Demontaż tła czy zamalowanie tła.

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

cob_ra
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 2013-04-26, 23:29
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice

Demontaż tła czy zamalowanie tła.

Post autor: cob_ra » 2014-04-13, 10:41

Cześć,
Po świętach zabieram od znajomka baniak klejony na zamówienie u Wromaka razem z tłem, tło z tego co udało mi się ustalić było wkładane podczas klejenia. Problem, że po wycięciu raczej będzie się nadawało w kosz, ostatecznie malowanie na czarno. Szczęście, że jest cienkie, czyli zajmuje w najgorszym przypadku max 4cm. Jeśli bym wycinał to jak, myślałem po kawałku żyletką odcinać sylikon. Z farbą obstawiałem czarny mat akrylowy, dostępny w castoramach podobno nic nie powinno się stać zwierzakom.

Co byście doradzali, nie chciałbym uszkodzić szyby, ale i tło w roślinniaku nie za specjalnie wygląda........
Pozdrawiam,

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Demontaż tła czy zamalowanie tła.

Post autor: Jarus » 2014-04-13, 12:26

Na początek odbierz baniak i zobacz jak to wygląda. Wiesz z czego jest zrobione to tło? Może się okazać że jak jest 'mocno' przyklejone lub z twardego materiału i ryzyko uszkodzenia szkła w czasie demontażu będzie duże.
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

cob_ra
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 2013-04-26, 23:29
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marek
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Demontaż tła czy zamalowanie tła.

Post autor: cob_ra » 2014-04-13, 12:49

Oglądałem przy spuszczonej wodzie w połowie, wygląda na solidną robotę przy wklejaniu. Tło jest cienkie, odgina się i jest opcja włożenia dłoni.
Co do ewentualnego malowania bo też biorę pod uwagę, myślałem o emali akrylowej np. duluxa......
Pozdrawiam,

ODPOWIEDZ