140l pomoc.

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Mexteren
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-29, 17:51
Pojemność akwarium: 30
Imię: Artur
Nazwisko: Nie podam
Lokalizacja: R-Sko

140l pomoc.

Post autor: Mexteren » 2013-11-17, 18:38

Witam.
50L zostawiam sobie jako kotnik a kupuję 140l.
I jest sprawa.
Chciałbym w nim trzymać dwa gatunki krewetek(nie wiem jakie się nadadzą, bo czytałem że niektóre się atakują) i nie wiem jakie żeby żyły spokojnie + jakieś ławice ryb, oprócz gupików.
Piskorek kuhla chyba nie będzie współgrał z krewetkami więc odpala, chyba że się mylę.
Znalazłem takie schematy obsad i mam pytanie czy do któregoś można dorzucić jeszcze krewetki, chociaż jeden gatunek, lub jakąś rybkę ze schematu wyrzucić żeby krewetki spokojnie żyły, bo 140L to jednak jest dużo 80x35x50 to sporo miejsca na rybki i rośliny + dekoracje.
Lub też prosiłbym o pomoc w dobraniu jakiegoś dobrego "schematu obsady" z krewetkami.

Kod: Zaznacz cały

* harem Molinezja żaglopłetwa
* 8-12 Brzanka sumatrzańska
* 5 Kirysek/ Cierniooczek
* 5 Otosek przyujściowy

* 10-20 Bystrzyk barwny / Żałobniczka / Błyszczyk
* 5 kiryskek spiżowy (lub dowolny jeden gatunek)
* 5 otosek przyujściowy
* harem Pielęgniczki Kakadu 1+2 / para Pielęgniczki Ramireza / Pielęgniczka Agassiza harem lub parka(w zależności od prawidłowego zagosp. akwarium(podział terytorium samic)


* 20-25 zwinnik jarzeniec / dowolny gatunek neona
* 5 kiryskek spiżowy (lub dowolny jeden gatunek)
* 5 otosek przyujściowy 
* harem Pielęgniczki Kakadu 1+2 / para Pielęgniczki Ramireza / Pielęgniczka Agassiza harem lub parka(w zależności od prawidłowego zagosp. akwarium(podział terytorium samic)

ReevengeR
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 2013-04-01, 20:04
Pojemność akwarium: 0
Imię: Rafa³
Lokalizacja: Gdynia

Re: 140l pomoc.

Post autor: ReevengeR » 2013-11-17, 18:41

Piskorki można trzymać z krewetkami ;)
Ja bym dał 20szt neonków , pare ramirezek 6szt piskorków i krewetki tylko dużo kryjówek i zieleni by ramizerki nie wyjadły wszystkich np moje nie jedza wql ale różnie bywa ;p

Mexteren
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-29, 17:51
Pojemność akwarium: 30
Imię: Artur
Nazwisko: Nie podam
Lokalizacja: R-Sko

Re: 140l pomoc.

Post autor: Mexteren » 2013-11-17, 18:45

A jaki gatunek krewetek ? bo są fire, crystale itd.

ODPOWIEDZ