mętna woda - PROSZE O POMOC

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: aldona » 2007-06-30, 08:46

WITAM

mam od jakiegos czesu problem z woda w moim akwa i nie umiem sie tego pozbyc otóz jednego dnia jest krystalicznie czysta a nastepnego metna jak mleko, czemu tak sie dzieje i jak to mozna zlikwidowac ? czyszczenie całego akwa nic nie pomogło
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: Morter » 2007-06-30, 08:58

od jakiego czasu masz akwarium? W sensie ile czasu pracuje - bo jeśli to dopiero początek, to może być wstępny zakwit wody, po kilku dniach się ustabilizuje... Akwarium trzeba po prostu zostawić na 2-3 tygodnie żeby "dojrzało" i dopiero potem wpuszczać rybki...
Jeśli zrobiłaś tak, to możliwe jest, że filtr chodzi nierówno...
powinnaś podać parametry wody, rozmiar akwarium, model filtra i bardziej opisać to zmętnienie...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: aldona » 2007-06-30, 09:21

Morter pisze:od jakiego czasu masz akwarium? W sensie ile czasu pracuje - bo jeśli to dopiero początek, to może być wstępny zakwit wody, po kilku dniach się ustabilizuje... Akwarium trzeba po prostu zostawić na 2-3 tygodnie żeby "dojrzało" i dopiero potem wpuszczać rybki...
Jeśli zrobiłaś tak, to możliwe jest, że filtr chodzi nierówno...
powinnaś podać parametry wody, rozmiar akwarium, model filtra i bardziej opisać to zmętnienie...
to jest terarium z krabem teczowym i tam jest woda z rybkami akwarium mam od ponad 6 miesiecy i dopiero od niedawna robi mi sie cos takiego wody jest ponad 10 litrów akwrium jest o pojemnosi cos poman 50 litrów

filtr to fan mini i chodzi cały dzien do późnego wieczora a na noc go wyłączam
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: Morter » 2007-06-30, 09:33

aldona pisze:filtr to fan mini i chodzi cały dzien do późnego wieczora a na noc go wyłączam
prawdopodobnie tu jest pies pogrzebany... Filtr powinien chodzić cały czas, bo inaczej mogą być problemy... Swoją drogą, jaką masz obsadę?10l to bardzo mało...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: aldona » 2007-06-30, 09:38

Morter pisze:
aldona pisze:filtr to fan mini i chodzi cały dzien do późnego wieczora a na noc go wyłączam
prawdopodobnie tu jest pies pogrzebany... Filtr powinien chodzić cały czas, bo inaczej mogą być problemy... Swoją drogą, jaką masz obsadę?10l to bardzo mało...
moze przesadziłam trudnu mi teraz okreslic ile jest tak dokładnie wodu obsada jest taka 3 kirysy 2 gupiki 1 glonojada zawsze wyłacałam filtr na noc i nie miała nigdy takich problemów a tak na marginesie kirysy cały czas siedziały na dnie akwa i nie pływały od kiedy zamieszkały w akwa gupiki dwa samce zaczeły pływac razem z nimi . Jak moge zlikwidowac ta metna wode ?
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: Doma » 2007-06-30, 09:45

Niech filtr chodzi cały czas, poczekaj trochę. Dla mnie 10l to nie akwarium, do niego 2 neonki i krewetki red cherry, a neonki to rybki stadne. Krewetki też, więc jak widzisz nie bardzo możesz trzymać ryby w 10l.
Pozdrawiam Dominika ;-)
Odważni walczą - sprytni uciekaja. David Belle

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: aldona » 2007-06-30, 09:50

Doma pisze:Niech filtr chodzi cały czas, poczekaj trochę. Dla mnie 10l to nie akwarium, do niego 2 neonki i krewetki red cherry, a neonki to rybki stadne. Krewetki też, więc jak widzisz nie bardzo możesz trzymać ryby w 10l.
ale ja nie mam neonek ani krewetek ja nie mówie ze mam akwarium tyklo terarium a krab tęczowy musi miec tez wode i wolałabym utrzymac wode w czystosci a jezeli chodzi o rybki to nie zauwazyłam ze by miały sie źle
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: Doma » 2007-06-30, 09:54

Ok, chodziło o to że nawet w 15l. nie da się trzymać szczęśliwych ryb.
Pozdrawiam Dominika ;-)
Odważni walczą - sprytni uciekaja. David Belle

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: Morter » 2007-06-30, 10:03

aldona pisze:obsada jest taka 3 kirysy 2 gupiki 1 glonojada
trochę dużo jak na 10l... zwłaszcza glonojad... musisz się zastanowić nad tym, bo to trochę męczenie ryb, zwłaszcza jak w takim małym zbiorniku filtr nie chodzi cały czas...
spróbuj z tym filtrem, jeśli to nie pomoże, to wtedy pokombinujemy...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: aldona » 2007-06-30, 10:10

Morter pisze:
aldona pisze:obsada jest taka 3 kirysy 2 gupiki 1 glonojada
trochę dużo jak na 10l... zwłaszcza glonojad... musisz się zastanowić nad tym, bo to trochę męczenie ryb, zwłaszcza jak w takim małym zbiorniku filtr nie chodzi cały czas...
spróbuj z tym filtrem, jeśli to nie pomoże, to wtedy pokombinujemy...
mnie sie wydaje ze gdyby ryby miały złe warunki to by zdychały a mi nie zdechła zadna ryba tym bardziej ze kirysy śa rybami dennymi zyja na dnie akwa. Wiekszośc terrarystów którzy trzymaja kraby maja własnie te ryby kirysy spełniaja role czyscicieli .Zreszta ktos mi tu napisał ze na jednego gupika przypada 1 litr wody mam zamiar odkupic od kogos 80 litrowe akwa ale narazie nie ma chetnych do sprzedazy
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: Doma » 2007-06-30, 10:14

Dobra mają kiryski, ale przy dobrze przefiltrowanej i w większej ilości wody. Zgadzam się z Morter`em, co do męczenia ryb.
Pozdrawiam Dominika ;-)
Odważni walczą - sprytni uciekaja. David Belle

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: aldona » 2007-06-30, 10:20

Doma pisze:Dobra mają kiryski, ale przy dobrze przefiltrowanej i w większej ilości wody. Zgadzam się z Morter`em, co do męczenia ryb.

no ja bym sie z tym nie zgodziła ze maja więcej wody a z rególy to jestem miłosnikiem zwierzat a nie ich mordercą

wystarczy isc do sklepów zoo jak do małych akwariów jest nawciskane po kilka dziesiąd ryb albo jak trzynaja bojowniki w plastikowych kubkach ja bym to nazwałą meczarnią
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: Morter » 2007-06-30, 10:34

aldona pisze:mnie sie wydaje ze gdyby ryby miały złe warunki to by zdychały a mi nie zdechła zadna ryba
gdyby zdychały, to miała byś skrajnie złe warunki, a tak to masz tylko złe... Zastanów się, czy tobie dobrze by się żyło w małym pokoiku 2x2m... Przecież mogła byś tam żyć, ale z pewnością nie było by Ci z tym dobrze... Tak samo z rybkami... To że żyje, nie znaczy że żyje szczęśliwa...
aldona pisze:Wiekszośc terrarystów którzy trzymaja kraby maja własnie te ryby kirysy spełniaja role czyscicieli
po pierwsze z tego co napisałaś trzymają tylko kiryski, a to już jest jakaś różnica, niewielka ale zawsze... Po drugie, to że trzymają nie znaczy, że wszyscy muszą ich naśladować... Tak jak napisałaś, to są terraryści a nie akwaryści, i pewnie większość z nich nie zna się aż tak na rybkach i nie wie, co dla nich dobre... Niemożna powielać błędów...
aldona pisze:wystarczy isc do sklepów zoo jak do małych akwariów jest nawciskane po kilka dziesiąd ryb albo jak trzynaja bojowniki w plastikowych kubkach ja bym to nazwałą meczarnią
to prawda to też jest męczarnia, właśnie dlatego zabieramy rybki do swoich domów ;) A tak poza tym, rybki w zoologu żyją tylko przez krótki czas póki ktoś ich nie wykupi, a u ciebie mają znaleźć porządny dom...
aldona pisze:no ja bym sie z tym nie zgodziła ze maja więcej wody a z rególy to jestem miłosnikiem zwierzat a nie ich mordercą
tym bardziej powinnaś nam zaufać...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: aldona » 2007-06-30, 10:46

Morter pisze:
aldona pisze:mnie sie wydaje ze gdyby ryby miały złe warunki to by zdychały a mi nie zdechła zadna ryba
gdyby zdychały, to miała byś skrajnie złe warunki, a tak to masz tylko złe... Zastanów się, czy tobie dobrze by się żyło w małym pokoiku 2x2m... Przecież mogła byś tam żyć, ale z pewnością nie było by Ci z tym dobrze... Tak samo z rybkami... To że żyje, nie znaczy że żyje szczęśliwa...
aldona pisze:Wiekszośc terrarystów którzy trzymaja kraby maja własnie te ryby kirysy spełniaja role czyscicieli
po pierwsze z tego co napisałaś trzymają tylko kiryski, a to już jest jakaś różnica, niewielka ale zawsze... Po drugie, to że trzymają nie znaczy, że wszyscy muszą ich naśladować... Tak jak napisałaś, to są terraryści a nie akwaryści, i pewnie większość z nich nie zna się aż tak na rybkach i nie wie, co dla nich dobre... Niemożna powielać błędów...
aldona pisze:wystarczy isc do sklepów zoo jak do małych akwariów jest nawciskane po kilka dziesiąd ryb albo jak trzynaja bojowniki w plastikowych kubkach ja bym to nazwałą meczarnią
to prawda to też jest męczarnia, właśnie dlatego zabieramy rybki do swoich domów ;) A tak poza tym, rybki w zoologu żyją tylko przez krótki czas póki ktoś ich nie wykupi, a u ciebie mają znaleźć porządny dom...
aldona pisze:no ja bym sie z tym nie zgodziła ze maja więcej wody a z rególy to jestem miłosnikiem zwierzat a nie ich mordercą
tym bardziej powinnaś nam zaufać...
mam w planach zakup wiekszego akwa ale chce od kogoś odkupic bo nie mam kasy na nowe a jak narazie szukam i nic nie umiem znaleśc wolałabym takie akwarium odebrac osobiście niz kupowac przez wysyłke bo wiadomo to jest szkło i w transporcie moze sie uszkodzic

więc chce mojemu krabowi i rybka stwozyc jak najleprze warunki
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

Awatar użytkownika
picia1992
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 2007-02-25, 21:24
Pojemność akwarium: 96
Imię: Piotrek
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Re: mętna woda - PROSZE O POMOC

Post autor: picia1992 » 2007-06-30, 10:55

jeśli terarium ma 50 l a jest nalane 10l wody to poziom wody ma ok 7 cm jieśąli do tego dodamy żwir to zostanie tylko 4-5 cm do pływania proponował bym ci kupić akwarium i dać tam rybki a w "terarium" zostawić tyklo kraba.
Remember the name

Zablokowany