moje akwarium

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

fineusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2015-12-25, 17:32
Pojemność akwarium: 375
Imię: Paweł

moje akwarium

Post autor: fineusz » 2015-12-25, 17:45

Witam,
ma akwarium 375 150x50x50. Na dnie drobny żwirek, korzenie w różnych kształtach i rośliny pływające Limnobium spoinga. W obsadzie mam na razie parkę gurami 2 plamiste i miałem sześć bocji. Akwarium w tej obsadzie mam od trzech miesięcy, niestety jedna bocja mi padła. Z gurami też miałem problem co przywiozłem sześć sztuk to padały po tygodniu i jeszcze raz. Z drugiej partii została mi parka i wygląda że ma się dobrze bo mam małe które przeniosłem do kotnika dzisiaj.

Degrand
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 2014-01-08, 22:13
Imię: Samuel
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: moje akwarium

Post autor: Degrand » 2015-12-25, 17:55

Myślę że dobrym wyjściem było by dać z 4szt Skalarów, powinna Ci się parka dobrać i resztę mógł byś widać. Na dno może jakieś Kiryski np. Pstre stadko 6-8szt, ewentualnie kilka Kiryśników. Na górną część zbiornika Neon Czerwony, Czarny lub Żałobniczka i większe Bystrzyki.No i zbrojniki niebieskie kilka szt, np.3. Coś takiego bym dał lecz poczekaj na odpowiedzi innych. W takim dużym zbiorniku na prawdę możesz mieć bardzo efektywne ryby. I że tak spytał, tylko to limbonium masz?! Jak tak to to znikoma ilość roślin! Dodaj jeszcze jakieś słabsze wymaganiowo rośliny, np. Nadwodka czy kryptokoryny, mikrozoria, anubiasy. Poczytaj o roślinach. I też podłożu bo pewnie masz sam żwirek..
Pozdrawiam Samuel Maj!
Początkujący akwarysta.
Aktualnie 25l, po nowym roku 300l oraz 112l.

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: moje akwarium

Post autor: kbtor » 2015-12-25, 19:08

fineusz, założyłeś temat, ale nie zadałeś właściwie żadnego konkretnego pytania.

Szukasz podpowiedzi w kwestii obsady?

Widzę że ryby z Azji, chcesz iść w ten biotop?
Obrazek

fineusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2015-12-25, 17:32
Pojemność akwarium: 375
Imię: Paweł

Re: moje akwarium

Post autor: fineusz » 2015-12-25, 20:50

Nie zadałem bo sam nie wiem, biotop azja mnie interesuje dlatego mam na razie bocje i guraminy. Też myśle o kiryskach, ale bardziej zastanawia mnie obsada rośłinna bo w przypadku gurami muszą być pływające a te na dnie lubiące mało światła i jakie roślinny wybrać.

Degrand
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 2014-01-08, 22:13
Imię: Samuel
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: moje akwarium

Post autor: Degrand » 2015-12-25, 21:51

Anubias i mikrozoria są roślinami lubiącym i cień :)
Pozdrawiam Samuel Maj!
Początkujący akwarysta.
Aktualnie 25l, po nowym roku 300l oraz 112l.

ODPOWIEDZ