akwarium 54L dla sakura red

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: maol » 2014-08-12, 08:26

raczej z boku. Filtr i kaskada pośrodku to nie najlepszy pomysł.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Obar84
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2012-06-10, 16:27
Pojemność akwarium: 30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Nakło

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: Obar84 » 2014-08-12, 13:08

tam nie mam opcji to zostaje wewnetrzny tylko jak chodzi to buczy ma jakies drgania a jest przyklejony na szybie , moje postanowienie to takie ze te rosliny ze 112 wrzycam do 54 litry bazalt tez wywalam daje jakis piasek kwarcowy bialy czy cos jakies skaly jakis korzen i kupuje jakies pielegnice wieksze a o tym to juz poczytam jakie sie nadaja do tego litrazu

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: aquapsychol » 2014-08-13, 19:04

Może cie pociesze a może zmartwie. Jednak mysle że 112l to idealny litraż dla parki Ramirezek lub haremiku Kakadu 1+2. Z pielęgnicami w 112l nie poszalejesz :D Wpuścisz wiecej to się predzej czy później populacja zmniejszy. Przestaniesz dbac o wode też sie populacja zmniejszy. Fajnie sie ogląda sliczne pielegniczki jednak mało kto ma je dośc długo żeby dorobic sie swoich maluchów. Wiekszosc ludzi szaleje z pielegnicami cos ok 1-3 mies potem zmiana frontu :D Pamietam kiedy miałem ramirezki , taka moda wtedy była że wszyscy zakładali im pseudo biotopowe akwaria. po pół roku zostało może z 5 osób (oczywiscie z tych które znałem). Reszta uznała zwykłe Ramirezki za ryby nie do utrzymania w akwarium. A mi zostały trzy mioty maluchów których za chiny nie miałem nawet komu rozdac.
Wiec jesli nie posiadasz filtra RO, dobrego kubełka ew wspartego czymś dodatkowo, wiedzy o chemii wody, kasy lub czasu na kupono lub hodowle dobrego pokarmu.Kasy na testy przynajmniej podstawowe. I opsko cierpliwosci. To sobie pielegniczki odpusc, po kiego masz sie irytowac i tracic kasy na kolejne pielegnice.
Oczywiscie Cię nie zniechęcam Przykładowe Ramirezki to bardzo fajne ryby z niewielkimi wymaganiami . Łatwiej sie rozmnażają od zwykłego Neona Inessa cz czerowonego. Jesli nawet nie chcesz ich rozmnażac to polecam tego drugiego jako współtowarzysza. Jednak mają jakieś tam wymagania bez spełnienia których bardzo predko z pieknej ryby robi sie obszarpany bladziak z wydentym brzuchem a potem trupek. A w kranówicie można trzymac Zeberki np :) druga sprawa to Tanganika lub Malawi ale to nie ten litraż.

Obar84
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2012-06-10, 16:27
Pojemność akwarium: 30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Nakło

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: Obar84 » 2014-08-14, 02:51

dzieki za info miałem juz zebry rozmnażałem je itd skalary tak samo decyzje podjołem ze 112 litrów robie akwarium skaliste z kilkoma roslinami anubiasa i kryptokotyny zaczynam duzo czytac jakie podłoze jakie kamienie czy piaskowce czy co , co do ryb to zdecydowałem sie na Ksieżniczki z burundi jipie kilka sztuk jezeli utworzy sie parka reszte odłowie tylko pod te ryby chce stworzyc odpowiednie warunki choc czytam ze nie maja wielkich wymagan itd ale chodzi mi o podłoze i jakie kamienie dobrac chce zeby to swietnie wygladało ale mysle ze biały piasek lub kwarc sie nada tylko o granulacje chodzi najbardziej.

Obar84
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2012-06-10, 16:27
Pojemność akwarium: 30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Nakło

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: Obar84 » 2014-08-14, 14:11

loledzy doradzcie mi jakeie podłoze wybrac jasne czy moze byc zwykły piasek ? który z tych poniżej ?
http://allegro.pl/sniezno-bialy-piasek- ... 67130.html

http://allegro.pl/bialy-piasek-1-2mm-do ... 67113.html

http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-podlo ... 66987.html

i jeszcze jaki filtr wewnetrzny polecacie bo tez chce kupic nowy

Obar84
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2012-06-10, 16:27
Pojemność akwarium: 30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Nakło

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: Obar84 » 2014-08-14, 22:45

eee nie dowiem sie ale trudno zakładam kaskade na środek tylnej szyby bo mi lezy bezczynnie w szafce wycinam obudowe i śmiga akwarium profilowane wiec cyrkulacja bedzie ok tym bardziej ze to bedzie skaliste akwa z małą ilościa kryptokoryny i anubiasa :]

ODPOWIEDZ