Odstające skrzela Molinezji

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

bulekr
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-18, 08:43
Pojemność akwarium: 0
Imię: Radek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odstające skrzela Molinezji

Post autor: bulekr » 2014-06-07, 20:25

Akwarium mam od około 5 miesięcy . Po początkowych problemach przez pewien czas sie unormowało ale teraz znowu coś się dzieje i nie wiem co to może być
Podaje parametry około 100 L
Testy wody Cl2 - 0
No3 - 10
No2 - 0
Gh - 8
Kh - 6
PH 7,7
Są praktycznie bez zmian od dłuższego czasu . Filtr Multikani 700 / 24 h , podłoże żwirek , rośliny rosną - podaję CO2 w płynie , Fourish Excel i potas . Miałem kilka molinezji i od pewnego czasu co 7 - 10 dni pada mi po jednej molinezji . Nie padają jedna po drugiej tylko w odstępach 7- 10 dni . Nie mają żadnych objawów chorobowych tylko jedną .Nagle stają się apatyczne i chowają się przy grzałce albo po kątach i po upływie 3-4 padają . Teraz już zostały mi tylko 3 molinezje i widzę ,że chyba kolej na samca ale on ma teraz objawy takie ,że ma odstające skrzela z jednej strony . Tak jakby mu napuchły . W akwarium mam jeszcze 7 neon inessa oraz 2 zbrojniki małe . Są też 4 mieczyki i też jest ok . Dotyka to tylko Molinezje . Jak może być przyczyna ? Molinezje były brane z kilku źródeł i przez około 2 miesiące było wszystko dobrze .

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Odstające skrzela Molinezji

Post autor: maol » 2014-06-09, 08:15

Zwykle powiedziałbym że to skutki zatrucia. Czym mierzysz parametry?
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

bulekr
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-18, 08:43
Pojemność akwarium: 0
Imię: Radek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Odstające skrzela Molinezji

Post autor: bulekr » 2014-06-10, 09:02

Parametry mierzę paskowymi Tetry . Wiem ,że opinia jest taka ,że są niedokładne . Sęk w tym ,że problem dotyczy po kolei zawsze jednej rybki i to molinezji . Inne mają się dobrze i nie mają niepokojących objawów . Może w akwarium mam coś co nie odpowiada molinezji. Mam kokos i korzeń . Wszystko było przygotowane i preparowane .

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Odstające skrzela Molinezji

Post autor: maol » 2014-06-11, 08:47

Zrób porządne testy, paskowe są nic nie warte i sam się wprowadzasz w błąd. Pomyśl, czy nie ma jakiejś korelacji czasowej pomiędzy np. nawożeniem a wystąpieniem objawów.


...i jeszcze co do pasków - to nie jest opinia, to jest wiedza. Wielokrotnie potwierdzana... porządnymi testami.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

bulekr
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-18, 08:43
Pojemność akwarium: 0
Imię: Radek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Odstające skrzela Molinezji

Post autor: bulekr » 2014-06-20, 22:11

Zrobiłem testy kropelkowe i potwierdziły no2 , no3 i ph . Teraz zauważyłem ,że chyba jest jakaś zależność po podmianie wody . Podmieniłem odstaną prze 24 h wodę w ilości około 20/30 proc bez żadnej chemii i pada mi samiczka mieczyka . Prędzej była żywa i nie było żadnych objawów . Po podmianie wody z odmulaniem dna zaczęła mi padać samiczka mieczyka . Czy ktoś może mi podpowiedzieć co się dzieje bo mam już powoli dosyć akwarium i chyba rzucę to wszystko w diabły bo jestem coraz bardziej nerwowy .

ODPOWIEDZ