czarne 55l

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

JAJOO
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 2007-07-01, 21:38
Pojemność akwarium: 160
Imię: Tomek
Lokalizacja: Toruń

czarne 55l

Post autor: JAJOO » 2007-07-01, 21:51

jestem tu nowy,akwarysta tez raczej malo doswiadczonym ;] prosze ocencie wystruj wnetrza mojego malego baniaczka.
roslinki:
kryptokoryna nana
moczarka kanadyjska
ryby i inne tego typu:
5 neonow innesa(wiem ze malo)-pozostalosc-chetnie bym sie ich pozbyl
2 wielkopletwy wspaniale(para)
ampularia
w planach zbrojnik niebieski(albinos)chcialbym pare ale chyba akwarium zamale :/

spzret to jedynie zwykly filtr wewnetrzny(stary pozostalosc po akwarium z dziecinstwa) i termometr,grzalka dla wielkopletw nie jest potrzebna a w sumie neonom tez nie ejst zle to temperatura w akwa waha sie w granicach 22-23 stopnie.

zdjecie:


kryjowek pomiedzy kamieniami a korzeniem jest sporo dla samiczki wielkopletwa a i za korzeniem jest lupina kokosa
Obrazek

d4ni3l:Zmienilem sposob wyswietlania zdjec. Tak jest czytelniej.
Ostatnio zmieniony 2007-07-02, 00:57 przez JAJOO, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
matmax426
Zakręcony forumowicz
Posty: 1486
Rejestracja: 2007-05-11, 19:33
Pojemność akwarium: 82
Imię: mat
Nazwisko: mam :)
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna
Kontakt:

Re: czarne 55l

Post autor: matmax426 » 2007-07-01, 22:16

niby mało ale niezłe!
przycinaj moczarke żeby sie rozratrała na boki, a odcięte częci wsadzaj tak by utworzyć kępe, wtedy wygląda najlepiej

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: czarne 55l

Post autor: Morter » 2007-07-01, 22:40

bardzo skromne ale w tej prostocie jest jakaś iskra, całkiem nieźle :)
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
polsky
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 2007-06-03, 08:03
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: toronto
Kontakt:

Re: czarne 55l

Post autor: polsky » 2007-07-02, 06:17

znuff jak dla mnie to za pusto ..nie lepiej dac cos mniejszego a wiecej i nie tak wsio na srodku ? :-/

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: czarne 55l

Post autor: Morter » 2007-07-02, 07:24

nie każde akwarium musi być holendrem i nie każde musi być takie same - warto o tym pamiętać... Tu wbrew pozorom nie jest wcale tak pusto, a będzie lepiej, jak roślinki jeszcze trochę podrosną...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: czarne 55l

Post autor: Doma » 2007-07-02, 09:27

Wiecie co? JAk tylko spojrzałam, oczymi umysłu zobaczyłam akwarium japońskie, i to byłoby właśnie takie gdyby tylko dodać "trawke" i posadzić mech na korzeniu - bardzo ładne akwarium, z przodu posadź jeszcze chodźby 1 taką małą roślinke jak z tyłu - bo trochę pusto a będzie piękne!

[ Dodano: 2007-07-02, 09:28 ]
Nie koniecznie musisz z tego robić akwarium japońskie
Pozdrawiam Dominika ;-)
Odważni walczą - sprytni uciekaja. David Belle

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: czarne 55l

Post autor: Piwosz » 2007-07-02, 09:30

Morter, może masz racje że nie każde akwarium musi być holendrem, ale to akwarium przypomina mi niczego. Akwarium puste, ciemne. Nie wiem tylko z jakich powodów takie ciemne. Wielkopłetw lubi akwaria dobrze zarośnięte z kryjówkami wśród roślin i korzeni. A tu jedyną kryjówke ma wśród kamieni. To ryba terytorialna. Noeny lepiej sprzedaj puki żyją. Wielkopłetw może jes zabić.
Morter pisze:a będzie lepiej, jak roślinki jeszcze trochę podrosną...
Nie wiem jakie on ma oświetlenia, ale ze zdjęć wynika że jakiś marna, także zanim coś podrośnie to minie spooro czasu.
Ostatnio zmieniony 2007-07-02, 09:37 przez Piwosz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: czarne 55l

Post autor: Doma » 2007-07-02, 09:35

Piwosz nie chce się ciebie czepiać, bo wiem że jak się pisze z pośpiechu, to różne błedy mogą się wkraść, ale pisze się terytorialna a nie teretorialna ;-) Mam nadzieje że się na mnie nie obrazisz.

TAk ryby trochę źle dobrane - może by tak jasieś muszlowce, np. krótki = mały muszlowiec, choć terytorialny bardzo fajna rybka - lubi kamienie i musi mieć dużo muszli.
Pozdrawiam Dominika ;-)
Odważni walczą - sprytni uciekaja. David Belle

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: czarne 55l

Post autor: Piwosz » 2007-07-02, 09:41

No tak Doma terytorialna. Każdy może się pomylić

Co do twojego posta o akwarium japońskim. Chyba ma za słabe oświetlenie. Jakby dał trawniczek to coś by było lepiej. Keszcze na tył jakieś roślinki i byłoby OK.

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: czarne 55l

Post autor: Morter » 2007-07-02, 09:46

Piwosz pisze:Nie wiem tylko z jakich powodów takie ciemne.
czarne tło i ciemne podłoże mogą dawać wrażenie że jest ciemne, nawet jeśli w środku jest dużo światła...

Co do wielkopłetwa, nie wiedziałem, że potrzebuje dużo roślin, w takim wypadku faktycznie, albo zmiana ryb albo wystroju...

Ogólnie, to jeszcze fajnie by wyglądał mech na korzeniu, tak jak to już ktoś pisał...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Ebi
Akwarysta
Posty: 649
Rejestracja: 2007-02-20, 20:58
Pojemność akwarium: 54
Imię: Kuba
Nazwisko: Dziok
Lokalizacja: Cieszyna
Kontakt:

Re: czarne 55l

Post autor: Ebi » 2007-07-02, 09:53

Troche pusto i bardzo ciemno. Jakie masz tam oświetlenie? Może zamiast neonków dasz brzanke wielkołuską? Dorasta do 5cm, jest żywotna, spokojna i wytrzymała. Żyje w stadzie.

Adamek
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2007-05-22, 20:00
Pojemność akwarium: 12
Lokalizacja: Wrocław

Re: czarne 55l

Post autor: Adamek » 2007-07-02, 11:21

ja bym dokupil wiecej moczarki xD ostatnio kupilem do mojego 12l akwa super wyglada :D jak jest jej mnostwo a miejsca w akwa wolnego nie mam za duzo ;/

JAJOO
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 2007-07-01, 21:38
Pojemność akwarium: 160
Imię: Tomek
Lokalizacja: Toruń

Re: czarne 55l

Post autor: JAJOO » 2007-07-02, 12:01

na poczatku wielkopletw ganial neony po zmroku,polowal na nie ale neon to rybka z refleksem ;), ale teraz tego nie zauwazam a zyja razem juz od stycznia.wielkopletw jest terytorialny,zawladna calym akwarium ale jakos nie widac by obecnosc neona na jego terenie mu pzreszkadzala,moze gdyby byl inny samiec to by z nim alczyl o teren. pzrez pol roku mialem akwarium obsadzone roslinami i wcale nie bylo tak ze wielkopletwy lubily wsrod nich pzrebywac,samica wolala sie chowac pzred samcem za filtrem a w rejonie gdzie bylo gesto roslin wogole prawie nie pzrebywala. ktos wspomnial o akwarium jakonskim-fakt jak dla mnie sa to najpiekniejsze akwaria.ale akurat nie wzorowalem sie na zadnym japonskim akwarium.nie wiem moze jestem inny ale wole skromne akwaria niz takie zaladowane rozlinami gdzie przy uzadzaniu baniaczka jedynym problemem jest to by nie posadzic wiekszej rosliny pzred mniejsza,ale za to potem jest duzo pracy przy ich pielegnacji,czego ja niestety nie mam.a dlatego wszytko na srodku bo zawsze podobalt mi sie akwaria z jednym pkt centralnym,czyms co sie rzuca a nie ze wszytko po calym akwa porosztawiane.co do swiatla-akwa stoi blisko okna wiec raczej swiatla jest sporo w sloneczny dzien-a w taki robilem fotke,jednak nie umiem robic dobrych fotek zbiornika wiec zeby cos wyszlo musialem zaslonic okno no i zero oswietlenia,jedynie lampa blyskowa:/ inaczej,bez lampy wychodzily jeszce gorszej jakosci

Awatar użytkownika
tameff
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 2007-06-26, 11:58
Pojemność akwarium: 25
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: czarne 55l

Post autor: tameff » 2007-07-02, 12:17

ja bym polecał kupić jakiś inny gatunek a co do moczarki to trochę nawozić i będzie jej mnóstwo. Sam mam i wiem jak jest z tą rośliną mniej więcej co półtora tygodnia muszę przycinać i albo rozdaję kumplom albo wywalam.

ja bym polecał roślinkę o nazwie: Ludwigia repens. Ma ona fajne liście zielone od góry czerwone od dołu. Wydaje mi się że by dobrze pasowała do tej kolorystyki.

Ebi
Akwarysta
Posty: 649
Rejestracja: 2007-02-20, 20:58
Pojemność akwarium: 54
Imię: Kuba
Nazwisko: Dziok
Lokalizacja: Cieszyna
Kontakt:

Re: czarne 55l

Post autor: Ebi » 2007-07-02, 12:27

tameff pisze: moczarki to trochę nawozić
A jaki nawóz jest najlepszy?

Sory za OT

ODPOWIEDZ