Obsadzanie akwarium

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

fishman
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2012-11-04, 22:50
Pojemność akwarium: 112
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Obsadzanie akwarium

Post autor: fishman » 2014-09-08, 21:11

Witam,
Chciałbym się przyłożyć do roślinności w moim zbiorniku. To co mam, to tylko to co mi się spodobało w zoologicznym, nic nie było przemyślane. I zwracam się z prośbą do was, żebyście mi doradzili jak upiększyć moje akwarium.

Akwarium 112l; podłoże żwirek bazaltowy o grubości chyba 1,5 - 3 mm.

I jeszcze jedna kwestia - oświetlenie. Nie wiem czy mam założyć nowy temat. W pokrywie mam standardowo 2x18w i chciałem to powiększyć tylko nie wiem jak. Proszę o pomoc.

fishman
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2012-11-04, 22:50
Pojemność akwarium: 112
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Obsadzanie akwarium

Post autor: fishman » 2014-09-11, 18:23

Pomóżcie, proszę :(

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

Re: Obsadzanie akwarium

Post autor: aquapsychol » 2014-09-11, 19:58

Ok
1.Oświetlenie możesz podokładac obojetnie jakie. Tylko zrób tak żebyś miał ok 0,5 W/L tyle starcza na wiekszośc roslin.
-świetlówka zintegrowana(taka zwykła wkrecana) o odpowiedniej barwie ja z powodzeniem stosowałem Leucci lepsze są Philipsy np model Torneado czy jakoś tak. koszt 25-45zł
-możesz kupic zestaw do modernizacji pokrywy na 112 chyba wchodzi swietlówka T5 24W. koszt cos ok 100zł musisz sprawdzic.
- możesz też kupic lampe T5 i po kłopocie koszt pewnie z 200-300zł
-lub zmajstrowac oswietlenie z dwóch naświetlaczy led 10W tyle wystarczy koszt 70zł.
2. żwirek masz dobrej granulacji wiec ok, ale przydałoby się coś pod żwirek kulki gliniano torfowe lub coś co bedzie żywic rośliny.
3 Co do aranżu to ci nie pomogę moge podpowiedziec ew. jakie rosliny ci wytrzymają w warunkach jakie im stworzysz. Bo na razie to nurzaniec cryptokoryny mchy i i inne mało wymagające rosliny utrzymasz. Z dekoracji kup korzonka jaki ci sie spodoba pokrec nim to może cie olśni. koszt takiego korzonka na twoje akwa to jakies 20-35zł góra z 50zł za jakis super fajny. Ewentualnie znajdź klamory tylko że to nie moja bajka. Właściwie to na twoim miejscu skupiłbym się na razie na samych roślinach jak sie nauczysz co i jak w twoich warunkach rośnie to sam sie domyslisz jak to posadzic.
4! Czasami warto pooglądac cudze akwaria poczytac opisy itp wiele idzie sie nauczyc .YT też się przydaje.
5. Na forum warto zadawac konkretne pytania , bo sry ale twoje jest ogólnikowe.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ