"Towarzystwo" dla bojownika w 70l

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

madziudzia
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2019-08-06, 22:07
Pojemność akwarium: 70
Imię: Magdalena

"Towarzystwo" dla bojownika w 70l

Post autor: madziudzia » 2019-08-08, 11:36

Drodzy forumowicze,

planuje start akwarium 70l (58 x 30 x 45) i chciałabym żeby zamieszkał w nim samiec bojownika. Do tego ławiczka razborek borneańskich (10 sztuk) oraz 6 piskoroków Kuhli. Właśnie te piskorki budzą moje największe wątpliwości, wiem, ze dorastają do 10cm, więc miałyby mało miejsca do pływania, a to dość szybkie i aktywne rybki. Według stron dla tego gatunku minimum to 54l.
Moje pytanie jest następujące: czy w akwarium 70l 6 piskorków będzie szcześliwa, i co najważniejsze zdrową rybą?
Jakie inne propozycje ryb mielibyście do tego litrażu i do towarzystwa z bojownikiem?

Komarowa
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2019-08-18, 17:14
Pojemność akwarium: 250
Imię: Komarowa jeden

Re: "Towarzystwo" dla bojownika w 70l

Post autor: Komarowa » 2019-08-19, 18:42

Utarło się twierdzenie, że Bojowniki najlepiej czują się w samotności. Ja się do tego twierdzenia przychylam, chociaż widziałam szczęśliwego bojka w 300l z tęczankami.
Podstawowa zasada to : bojownik = gęsto zarośnięte akwarium z licznymi kryjówkami i zakamarkami.
Jako ewentualne towarzystwo sprawdzą się ryby przydenne i duże ślimaki.
Szybkie ryby ławicowe będą konkurencją w walce o pokarm. Bojownik jest szybki podczas ataku, ale ogólnie to ciapa. Przegra w przepychance przy karmieniu.

ODPOWIEDZ