https://gabloty-zewnetrzne.com.pl

akwarium 54L dla sakura red

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Obar84
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2012-06-10, 16:27
Pojemność akwarium: 30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Nakło

akwarium 54L dla sakura red

Post autor: Obar84 » 2014-07-23, 21:15

Witam chce załozyć na dniach drugi zbiornik dla krewetek sakura red do rozmnazania i wpuszczania juz wiekszych do głownego zbiornika 112 litrow z neonami, mam juz wszystko procz roslin do krewetkarium, tylko mam pytanie czy do tego załozyc foltr kaskadowyAQUAEL FZN2 ktory posiadam czy zwykłą gable z rurko i podlaczonym napowietrzaczem ( brzeczykiem ) oczywiscie na ryrke od kaskady załozył bym gombkę zeby kreweci nie wciagało . do tego mam pisaek kwarcowy czarny 2-4 mm i roslin chce tam nie wiele lub wcale tylko podłoze i skały ewentualnie jakis korzen , zaznaczam ze akwarium bedzie bez obudowy i załoze 1x11w swiatło lub 1xpunktowe led. co myslicie o tym ? chce zalozyc teb akwarium zeby rozmnozyc sobie te krewetki bo 1 szt kosztuje 4zł to zeby miec ich sporo w 112 litrach to musiel bym duzo kasy wydac a tak kupie 5 szt i same sie rozmnazą :).

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: aquapsychol » 2014-07-23, 21:32

Witam. Pomysł z kaskadą wydaje sie lepszy moim zdaniem. Zawsze to filtracja bio. Tylko pamietaj że każdy filtr musi dojrzec o akwarium nie wspomnę.
Z tego co jarze krewetkaria mają nawet mniejszą pojemnosc od twoich 54L. Gdzieś tu lub na innym forum czytałem temat w którym gostek miał krewetkaria na regale stalowym. Kilka gatunków kreweci w kilku akwariach, z tego co pamietam filtrował toto kaskadkami.

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: blue_betta » 2014-07-24, 11:33

Rośliny w krewetkarium mieć musisz, nie koniecznie jakąś wielką ilość, ale mieć trzeba żeby mieć mniej więcej stabilne parametry. Daj jakieś mchy, rogatka, limnophilę sessiliflorę i tym podobne mało wymagające rośliny drobnolistne - krewetki uwielbiają na nich przesiadywać.

Jeżeli masz możliwość krewetki kup osobiście, a nie wysyłkowo (chyba, że masz sprawdzonego sprzedającego) bo nie wiadomo czy nie będzie Ci chciał wysłać tak naprawdę "krewetkowych śmieci" po 4zł/szt.

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: aquapsychol » 2014-07-24, 12:09

blue_betta, A znasz takich zaufanych sprzedających? Serio pytam, bo może warto takich polecic.

Przepraszam za zasmiecenie wątku :D

Obar84
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2012-06-10, 16:27
Pojemność akwarium: 30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Nakło

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: Obar84 » 2014-07-24, 14:06

mam zufanego choduje rozne i rozmnaza odbieram osobiscie w Pile kurcze to jeszcze rosliny kupic kolejny wydatek a moze wpuszcze je do 112 i sie rozmnoża miedzy neonkami ;D wtakim razie jak maja byc rosliny to te 54 litry to za duze akwa max do 30 litrow musze szukac jakas kostke najlepiej co myslicie ? chyba ze na razie sama trawe posadze i wloze z kozeniem mech jawajski mam go dosc duzo na korzeniu co myslicie ?

Obar84
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2012-06-10, 16:27
Pojemność akwarium: 30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Nakło

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: Obar84 » 2014-07-24, 14:40

mam tez taki fajny filterek w głownym akwarium mam dwa wewnetrzne moze bym wzioł ten AQUAEL pat mini do tego 54 litry ? zamiast kaskady ? ma on 4 waty i jest wydajny mysle a kaskada 7,2 wata i miejsca wiecej na szybie zajmuje w dodatku kaskada musi chodzic caly czas a wewnetrzny nie , ten pat mini chodzi 24h w 112 litrach i wode mam kryształ czasem włanczam ten drugi 10w zeby mocniej rozruszał wode w akwarium to nie wiem jak myslicie ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: aquapsychol » 2014-07-24, 15:17

Obojętnie jaki filtr , musi chodzic cały czas w przeciwnym wypadku obumierają bakterie nitryfikacyjne, a po włączeniu do wody dostaje się kupa syfu w tym amoniak. Krewetki nie potrzebują jakiejś mocno dmuchającej filtracji (wyjątek kr. filtrująca)lecz stabilnych warunków chemicznych wody. Każda wieksza zmiana chemii wody powoduje w najlepszym wypadku momentalną wylinkę lub w najgorszym śmierc.
Choc moge sie mylic , miałem kiedys tylko Redki Ammanki i chyba jedną filtrującą, jako ekipe sprzątającą . Ale troche tam poczytałem.

Obar84
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2012-06-10, 16:27
Pojemność akwarium: 30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Nakło

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: Obar84 » 2014-07-24, 19:26

dziś załozyłem dałem wewnetrzny i tyle zeby energii zaoszczedzic choć troche 50% wody poszło z głownego akwaroum a połowa kranówa kiedy moge wpuścić krewetki ? w sobote ? wogóle jak sie podoba ? no mało roślin ale za duzo w głownym tez nie mam i dałem co mogłem na początek jutro kupie takie tabletki co sie w dno wkłada gdzie rosliny zeby lepiej rosły
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bohdan
Przyjaciel forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2008-05-21, 21:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bohdan
Nazwisko: Jazda Polska PL
Lokalizacja: Wa-wa

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: Bohdan » 2014-07-24, 21:04

Hm... nie fajnie - skałka ok, ale rośliny jak i samo usytuowanie ich nie bardzo. Co do podłoża to fajnie byłoby wydzielić z niego plażę np od prawej strony.Wysoką roślinność dać na plecy, począwszy od lewej strony baniaka. Powinno to tworzyć ścianę zieleni. Wysoka roślinność powinna być maksymalnie z lewej idąc ku prawej, zmniejszając wysokość aby przed plaża było bardzo nisko. Na środkowym planie przed skałka jakiś finezyjny korzeń, ale taki który nie przytłoczy skały. A co do skały, od jej prawej strony, dobrze byłoby gdybyś postawił jeszcze jedną ale niższą skałkę

Obar84
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2012-06-10, 16:27
Pojemność akwarium: 30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Nakło

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: Obar84 » 2014-07-25, 02:25

rosliny sa zaraz pod swiatlem chidzi o to zeby mialy jak najwiecej swiatla sciana roslin ? nie mam z czego jej zrobic tosliny obecne maja sie szybko zakorzenic potem doloze inne moze przesadze je inaczej korzen jest na nim obrosniety mech jak widac doloze tylko jeszcze mniejszy jakis i tyle, w przyszłosci chce kupic zabienice amazonska posadzic gdzies na srodku . krewetki wpuszczam w sobote.

Sonic
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2014-07-23, 10:00
Pojemność akwarium: 20
Imię: Konrad
Lokalizacja: Kraków

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: Sonic » 2014-07-25, 05:17

Ja bym poczekał z wpuszczaniem krewetek, żeby chociaż minął ok. tydzień, ale to Twoja decyzja. Przestrzegałbym przed rozpędzaniem się w dodawanie jakiś nawozów dla roślin w postaci koreczków i innych podawanych w żwir - redki są wytrzymałe, ale ja bym sobie darował, tym bardziej, że krewetki to delikatne stworzonka :)
Zadbaj również o większą ilość roślin, nawet w przypadku, gdy w baniaczku mają być same krewetki to właśnie wspomniane rośliny, kryjówki z kokosa etc. etc. są potrzebne m.in podczas linienia krewetek, po którym się chowają, bo pancerzyk mają troszkę osłabiony i wtedy "czują się bezpieczniej". I pamiętaj, że przy krewetkach nie jest wskazane nadmierne grzebanie w baniaku (u siebie robię raz w tygodniu porządek i koniec, mam zasadę, że im mniej ingerencji tym lepiej).

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: aquapsychol » 2014-07-25, 12:59

Sonic, Co racja to racja :) "Nie sztuka jest pchac łapy do akwarium co chwile, sztuka jest tego nie robic" Tyle teorii, ale jak sie powstrzymac :D

Sonic
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2014-07-23, 10:00
Pojemność akwarium: 20
Imię: Konrad
Lokalizacja: Kraków

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: Sonic » 2014-07-25, 13:57

Powstrzymać się można tym np. żeby nie wprowadzać stresu krewetom, które mogą się przestać mnożyć :P

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: aquapsychol » 2014-07-25, 18:00

pisałem o ostatniej czesci twojej wypowiedzi , tej z grzebaniem przycinaniem i sprzątaniem.
Kwestia krewetek myslałem że jest już zamknieta :)

Obar84
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2012-06-10, 16:27
Pojemność akwarium: 30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Nakło

Re: akwarium 54L dla sakura red

Post autor: Obar84 » 2014-07-25, 19:07

w takim razie poczekam i kupie w nastepna sobote pomyslalem tez o slimakach zeby wpuscic jakies moze swiderki bo w zologu maja , jakie rosliny tu tez wsadze ale lampa bedzie tylko ta 11 wi potem kupie jakis led bo u gory na scianie nad akwa mam lampe ktora moge obracac ma ona 4 wejscia na ledy i chce kupic potem jakas zimna barwe z 3 waty i skierowac na akwa, nie chce za duzo swiatla zakladac bo na prad nie zarobie ;] jaka roslina pod swiatlo proponijecie zeby otaczała ja trawka ? i jakie slimaczki z kreweciami ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ