saldeosmart

Rasbora Galaxy. Problem.

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Yogurt
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-16, 16:07
Pojemność akwarium: 450
Imię: Yogurt

Rasbora Galaxy. Problem.

Post autor: Yogurt » 2014-12-27, 21:38

Witam.
Mam problem z Rasborami Galaxy.

Kupiłem 10 dni temu stadko 20 sztuk (wpuszczane po 10 szt w odstępie jednego dnia).

Zaraz po wpuszczeniu pierwsze dwa dni rasbory były dość nieśmiałe ale w 3-4 tym dniu zaczęły śmielej (choć nadal dość ostrożnie ) pływać po całym akwarium (450 litrów).

niestety trwało to przez góra 2-3 dni a teraz wygląda to tak że większość z nich "siedzi" dosłownie ciągle w jednym miejscu w rogu akwarium 3-4 cm od powierzchni wody a ryby wyglądają jaky były skulone (brak mi lepszego określenia) i 4 sztuki już niestety na przestrzeni kilku ostatnich dni padło.

Nie dostrzegam na rybach żadnych odbarwień, ospy, pleśniawek itp. Kolory żywe i bardzo wyraziste ale zachowanie tych ryb jak powyżej. Dodam tylko ze mam jeszcze około 30 tu innych ryb w tym akwa i wszystkie zachowują się normalnie. Zwinniki Blehera, karynałki, brzanki wysmukłe, bocje, piskorki, otoski. Z innymi rybami nie mam absolutnie żadnych problemów. Problem dotyczy tylko Rasbory Galaxy. Dodam jeszcze tylko że Rasbory nie jedzą za bardzo a jeśli jedzą to wtedy kiedy nie widzę (w każdym razie nie z innymi rybami razej kiedy karmię). NIgdy nie miałem tych ryb, jest to moja pierwsza przygoda z nimi. Ktoś pomoże?

Yogurt
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-16, 16:07
Pojemność akwarium: 450
Imię: Yogurt

Re: Rasbora Galaxy. Problem.

Post autor: Yogurt » 2014-12-30, 18:26

Tak to mniej więcej wygląda. Już 9 ty dzień. Ktoś się wypowie może? Żyje to forum wogóle?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Rasbora Galaxy. Problem.

Post autor: maol » 2014-12-31, 10:31

Pewnie ze żyje. To co widzisz, raczej jest normalnym zachowaniem ryb. Na początku strach, potem ciekawość i... znowu niepewność. Za kilka dni ryby powinny zacząć już na stałe zachowywać się normalnie.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
owsianka
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2013-04-08, 15:26
Pojemność akwarium: 0
Imię: Ryszard
Lokalizacja: 100Lica

Re: Rasbora Galaxy. Problem.

Post autor: owsianka » 2015-01-02, 11:59

Mnie się wydaje że woda w Twoim zbiorniku odbiega parametrami od tej w której się wychowały. Czy powoli dolewałeś wody do tej w której je przyniosłeś?

Yogurt
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-16, 16:07
Pojemność akwarium: 450
Imię: Yogurt

Re: Rasbora Galaxy. Problem.

Post autor: Yogurt » 2015-01-02, 21:53

No nie wiem bracie czy pływanie pół centymetra pod powierzchnią przez całą dobę już od 2 tygodni to "normalne zachownie ryb spowodowane strachem". Zwłaszcza że jak napisałem wyżej kilka już po prostu padło i co 2 dzień wyciągam kolejną martwą. Ryby są niepewne przez maks 2 dni po wpuszczeniu do nowego baniaka ale nie przez 2 tygodnie. Coś dolega tym galaxy ale nie mam pojęcia co...

Dzięki za chęci w kązdym razie.

Ważne dla mnie że ktoś to wogóle czyta bo zwątpiłem już w to forum.

Awatar użytkownika
Adrian Anioł
Zainteresowany
Posty: 34
Rejestracja: 2014-10-27, 19:11
Pojemność akwarium: 72
Imię: Adrian
Nazwisko: Anioł

Re: Odp: Rasbora Galaxy. Problem.

Post autor: Adrian Anioł » 2015-01-04, 10:32

Danio perłowe (razbora galaxy) jest dosyć wrażliwe na Co2.
Możliwe,że jeśli je podajesz to one to bardzo odczuły.

ODPOWIEDZ