https://www.fortiv.pl/wylewki-maszynowe-katowice.php

Obsada do 160l

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Obsada do 160l

Post autor: northerka » 2014-08-31, 13:45

Co prawda jeszcze nie mam tego akwarium, ale nie zaszkodzi juz podpytać :)

Z nudów zrobiłam obrazkowy opis rybek które już mam i które bym chciała, czy mogą być z tymi co mam (niby nadają się do tego litrażu bo sprawdzałam po stronkach)

Na czerwono zaznaczone to co mam i opisane ile tego
Obrazek

Doradźcie czy moge mieć tamte inne a jak tak to po ile czego, z góry dziękuje.

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Obsada do 160l

Post autor: Monique » 2014-08-31, 20:53

Danio i razbory to są ryby ławicowe, nie powinny być trzymane w parach. Chcesz je trzymać w jednym zbiorniku? Na Twoim miejscu zdecydowałabym się na ławicę kirysków i drugą, która pływałaby w toni. Jaką objętość planujesz?

edit. przepraszam, teraz dopiero zauważyłam, że 160 l :D Z taką objętością można już coś fajnego zrobić :)

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Obsada do 160l

Post autor: northerka » 2014-08-31, 21:23

bym chciala te co mam i dodac te co tam dodalam zdjecia :) chyba ze danio nie pasuja do siebie z razborami to oddam je najwyzej mamie do akwarium.

Pomożesz? :) Chciałabym te sumiki szkliste, kiryśniki plamiste i piskorka, mogą być one z tymi rybkami co mam? (pewnie kiryśnika bym musiala sobie odpuścić)

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Obsada do 160l

Post autor: Monique » 2014-08-31, 21:36

O rany, jak dla mnie to to jest spora mieszanka. Razbory, danio, sumiki szkliste, kiryśniki, a z tego co wujek google sugeruje również w pewnym sensie piskorki, to wszystko są ryby ławicowe. Czyli po minimum 6 sztuk. Danio lubią otwartą przestrzeń, gdzie mogą popływać, kiryśnik (jeśli chodzi Ci o kiryśnika a nie o kiryski) dorasta do dużych rozmiarów.

Większość popularnych "glonojadów" to ryby potrzebujące 200l i więcej.
Sadzę, że przy cierniooczku czy kiryśniku krewetki mają dużą szansę stać się pokarmem.

Zastanów się na których rybach Ci najbardziej zależy, poczytaj jakich warunków potrzebują, i na Twoim miejscu wybrałabym max. 3/4 gatunki.

Nie myślałaś może nad stadkiem brzanek sumatrzańskich? Energiczne, kontaktowe ryby, niestety lubią podgryzać weloniaste ogony, więc ewentualne połączenie z rybami które takowe mają nie wchodzi w grę.

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Obsada do 160l

Post autor: northerka » 2014-08-31, 23:04

brzanek nie chce, zbrojniki mam niebieskie i albinosy, wiec rosna do 15cm (akwarium min 80l wiec by im bylo oki) Piskorki i kirysniki by podgryzały krewetki? Ajj :( Kirysków niechce. Czyli co na bank odpada z tej obsady?

Kaef
Przyjaciel forum
Posty: 947
Rejestracja: 2008-10-24, 22:53
Pojemność akwarium: 2
Imię: Kacper
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obsada do 160l

Post autor: Kaef » 2014-09-01, 23:16

Jak karliki to nie ryby. Ogólnie trochę zbyt pomieszane gatunki i biotopy. Kiryśnik odpada, za mały zbiornik. Na Twoim miejscu skupiłbym się na jakimś konkretnym biotopie, bo wszystkie ryby jakie masz/planujesz mają odrębne wymagania.

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Obsada do 160l

Post autor: northerka » 2014-09-02, 11:38

160l to za mało na kiryśniki? a piskorki mogą być?, Karliki najwyzej dam do mamy akwarium, z reszta one są spokojnie i nic nie robią rybom, nawet dla ślimaków są miłe. Czytałam o gatunkach to niby parametry mają podobne te rybki co mam i te co bym chciała. Razbory dokupiłam i mam 4, danio najwyzej moge mamie oddac. To sumików szkilistych nie moge? Same razbory to nudne, na dno mam zbrojniki poki co i te karliki i dwie ampularie bo dzis 3 młode oddałam do zoologicznego

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Obsada do 160l

Post autor: Monique » 2014-09-02, 20:57

O... nawet nie zauważyłam płaza na tym zdjęciu :D

Ja bym na Twoim miejscu zostawiła dno dla zbrojników, zrobiła większe stadko z razbory i jeśli Ci tak zależy na sumikach to w sumie możesz spróbować. Biotop ten sam.. Natomiast odradzam większą mieszankę, po prostu ryby będą się źle czuły w nieodpowiednim towarzystwie.

Jaką planujesz roślinność? Gęstą? Korzenie? Skały? Światło mocne czy słabe? To też wypada brać pod uwagę przy doborze ryb.

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Obsada do 160l

Post autor: northerka » 2014-09-02, 21:32

Oki, a piskorków dwoch nie moge dla zbrojników? (pewnie kiryski pandy by byly lepsze, ale ich to z 6 bym musiala miec)

Roślinność z aktualnego baniczka 54l, tam mam sporo moczarki, cabomby, kilka gałęzatek, wielki piękny lotosik mi urósł z bulwy :), 2 zabienice, jakis mech na korze cynamonu, do tego ma przyjsc jeszcze wiecej gałązek moczarki, amazonka zielona i amazonka rozowa :), oraz kryptokoryna brazowa.
W aktualnym baniaczku mam juz jeden spory korzen oraz 2 kokosy i grotki dla zbrojników (zamowilam jeszcze drugi korzonek jeszcze i taki czarny mniejszy http://allegro.pl/show_item.php?item=4540072895 - taki, zanim wpuszcze tam rybki to bede cos jeszcze pewnie dokupywac), dzis tez nawet juz zamowilam mate pod to wielkie akwarium :P
Bede je mogla dopiero kupic po remoncie w pokoju :( remont prawdopodobnie jeszcze w tym roku wiec moze rybki dostana przed gwiazdką nowy domek, w najgorszym przypadku po nowym roku jakos.

Światło w akwarium ma dwie świetlówki po 30w, skały moze nie, ale piramidke z kamyczków może kupię :)



edit: Jeszcze takie pytanie, jakie podłoże by bylo najelpsze dla zbrojników, piskorków i ogolnie ryb przydennych? Chciałabym czarny zwirek albo czarny piasek ale one są niby złee, prosze o jakieś linki z konkretnymi podłożami i z góry dziękuje

http://allegro.pl/zwirek-piasek-kwarcow ... 29961.html - taki byłby dobry? Niby napisane ze oki

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Obsada do 160l

Post autor: Jarus » 2014-09-03, 23:04

Ten żwirek z ostatniego linku będzie ok.
Ale czy te piskorki będą szczęśliwe bez piachu to nie jestem pewien.
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Awatar użytkownika
northerka
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2014-02-15, 21:02
Pojemność akwarium: 54
Imię: Paulina

Re: Obsada do 160l

Post autor: northerka » 2014-09-03, 23:54

tez nie wiem, ale nawet nie wiem czy bede je mogla miec, bo tak mierzylam i mierzylam sto razy biurko i ono ma równe 100cm i tak patrze ze to akwarium mi pol pokoju zajmie ;( i mama sie na nie nie zgodzi, wiec bede musiala zakupic to 128l co wczesniej zdecydowalam sie na nie, ale znalazlam to 160l tylko 5zl taniej od tamtego (więc bardziej się większe opłaca), no ale bez sensu :( mama by mnie razem z tym wielkim pogonila chyba do piwnicy, bo jednak roznica jest o 20 cm dlugosci. to 160l ma wymiary: 100x40x40, a to 128l to: 80x40x40 (chociaz szerokosc sie nie zmienia, bo wysokosc dla zbrojnikow to akurat nie musi byc jakas duza) I teraz takie pytanie, czy do 128l mogą spokojnie wtrafic 4 zbrojniki? (2 niebieskie i 2 albinosy) i te rybki co mam teraz, czyli karliki, danio, razbory klinowe. Pewnie piskorki odpadaja ze wzgledu na mniejszy litraz :( Kiryśniki plamiste sobie calkiem juz z głowy wybiłam jak jeszcze mniejsze ma byc to akwarium

ODPOWIEDZ