Jakie rybki na dno z Narybkiem Danio i Gupika

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

DESEL
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 2013-11-24, 21:23
Pojemność akwarium: 80
Imię: Micha³
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Jakie rybki na dno z Narybkiem Danio i Gupika

Post autor: DESEL » 2014-01-04, 22:08

Witam Byłem zmuszony do założenia drugiego akwarium na narybek ( 25 l)w tej chwili mam 27gupików 3 dniowych i 2 tyg. danio 17 szt.
potrzebuje coś na glony w głównym mam 4 Otoski i 2 zbrojniki nano no i ampularie szt 2
proszę o doradzenie co z tych 3 gatunków da sobie rade najlepiej
co do zbrojnika mam spore wątpliwości co do wielkości akwa
Otoski mała rybka i bardzo żarłoczna ale też chyba małe akwarium po wpuszczeniu 2 nie bardzo będą miały co jeść
no i ampularie rybek mi nie wetną na pewno ale co do glonów to tak średnio w głównym mi nie za dobrze szybki czyszczą wolą rzęsę i wgłębkę z lustra wcinać proszę o sprostowanie moich wątpliwości
Pozdrawiam Michał
Obrazek

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie rybki na dno z Narybkiem Danio i Gupika

Post autor: maol » 2014-01-07, 12:05

A może rozwiązaniem byłoby więcej roślin, odpowiednie podłoże, nawożenie i lepsze światło?

Ze zdjęcia wynika, że ten zbiornik to trochę piachu, dwie muszle, wyjątkowo rachityczne rośliny i przypadkowe ryby... Recepta na glony - murowane.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

DESEL
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 2013-11-24, 21:23
Pojemność akwarium: 80
Imię: Micha³
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Re: Jakie rybki na dno z Narybkiem Danio i Gupika

Post autor: DESEL » 2014-01-07, 21:13

akwa ma 2 tygodnie założone tylko na potrzeby odchowania danio i gupików pół na pół z woda z głównego
oświetlenie owszem,
standardowo była żarówka 25 W zmieniłem na 11w świetlówkę energooszczędna zamówione z all.... 2 x świetlówki zespolone z statecznikiem 6500 K i 10000 K po 11 W nie wiem czy nie za mocne będzie na 20 l

przy zakładaniu nawożone było PlantaMin tetry 5ml na 20l za 2 tygodnie kolejna dawka 2,5ml temperatura 22*C roślinki Anubias , Moczarka, wgłębka troszkę rzęsy i strzałka, szczepki z głównego

podłoże reszta co mi została z głównego torfu czy czegoś podobnego o tej konsystencji (kupione w zoologu nie z ogródka choć piszą ze też dobra) przykryte siatka i piaskiem kwarcowym

co do muszelek owszem archaiczne ale nic pod ręka innego nie miałem
napowietrzenie A.... szut mini wewnętrzny z filtrem

przewiduje ze jak rybki podrosną i wyjdą w dobę ręce to zrobię z niego krewetkarium, zbiorę piasek odmulaczem i sypnę bazaltu drobnego + kilka mchów
lub
ślimaczarnie choć jedno drugiemu raczej nie przeszkadza poza "helgami" bo krewetki wciągną
pozdrawiam i chętnie przyjmę słowa krytyki

"człowiek całe życie się uczy i głupi umiera"

ODPOWIEDZ