Ryby do akwarium 60l

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Maciey
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2015-06-28, 21:55
Pojemność akwarium: 60
Imię: Maciej

Ryby do akwarium 60l

Post autor: Maciey » 2015-07-09, 08:42

Witam, posiadam akwarium 60l. Zastanawiam się na wyborem ryb...

Dwa tygodnie temu było dla mnie jasne jakie ryby wybrać do tego akwarium, ale im więcej czytam to mniej wiem. Jedna taka temperatura, druga taka, jedna (i mam tu na myśli gatunki które powszechnie są razem trzymane!) Jednak powinna żyć sama (jako stado) w akwarium. W zasadzie to wychodzi na to że zostają mi krewetki...

Jaki zestaw będzie najlepszy (a przez najlepszy rozumiem najwytrzymalszy an warunki życiowe), szczególnie w tym 60 l?

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Ryby do akwarium 60l

Post autor: maol » 2015-07-13, 09:49

Bez przesady. Większość znanych ryb można trzymać razem, najczęściej spotykane wyjątki to zimnolubne welony i kardynałki. A co fajnego można trzyma trzymać w 60l? Ja np. wiele lat miałem fajne stadko brzanek sumatrzańskich. To ładne i ciekawe ryby, ale wiecej propozycji dla takiego zbiornika znajdziesz na forum - wystarczy poszukać :)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

marcinq
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2015-07-20, 10:13
Imię: Marcin

Re: Ryby do akwarium 60l

Post autor: marcinq » 2015-07-20, 12:17

Zgadzam się, jest wiele możliwości wypełnienia takie akwarium. Poradzę Ci jednak, żeby za dużo o tym nie czytać, bo naprawdę może się pomieszać w głowie. Generalnie nie jest tak, jak piszą w książkach i w Internecie. Tolerancja na temperaturę wody jest trochę szersza. Jeśli jednak masz ciągłe wątpliwości najlepiej będzie, jeśli udasz się do sklepu zoologicznego i poprosisz kogoś o pomoc. Oczywiście mówię o sklepach, w których sprzedawcy znają się na rzeczy :)

ODPOWIEDZ