Dzień Dobry!

Jesteś nowy ? Napisz nam coś o sobie ;)

Moderator: ModTeam

Adeek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2019-02-05, 22:05
Pojemność akwarium: 45
Imię: Adrian
Nazwisko: O

Dzień Dobry!

Post autor: Adeek » 2019-02-06, 11:07

Witam wszystkich forumowiczów,
Moja krótka historia z akwarystyką, nie zaczęła się najlepiej - żona i dzieci alergicy zechcieli mieć zwierzątko. Padło na rybki, od teścia dostaliśmy jego stare akwarium 25L.
Małżonka uległa dzieciakom i w niedzielę poszła od razu do sklepu zoologicznego w pobliskim centrum handlowym, gdzie sadysta sprzedawca :devil: wcisnął jej ohydny zamek :mur: , kilka roślinek na chybił trafił (z ślimakami gratis) oraz, (wiedząc że to tylko 25L) 2 gupiki, 3 neonki Innesa, 2 kiryski albinosy, karlika szponiastego (żabka)x2, Zbrojnika! i 2 molinezje!!!
Na pytania żony czy nie za dużo, odpowiedział że dobry filtr załatwi sprawę, czy w akwarium woda nie musi oddstać (dojrzeć)? - sprzedał jej antichlora i przeterminowane kultury bakterii...

Niestety w czasie wyjazdu na święta Bożego Narodzenia stare akwarium rozszczelniło się i po naszym powrocie wody w nim było co kot napłakał, wszystko gniło, o dziwo przeżyły Zbrojnik, kiryski i żabki.

Teraz mam nowe 45L na początek na razie tylko z obsadą która przeżyła armagedon z 25L, (Patrz pytanie o obsadę) w planach w planowanym do budowy domu - znacznie większe (żona o planach większego akwarium nic nie wie, bo na hasło akwarium lub rybki prawie dostaje szału)

Pozdrawiam
Adeek

ODPOWIEDZ