Chora welonka- przekrwiony ogon

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

mili89
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2014-08-13, 00:43
Pojemność akwarium: 0
Imię: milena
Lokalizacja: lublin

Chora welonka- przekrwiony ogon

Post autor: mili89 » 2014-08-13, 01:28

Witam... jestem tu nowa i sprowadza mnie tu dolegliwosc mojej rybki, ktorej przyczyny nie znam.

od jakiegos tygodnia welonka ma widoczne zylki na ogonie- z dnia na dzien sa coraz wyrazniejsze i ciemniejsze...
rybka duzo czasu spedza na dnie akwarium- czasem sie ruszy i plywa szybko i sprawnie i znow osiada na dnie...

myslalam, ze przyczyna jest podgryzanie przez mala welonke wiec ja odseparowalam jednak problem nie minal :(

w ubieglym tygodniu zepsul mi sie filtr i 2 dni akwa bylo bez filtracji, na kamieniach osadzil sie brud wiec postanowilam wymienic prawie cala wode z akwarium, przeplukac zwirek i dodac plyn do usuniecia amoniaku i innych zwiazkow...
wyjelam takze muszle, bo czytalam ze przyczyna moze byc twarda woda.

akwarium ma 100 L sa w nim 4 welonki (teraz 3) i glonojad.
temperatura odpowiednia
parametrow niestety nie mam mozliwosci zmierzyc- musze zakupic sprzet.

nie wiem jak moge te rybce pomoc... czy to moze byc zatrucie amoniakiem ?
innym rybkom nic nie dolega...

zalaczam zdjecie i z gory dziekuje za wszystkie sugestie i chec pomocy!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kaef
Przyjaciel forum
Posty: 947
Rejestracja: 2008-10-24, 22:53
Pojemność akwarium: 2
Imię: Kacper
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chora welonka- przekrwiony ogon

Post autor: Kaef » 2014-08-13, 02:06

Przekrwienia na płetwach wskazują na złe parametry wody. Na zdjęciu jest chyba zwykły karaś, nie welon? W każdym razie zbiornik dla nich zbyt mały, zaczynać się powinno przynajmniej od 200 litrów. To nie jest ryba akwariowa tylko do oczek wodnych.

mili89
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2014-08-13, 00:43
Pojemność akwarium: 0
Imię: milena
Lokalizacja: lublin

Re: Chora welonka- przekrwiony ogon

Post autor: mili89 » 2014-08-13, 12:39

wlasnie zastanawialo mnie to, ze jest ona duzo wieksza niz pozostale- a dostalam je w spadku razem z akwarium... :(

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Chora welonka- przekrwiony ogon

Post autor: maol » 2014-08-18, 08:36

Czytając opis akwarium włos jeży się na głowie... i w zasadzie nie wiem co poradzić. Rada z oczkiem wodnym jest jak najbardziej prawdziwa... I tak, to nie tylko mogą, ale są objawy zatrucia produktami przemiany materii. Na szybko - podmieniaj po 20 % wody w akwarium dziennie, zmniejsz znacznie karmienie i... znajdź dla tych biednych ryb lepszy dom.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ