rośliny i glony

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

ignic
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-10, 20:09
Pojemność akwarium: 30
Imię: Rafał

rośliny i glony

Post autor: ignic » 2015-09-10, 20:16

Witam założyłem dopiero akwa . 30 l
-podłoze drobny zwirek wyplukany kilkanascie razy
-termostat , temp - 25 stopni
-swiatło zetlight 1200 - 8 h dziennie ledy 16W
-filtr FZN 2
-woda ze sklepu akwarystycznego kupiona ( czego juz nie zrobie i odstawiam wode w baniakach )

kupiłem roślinki typu małe konieczynki na pierwszy plan oraz proponowane w sklepie na tylni plan liście na ktorych po drugim dniu zaczely wychodzic male wloskowate ciemne zielone pęczki , liscie te oba usunałem i jeden korzen

-akwarium ma 2 tygodnie z jedna podmiana wody, rosliny zaczely ciemniec. Wygladaja jakby obumierały. Czy wiecie jaka moze byc tego przyczyna???
kupiłem piasek aby podmienic lub wymieszac ze zwirkiem , i lepiej warstwy porobic czy wiemieszac piasek ze zwirkiem.??
-uzywam codziennie Easy carbo 2.5 ml
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ignic
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-10, 20:09
Pojemność akwarium: 30
Imię: Rafał

Re: rośliny i glony

Post autor: ignic » 2015-09-10, 20:18

planuje tez kupic plant growth system 60 , czy uzywal ktos i moze to polecic zebym byl pewny ?

Deletor
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-16, 03:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz

Re: rośliny i glony

Post autor: Deletor » 2015-09-18, 03:32

Według mnie to raz za szybko na cokolwiek nie mówiąc o neonkach ktore potrzebują ustabilizowanych parametrów. Glony mogą być przyczyną nadmiaru nawozu który lejesz. Masz na tyle mało roślin że starczy im tego co rybki wydala. Po za tym akwarium jest świeże i procesy w nim dopiero się zaczynają. Zamias lać nawóz to bym wlal starter do filtra. No i mozesz się zaopatrzyć w coś na ospę bo pewnie będziesz to przechodził.

asiabezczel
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-29, 15:06
Imię: Asia

Re: rośliny i glony

Post autor: asiabezczel » 2015-09-29, 15:18

ignic daj znać jak jest po takim czasie bo mam bardzo podobny problem do Twojego, też czarnieją mi roślinki po podmianie wody

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: rośliny i glony

Post autor: Akwarybka » 2015-10-28, 21:21

Ta roślina to Hemianthus callitrichoides, jedna z bardziej wymagających roślin w akwarystyce. Jej uprawa na całkiem jałowym żwirze lub piasku jest praktycznie niemożliwa. Poszukaj łatwiejszych w uprawie roślin, np. tutaj: http://e-akwarystyka.pl/topic12665.html

Jakiś nawóz do podłoża, na przykład kulki/pałeczki, jest również wskazany. Następnym razem pamiętaj o ziemi lub substracie :) Dowiedz się więcej o roślinach zanim je kupisz, inaczej to pieniądze wyrzucone w błoto.

Cherry Lady
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2016-01-11, 16:26
Pojemność akwarium: 25
Imię: Kasia
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: rośliny i glony

Post autor: Cherry Lady » 2016-01-12, 10:52

Właśnie obsadzam hemianthus callitrichoides w krewetkarium:P stosuje nawozy w pływnie Easy life Ferro z dużą dawką żelaza i potasu, rośnie elegancko, na zmianę z Profito. Zastanawiam się tylko, jak szybko mogę wpuścić krewetki? Ktoś, coś?

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: rośliny i glony

Post autor: maol » 2016-01-12, 13:00

A ile czasu ma Twoje akwarium? I ile czasu te rośliny ładnie rosną? Bo to tak jest - miesiąc wszystko wygląda fajnie... a potem jest dramat.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ