Obsada do 375 litrów

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

DarkQueen
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2016-03-24, 13:52
Pojemność akwarium: 375
Imię: Ella

Obsada do 375 litrów

Post autor: DarkQueen » 2016-03-24, 14:16

Witam. Założyłam w tym tygodniu nowe akwarium 375 litrów. Akwarium zalane jest więcej niż połowę (jakieś 200l) z racji tego, że zbudowana jest tak wyspa dla dwóch żółwi żółtolicych.
Chciałabym się dowiedzieć jaką obsadę wsadzić do akwarium, chodzi mi o rybki, na które żółwie będą mogły polować (myślałam np o karasiach?) . Aktualnie w akwarium pływa około 30 gupików (żółwie bardzo je lubią, ale trudno im na nie polować w takim litrażu, poza tym ryby chowają się pod korzeniem i między kamieniami), glonojad i kiryski (na nie żółwie uwagi nie zwracają). Chciałabym na pewno dokupić jakieś glonojady i kiryski, aby czyściły akwarium z jedzenia (żółwie brudzą bardzo przy jedzeniu, a wymiana wody co chwilę to nie najlepszy pomysł).
Do tego przydadzą się jakieś roślinki, które żółwie będą konsumowały (mam trzy bliżej nieokreślone, które wcinają, ale to za mało, bo chodzi mi też o filtrację wody z moczu).
Potrzebuję też obsady, która wytrzyma zmienne warunki. W zimie grzałki nie używałam, z racji zimowania żółtobrzuchych, ale w lecie temperatura wody musi być na poziomie 25 stopni.
Może macie jakieś pomysły? Bardzo dziękuję za wszelką pomoc :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Obsada do 375 litrów

Post autor: maol » 2016-03-24, 14:19

Przepraszam, ale to jest forum dla osób lubiących ryby żywe, a nie z założenia jako pokarm dla żółwi. proponuje poszukać pomocy wśród terrarystów.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

DarkQueen
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2016-03-24, 13:52
Pojemność akwarium: 375
Imię: Ella

Re: Obsada do 375 litrów

Post autor: DarkQueen » 2016-03-24, 14:26

Żółwie też są zwierzętami akwarystycznymi. Zadać pytanie chyba mogę, może akurat ktoś mi pomoże ;)

ODPOWIEDZ