Powrót do akwarystyki

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Krzychu-SC
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2019-12-03, 22:49
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysztof
Kontakt:

Powrót do akwarystyki

Post autor: Krzychu-SC » 2019-12-03, 23:08

Witam wszystkich :)
W związku z tym, że planuje powrót do akwarystyki po paru latach przerwy mam do was kilka pytań, ponieważ troszeczkę wypadłem z obiegu.. :)

Wcześniej miałem do czynienia z baniakami 375 litrów (malawi) oraz 25 litrów i 112l
Myślałem nad powrotem do malawi, ponieważ jestem zakochany w pysiach, lecz ze względów, finansowych niestety, muszę się ograniczyć i tak myślałem nad 112 l roślinnym, zawsze chciałem mieć baniaczek roślinny lecz nigdy nie miałem do tego głowy i pomysłów wszelkie próby kończyły się totalną porażką.

Ostatnio przeglądając różnego rodzaju zdjęć i filmików z aranżacji baniaczków spodobało mi się akwaria roślinne z kamieniami.
Ale przechodząc do sedna:

1. Gdzie najlepiej zakupić cały zestaw szafka plus szkło z pokrywą. (jeśli gdzieś zamawialiście na jakiś stronach to poproszę linki na priv, wcześniejszy swój baniak zamawiałem w hurtowni ale niestety już jej nie ma) Chyba, że jest ktoś zamawiał szafkę u stolarza to jaki koszt mniej więcej wychodzi szafki na zamówienie.

2. Jaki osprzęt do tego będzie mi potrzebny, jaki polecilibyście mi filtr (najlepiej) wewnętrzny i co z napowietrzaniem w takim baniaczku.

3.Jaką propozycję obsady byście polecili do takiego litrażu, tak jak wspominałem nie miałem nigdy do czynienia z akwarium roślinnym. Na pewno chciałbym ławicę neonków ale co do nich można dobrać :) ale bez przesady żeby nie zrobić zupy rybnej.

4. Jakie kamienie mogły by się znajdywać w akwa roślinnym, żeby nie zmieniało parametrów wody.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i rady.
Pozdrawiam, miłego wieczorku. Krzysiek

ODPOWIEDZ