzie wszytko ok. ;)
Co do pokarmów to generalnie wszystko co jest na rynku jest "jadalne" ;) Możesz sobie wybierać i przebierać i samemu kombinować. Ja postawiłem na Tropical, żeby było różnorodnie zakupiłem 3 różne, wymerdałem wsio do kupy razem i sypię raz dziennie małą ilość do akwa wieczorkiem. W piątek mają post, a w niedzielę "mięsko" w postaci mrożonek artemii lub wrotek. Ot to np ja tak karmię, ale co osoba to inny schemat. Zasada ogólna dotyczy tylko nie przekarmiania.
Pozdrawiam Krzysiek

Okses
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 2013-10-21, 18:08
Pojemność akwarium: 112
Imię: Kamil
Lokalizacja: Okolice przemyśla

Re: Pielęgniczki kakadu

Post autor: Okses » 2013-10-23, 12:42

Sory już o nic pytać nie będę zgromadziłem odpowiednią ilość informacji :D dzięki wszystkim którzy mi pomagali i mam nadzieje ze pomogą jeszcze w razie czego :)


Do usłyszenia. :D

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Re: Pielęgniczki kakadu

Post autor: OTTO » 2014-09-27, 14:12

Minął rok...
No i jak tam hodowla Kakadu ???
Też kiedyś je miałem (8 lat temu) teraz po przebojach z ławicami ryb które mają tak ogromne wymagania żywnościowe że wolałem się ich pozbyć, znów chcę mieś kilka szt Kakadu
Właściwie to chciałem Ramirezki, ale kiedyś co je kupiłem to padały, nie odpowiadała im moja bardzo miękka woda, a Kakadu dawały radę więc nie będę ryzykował.
Baniak mam mocno zarośnięty więc powinno im być dobrze, parametry wody:
NO3 - 10-20 ppm
PO4 - 1-1,2 ppm
Fe -0,05 (choć pewnie jest więcej)
Ph - 6,5
KH - 6 d
Nawożę solami i CO2

Czy te parametry nie będą szkodziły tym pielęgniczkom ?
Ile mogę ich kupić do 240 l ?
I czy są ich odmiany, w internecie można znaleźć różne kolory tych rybek, od żółtych, przez pomarańczowe, czerwone a nawet fioletowe- i te mi się najbardziej podobają.

ODPOWIEDZ